کلمات کلیدی: عدم, اتصال, به, اینترنت, بعد, از, آپدیت,

عدم اتصال به اینترنت بعد از آپدیت
زمان کنونی: 04-19-2024، 12:45 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: sobijoon
آخرین ارسال: Reza Lord
پاسخ 8
بازدید 26009

امتیاز موضوع:
  • 60 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم اتصال به اینترنت بعد از آپدیت
دروود
دوستان من تقریبا 2 ماه پیش که آپدیت 35 برای موزیلا اومد آپدیت کردم ولی بعد از آپدیت دیگه موزیلا هیچ سایتی رو باز نکرد و مجبوربه نصب ورژن قبلی یعنی 34 شدم والان هم که 36 اومده بازم هم اگه آپدیت کنم کار نمیکنه
و وقتی همین ورژن قبلی هم دارم اگه لپ تاپ ری استارت بشه یا مرورگر رو ببندم دوباره ارتباط با اینترنت قطع میشه و باید یکبار دیگه همون ورژن 34 رو نصب کنم
این مشکل عجیب چجوری حل میشه ؟
ممنون از راهنمایی هاتون
اضافه کردن سپاس پاسخ
نگران نباشین با کمک هم انشاا... مشکلتون رو برطرف میکنیم.
فقط شما در توضیح دادن و پاسخ به سوالات دقت کنین تا بتونیم دقیقتر شما رو راهنمایی کنیم.

1- این مشکل رو فقط با مرورگر فایرفاکس دارین؟ در مرورگرهای دیگر (مانند اتصال اینترنت اکسپلورر) هم نمیتونین سایتی را باز کنین؟
2- اشاره کردین وقتی لپ تاپ رو ری استارت میکنین یا مرورگر رو میبندین فقط ارتباط مرورگرتون با اینترنت قطع میشه؟
3- احتمال دیگر هم مربوط به آنتی ویروس هستش، به طور موقت غیر فعالش کنین ببینید مشکل حل میشه.
4- پیکربندی فایروال ویندوز رو بررسی کنین ببینین فایرفاکس میتونه به اینترنت دسترسی داشته باشه. (اطلاعاتی در اینباره: لینک یک - لینک دو)

مراحل زیر را انجام بدید: (ببینین با کدومشون مشکلتون برطرف میشه)
توجه: در هر بار انجام مراحل زیر فایرفاکس را ببندید و مجدداً اجرا نمایید.

از IPv6
در نوار آدرس مرورگر عبارت about:config را وارد کرده و Enter را برروی کیبورد فشار دهید.
در پیام نشان داده شده برروی I’ll be careful, I promise کلیک نمایید.
در قسمت Search، عبارت network.dns.disableIPv6 را وارد کنید.
حال در لیست نتایج، بر روی network.dns.disableIPv6 دوبار کلیک کنید تا مقدار آن از false به true تبدیل شود.

واکشی اولیه DNS
در نوار آدرس مرورگر عبارت about:config را وارد کرده و Enter را برروی کیبورد فشار دهید.
در پیام نشان داده شده برروی I’ll be careful, I promise کلیک نمایید.
در فضای خالی فهرست راست کلیک کنید و موس را برروی گزینه New ببرید تا زیر مجموعه آن باز شود سپس برروی Boolean کلیک کنید.
در پنجره باز شده Enter the preference name نام network.dns.disablePrefetch را وارد کنید و سپس برروی OK کلیک کنید.
سپس value آن را برروی true تنظیم کنید.

خطا در بارگذاری برخی از وب سایت
فایرفاکس را باز کنید و سپس از منوی سمت راست برروی این İmage آیکون کلیک کنید.
سپس برروی گزینه History انتخاب کنید آنگاه از لیست برروی گزینه ...Clear Recent History کلیک کنید.
در پنجره باز شده از قسمت Time Range to clear را برروی Everything تنظیم کنید.
با کلیک برروی Details میتوانید زیر مجوعه های آن را مشاهده کنید.
سپس گزینه های Cookies و Cache را تیک بزنید و در پایان برروی Clear Now کلیک کنید.

غیر فعال کردن آنتی ویروس و فایروال خود را در صورتی که خطای ارتباطی تنظیم مجدد دوباره ظاهر شد. دوباره تست فایرفاکس.

باز کردن مرورگر دیگر و تلاش برای دسترسی به صفحه اگر خطا همچنان ادامه دارد. اگر مشکل در هنگام استفاده از یک مرورگر دیگر ادامه می دهد، مشکل می تواند از سرور وب سایت باشد. سعی کنید وب سایت دیگر را امتحان کنید. اگر با هیچ مرورگر نمی توانید به اینترنت دسترسی پیدا کنید، لطفا با پشتیبانی ISP خود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

نرم افزارهای جاسوسی و سایر نرم افزارهای مخرب
اگر با پاکسازی کوکی ها و کش مشکل بارگذاری وب سایت ها در فایرفاکس برطرف نشد، شما باید کامپیوتر خود را برای بررسی وجود نرم افزارهای مخرب سیستم را با آنتی ویروس آپدیت شده فول اسکن کنید. سپس با کمک نرم افزارهای Anti-Malware و AdwCleaner سیستم و مرورگر را فول اسکن کنید. انواع خاصی از نرم افزارهای مخرب شناخته شده هستند که هدفشان قطع ارتباط فایرفاکس (مرورگر) با اینترنت هست و مانع از بارگذاری وب سایت های مختلف میشود.

چگونه می توانم از شر نرم افزارهای مخرب خلاص شوم؟
اگر آنتی ویروس شما قادر به شناسایی نرم افزارهای مخرب نیست، میتوانید سیستم خود با استفاده از نرم افزارهای رایگان ذکر شده در زیر اسکن نمایید. شما قادر خواهید بود با تمام برنامه های اسکن زیر هر برنامه مخرب مختلف را تشخیص داده و حذف کنید.

هشدار: نرم افزارهای ضد ویروس و ضد جاسوس ممکن است گاهی اوقات فایلی را به اشتباه شناسایی کنند. در نظر بگیرید قرنطینه کردن فایل های مشکوک به جای حذف کردن آنها گزینه مناسب تری است.

دانلود Malwarebytes' Anti-Malware Free
دانلود SuperAntispyware Portable Scanner
دانلود Microsoft Safety Scanner
دانلود Anti-Rootkit Utility - TDSSKiller
دانلود AdwCleaner (اطلاعات بیشتر)
İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ
با تشکر از پاسخ شما

1- بله این مشکل فقط با موزیلا هست و اینتنرت اکسپلورر و اپرا بدون مشکل ارتباطشون با اینترنت بر قرار هست ولی گوگل کروم کلا ارتباطش با اینترنت قطع هست و حتی با نصب مجددا هم درست نمیشه
2- وقتی لپ تاپ خاموش روشن میشه باید موزیلا رو یکبار دیگه نصب کنم تا ارتباط با اینترنت این مرورگر دوباره برقرار بشه و بعضی وقتها در حین کار هم ارتباطش با اینترنت قطع میشه که مجبورو دوباره نصبش کنم
3- متاسفانه با غیر فعال کردن انتی ویروس هم مشکل نه در فایرفاکس نه در کروم حل نشد
4 - فایروال  هر دوتاش سبز رنگ هست 
------
مراحلی هم که توضیح دادین چند بار انجام دادم ولی این مشکل عجیب همچنان باقی هست

مشکل اینه که بقیه مرورگرها بدون مشکل ارتباط دارن ولی موزیلا بازی در میاره و باید مرتبا ورزن قبلی رو نصب کنم که ارتباطش با نت برقرار بشه

و تحت هر شرایطی اگه آپدیت کنم دیگه ارتباطی با اینترنت نداره

کروم هم که کلا ارتباطی با اینترنت نداره

تقریبا هر کاری که لازم بوده کردم دیگه نیمدونم چکار کنم

با آنتی ویروس بیت دیفندر هم سرچ کلی کردم ولی بازم نشد
اضافه کردن سپاس پاسخ
لطفا یه عکس از خطای قطعی اینترنت از صفحه مرورگر فایرفاکس و کرومتون آپلود کنید.
پروفایل فایرفاکس و کرومتون رو ریست کنید ببنید مشکل حل میشه یا نه و نتیجه رو اعلام کنید.

- آموزش ریست تنظیمات و پروفایل فایرفاکس
- آموزش کامل پروفایل فایرفاکس به همراه جزییات
- آموزش برطرف کردن ارورها و مشکلات فایرفاکس بدون پاک شدن اطلاعات
- آموزش حذف و ریست پروفایل گوگل کروم
İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ
این ارور مال کروم هست و فایرفاکس هم اصلا اروری نمیده و هیچ اتفاقی نمیفته و مثل حالتی که نت کلا قطع باشه هیچ صفحه ای باز نمیشه
ارتباط مرورگر با اینترنت کلا قطع میشه
پروفایل هم ریست کردم بازم نمیشه
الان دارم با فایرفاکس این پست رو مینویسم ولی اگه یکبار مرورگر رو ببندم یا لپ تاپ  ری استارت بشه باید از اول ورژن 34 رونصب کنم

İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ
در ضمن من پروفایل موزیلا رو ریست نکردم یعنی نمیتونم چون کلی اطلاعات روش دارم و اینجوری که تویه این آموزشها دیدم همه پاک میشه
البته گفته در یک پوشه ذخیره میشه ولی نمیدونم میشه بازخوانیش کرد و روی موزیلا جدید اوردش ؟
اضافه کردن سپاس پاسخ
شما در صورت امکان ID یاهوتون را خصوصی برای من ارسال کنین تا با برنامه TeamViewer بررسی کنم، مشکل از چی هست.
لطفا در صورتی که برنامه TeamViewer رو ندارید اون رو دانلود کنید.
İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ
شما میتونید قبل پاک کردن پروفایل از اطلاعات مرورگرتون بکاپ بگیرید.

- آموزش انتقال اطلاعات فایرفاکس به کامپیوتر مقصد -Firefox sync
- چگونه از تمام اطلاعات مرورگرها بک آپ بگیریم؟
آموزش کامل استفاده از نرم افزار FavBackup (تصویری)
- در ضمن میتوانید از نرم افزار BrowserBackup Pro استفاده کنید – دانلود +آموزش

البته یک راه ساده تر هم وجود دارد (همان طور که اشاره کردید با کپی کذدن پوشه پروفایل) میتونید این کار رو انجام دهید:

دسترسی به پروفایل فایرفاکس از طریق RUN
برای دسترسی به این فولدر، در Run، عبارت زیر را شبیه به تصویر وارد کرده و برروی OK کلیک نمایید.

کد:
%APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles

İmage

سپس دو پوشه Extensions و Firefox را در جای دیگر کپی کنید. آنگاه اقدام به ریست پروفایل فایرفاکس کنید.
برای بازگرداندن پروفایل مراحل فوق را انجام دهید و دو پوشه نام برده شده را به جای قبل انتقال دهید.
İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان