پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

فایرفاکس در حال آزمایش نمایش تبلیغات در صفحه‌ی مربوط به تب جدید است

Admin14 می 2014 اخبار فایرفاکس فایرفاکس

firefox-sponsored-directory-tabs-2014-02-12-03

حتما با خانه‌های چهارگوش نمایش داده شده هنگام باز نمودن یک تب جدید در فایرفاکس آشنا هستید. در حالت عادی و تاکنون این خانه‌ها به وب‌سایت‌ها و صفحاتی اختصاص داشته که شما معمولا به آن‌ها بیش از دیگر صفحات مراجعه داشته‌اید که کاملا معقول به نظر می‌رسد. اما به نظر می‌رسد به زودی این چهارخانه‌ها ترکیبی از سایت‌های فایرفاکس «و دیگر وب‌سایت‌های مفید وب» را نیز ارائه خواهند کرد!

این تغییر در حال حاضر تنها در مرحله‌ی آزمایش بوده و تنها برای کاربرانی که فایرفاکس بتا را تازه نصب کرده‌اند اعمال شده است تا پیش از ارائه‌ی عناوین حامیان مالی در این چهارخانه‌ها همه چیز مورد بررسی قرار گیرد.

در هر صورت نحوه‌ی قرارگیری این آگهی‌ها کاملا بستگی به واکنش‌ها به آزمایش‌های اولیه‌ی موزیلا دارد. جاناتان نایتینگیل از موزیلا در آخرین اظهار نظر خود ضمن بیان این مساله که «جریان چندان خوب پیش نرفته» گفته که واکنش‌ها به این اقدام موزیلا، به آن میزان که توسعه‌دهندگان امیدوار بوده‌اند مثبت نبوده است. با این وجود این مقام موزیلا به این مساله اصرار داشته که فایرفاکس به یک تابلوی تبلیغاتی که جایگاه‌های خود را به بالاترین پیشنهاد بفروشد تبدیل نخواهد شد که در این میان هیچ کنترلی و منفعتی برای کاربر در نظر گرفته نشده باشد. موزیلا در خصوص این مساله با توجه به وابستگی مستقیم به جنبش متن‌باز، در حال حرکت بر روی لایه‌ای نازک از یخ است. به بیان دیگر، موزیلا در حال ریسک احتمال اهانت‌آمیز بودن این حرکت و از دست دادن اصلی‌ترین، بلندمدت‌ترین و سرسخت‌ترین کاربران خود یعنی پایه‌ی کاربری طرفداران خود است.

نایتینگیل در ادامه گفته است که شرکت متبوع وی تا زمان حصول اطمینان از برقراری ارزش‌های کاربری، سیستم حامیان تبلیغاتی خود را راه‌اندازی نخواهد کرد.

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس