پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

آموزش حذف خودکار لیست دانلود در مرورگر فایرفاکس

Admin30 آوریل 2015 آموزش‌های فایرفاکس فایرفاکس

clear-download-history

همه ی ما از این قابلیت فایرفاکس اطلاع داریم که در بخش مدیریت دانلود این مرورگر می توان تمامی فایل های دریافت شده از اینترنت را دید. همچنین از این بخش می توان تمامی این لیست را پاک کرد. اما شاید شما علاقه ای نداشته باشید که فایل های دانلود شده در لیست مدیریت دانلود مرورگر فایرفاکس نمایش داده شود و هر بار نیاز داشته باشید که این لیست را پاک سازی کنید. این کار به نظر سخت می آید که پس از هر دانلود وارد مدیریت دانلود ها شوید و لیست را پاک سازی کنید. مرورگر فایرفاکس یک قابلیت خیلی خوب در خود قرار داده است این قابلیت این گونه کار می کند که پس از هر دانلود لیست فایل های دریافت شده به طور خود کار پاک می شود و نیازی نیست خود شما اقدام به پاک سازی این لیست کنید. در ادامه این مطلب نحوه ی فعال کردن این قابیلت را آموزش خواهم داد.

1. ابتدا باید وارد تنظیمات حرفه ای فایرفاکس شوید. به این منظور، در کادر آدرس فایرفاکس که همیشه آدرس سایت را در آن وارد می کنید، عبارت about:config را تایپ کرده و Enter کنید.

clear-download-history1

2. احتمالا پیغام اخطاری به شما داده می شود که می گوید شما در حال وارد شدن به قسمت تنظیمات حیاتی فایرفاکس هستید. و مسئولیت خرابکاری در آن با خودتان است ! اما مشکلی نیست. با خیال راحت بر روی دکمه I’ll be careful, I promise کلیک کنید تا وارد تنظیمات شوید.

3. حال در قسمت Search عبارت browser.download.panel.shown را وارد نمایید.

clear-download-history2

4. اکنون بر روی browser.download.panel.shown دوبار کلیک کنید تا Value آن از False به True تغییر کند.

clear-download-history3

حالا اگر اقدام به دریافت یک فایل کنید پس از اتمام دریافت شما مشاهده خواهید کرد که فایل مورد نظر به طور خود کار از لیست دانلود ها حذف می شود و دیگر نیازی نخواهد بود که خود شما اقدام به پاک کردن این لیست کنید به این ترتیب در زمان شما نیز صرفه جویی میشود.
برای باز گرداندن این قابلیت کافیست تک تک مراحل زیر را انجام دهید و در مرحله ی آخر مقدار true را به false تغیر دهید. به این ترتیب فایل های دانلود شده از لیست حذف نخواهند شد.

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس