پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

موزیلا دسترسی به تمامی نسخه‌های فلش رابه صورت پیش‌فرض در فایرفاکس غیرفعال کرد

Admin14 جولای 2015 اخبار فایرفاکس فایرفاکس

Occupy-Flash

پس از انتشار خبر پر سروصدای اظهارنظر مسئول امنیتی فیس‌بوک مبنی بر تقاضا برای پایان دادن به عمر فلش توسط ادوبی، اکنون نوبت به موزیلا رسیده تا در اقدامی جدید نارضایتی خود را از عملکرد فلش اعلام کند.

در جدیدترین تصمیم اتخاذ شده از سوی مسئولان موزیلا، مرورگر فایرفاکس این شرکت استفاده از فلش را به‌علت آنچه مشکلات امنیتی اعلام شده در نسخه‌های جدید خود مسدود کرده است. در توییت جدیدی که توسط تیم فایرفاکس نیز منتشر شده صراحتا اعلام شده تمامی نسخه‌های فلش در جدیدترین به‌ روز رسانی مرورگر فایرفاکس بلاک شده‌اند.

این در حالی است که اعلام شده کاربران فایرفاکس همچنان با مراجعه به منوی تنظیمات می‌توانند استفاده از فلش را فعال کنند اما موزیلا احساس می‌کند اینترنت مدرن به این پخش‌کننده سالخورده نیازی ندارد. هر ساله مشکلات امنیتی زیادی به‌علت وجود حفره‌های مختلف در فلش حادث می گردد که در جدیدترین مورد آن چیزی در حدود ۴۰۰ گیگابایت اطلاعات درز شده مربوط به یک شرکت امنیتی به ‌نام Hacking Team نشان می‌دهد وجود حفره‌های امنیتی مختلف در این نرم‌افزار این امکان را به شرکت‌های صاحب برنامه‌های بدافزار خواهد داد تا به رایانه‌های مقصد دسترسی داشته باشند.

اگرچه ادوبی همواره پس از عمومی شدن مشکلات امنیتی دست به انتشار بسته‌های برطرف‌کننده مشکلات زده اما شرکت‌های مختلف نیز در طول سال‌های گذشته پشتیبانی از این نرم‌افزار را منتفی کرده‌اند. یوتیوب، یکی از مشتریان پروپاقرص فلش، مقصد خود را از این سرویس به HTML5 تغییر داده و کروم نیز نمونه‌های فایل‌های ویدئویی برپایه فلش را بر روی صفحات خود متوقف می‌کند. اگرچه این موج جدید ضد فلش باعث مرگ ناگهانی این نرم‌افزار نخواهد شد اما حداقل می‌تواند آغازی برای پایان این برنامه باشد.

 

 

 
منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس