پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

موزیلا از اردیبهشت ۹۵ پشتیبانی از سیستم عامل فایرفاکس را متوقف می‌کند

Admin5 فوریه 2016 اخبار فایرفاکس پی‌سی‌اَپ فایرفاکس

firefox-os-v10

Firefox OS نام سیستم عاملی از سوی کمپانی موزیلا است که تاکنون این شرکت برای توسعه آن تلاش می‌کرد ولی اکنون تصمیم دارد تا آن را رها کرده و به‌ مبحث اینترنت اشیا بپردازد.

تاکنون موزیلا تلاش بسیاری برای زنده نگهداشتن سیستم عامل خود با نام FireFox OS انجام داده است اما این تلاش‌ها چندان نتیجه‌ای نداشته‌اند. این شرکت از سوی دیگر زیر فشار‌های مالی است و شاید این همان دلیلی است که مایکروسافت نیز در عرضه ویندوز ۱۰ برای موبایل تاخیر داشته و شرایط در کمپانی‌های دیگر نظیر اچ‌پی نیز این چنین است.

حال شرایط برای سیستم عامل فایرفاکس تغییر کرده و موزیلا به‌ توسعه‌ دهندگان خود گفته است که آخرین به‌روز رسانی از این سیستم‌عامل را برای تلفن‌های هوشمند در ماه مه منتشر کنند (نسخه ۲.۶) و بعد از آن تمرکز این شرکت از دنیای سیستم‌عامل‌ها کاهش خواهد یافت و روی اینترنت اشیا و اتصال دستگاه‌های مختلف به‌ یکدیگر تمرکز خواهد کرد.

اپلیکیشن Marketplace ساختار جدیدی به‌خود خواهد گرفت و تمام اپلیکیشن‌های مربوط به اندروید، دسکتاپ و تبلت‌ها از آن جدا خواهند شد. البته اپلیکیشن‌های سیستم‌عامل فایرفاکس تا سال آینده پشتیبانی خواهند شد. بخش جدید توسعه این شرکت تحت‌ عنوان foxfooding همچنان به‌کار خود ادامه خواهد داد و تست‌های آن نیز روی تلفن‌های هوشمند موجود انجام خواهد شد.

اواخر سال گذشته بود که موزیلا تصمیم گرفت تا قدرت سخت‌ افزاری مورد نیاز برای سیستم‌عاملش را کاهش دهد و در نتیجه تجربه‌کاربری روان‌تری را در تلفن‌های هوشمندش شاهد باشیم. با انجام این کار نیز انتظار می‌رفت که پروتکلی برای اینترنت اشیا و ارتباط دستگاه‌های مختلف با یکدیگر شکل گیرد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2021 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس