پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

موزیلا سازنده مرورگر فایرفاکس: ما به پول گوگل دیگر نیازی نداریم!

Admin26 نوامبر 2015 اخبار فایرفاکس فایرفاکس

Firefox-iOS

بنیاد موزیلا به عنوان سازنده مرورگر فایرفاکس یکی از محبوبترین مرورگرهای اینترنتی می‌گوید دیگر به درآمد ناشی از همکاری با موتور جستجوگر گوگل نیازی ندارد و انتظار دارد درآمد بیشتری از قرارداد جدید استفاده از بخش جستجوی مرورگر خود دست پیدا کند.

بنیاد موزیلا سال‌های زیادی از قرارداد با گوگل برای استفاده از گوگل به عنوان موتور جستجوی پیشفرض مرورگر فایرفاکس بهره‌مند بود که این قرارداد در پایان سال گذشته میلادی (2014) به اتمام رسید. بنابر گزارش سالیانه موزیلا این بنیاد به تنهایی در سال 2014 از این موضوع 330 میلیون دلار درآمد کسب کرده بود.

در سال 2015 و بعد از آن موزیلا استراتژی خود را تغییر داد و امکان استفاده را برای سایر موتورهای جستجو باز گذاشت تا یاهو را به عنوان موتور جستجوی پیشفرض کاربران در آمریکا، موتور جستجوی بایدو را برای کاربران در چین و موتور جستجوی بایدو را به عنوان موتور جستجوی پیشفرض کاربران در روسیه قرار دهد.

گوگل البته همچنان موتور جستجوی پیشفرض کاربران اروپایی فایرفاکس است اما موزیلا اعلام کرده از این موضوع سودی نمی‌برد. موزیلا اعلام کرده حالا آمار و ارقام مالی در سال 2015 بسیار بهتر از سال‌های گذشته نشان می‌دهد. این بنیاد تغییر استراتژی خود برای همکاری همزمان با سایر موتورهای جستجو را به نفع کاربران و دوری از برخی سیاست‌های گوگل دانسته که سعی دارد در برخی حوزه‌ها با پررنگ‌کردن سرویس‌های خود سایر سرویس‌ها را از چشم کاربران پنهان نگهدارد.

موضوعی که در چند روز اخیر سرویس‌هایی مکان محوری مانند Yelp‌ و TripAdvisor نسبت به آن معترض بودند که گوگل نتایج سرویس خود را بالاتر از سرویس‌های آنها قرار داده و حتی نتایج آنها را پنهان می‌کند.

البته اگر کاربر فایرفاکس باشید می‌دانید که تغییر موتور جستجوی پیشفرض فایرفاکس در هنگام جستجو کار ساده‌ای نیست و کاربران همچنین می‌توانند همزمان از سایر موتورهای جستجو بهره‌مند باشند.

Firefox-for-iOS-brings-private-browsing-intelligent-search-and-visual-tabs

در عین حال نمی‌توان نادیده گرفت که فایرفاکس با چالش بزرگی در بخش موبایل روبروست که هر روز بر سهم کاربران آن در جستجوهای صورت گرفته افزوده می‌شود. در این بخش مرورگر فایرفاکس از سایر رقیبان فاصله زیادی دارد و هنوز نتوانسته در تلفن‌های همراه به اندازه رایانه‌ها سهم قابل توجهی در برابر رقبا بدست آورد و حتی سهم آن کاملا قابل چشم‌پوشی است.

موزیلا تاکنون تلاش کرده تا با عرضه سیستم عامل خود برای گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت و حتی حضور در تلویزیون‌های هوشمند سهم خود در سایر حوزه‌ها را افزایش دهد که هنوز موفقیتی حاصل نکرده است.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2021 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس