پی سی مرورگر

.ما راز یک مرورگر سریع و ایمن را می‌دانیم

موزیلا رسما مرگ سیستم‌عامل فایرفاکس را اعلام کرد؛ حداقل برای گوشی‌های هوشمند!

Admin9 دسامبر 2015 اخبار فایرفاکس پی‌سی‌اَپ فایرفاکس

Firefox-OS

چند سال پیش موزیلا تصمیم گرفت سیستم‌عامل مبتنی بر وبی تحت عنوان Firefox OS مخصوص گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت توسعه دهد. با وجود این‌که طی این چند سال چند گوشی هم با این سیستم‌عامل عرضه شد اما موزیلا امروز به تازگی خبر از پایان این پروژه و مرگ Firefox OS داد.

به گفته موزیلا دلیل این تصمیم “عدم توانایی برای ارائه بهترین تجربه کاربری ممکن” برای کاربران بوده است. سیستم‌عامل فایرفاکس را پیش از این بر روی گوشی‌هایی مانند Alcatel Klif، LG FxO، Alcatel Onetouch Fire C و Flame دیده بودیم که همگی از ضعیف‌ترین سخت‌افزارها استفاده می‌کردند. ایده سیستم‌عامل فایرفاکس سپردن برخی عملیات پردازشی به سرورهای ابری و استفاده از اینترنت برای گرفتن سرویس بود که ظاهرا به شکست منجر شد. همان‌طور که می‌دانید مشتریان اصلی گوشی‌های ارزان‌قیمت کشورهای نسبتا فقیر هستند که دسترسی پرسرعتی هم به اینترنت ندارند و همین عامل باعث می‌شود Firefox OS عملا کارایی کمتری هم داشته باشد. علاوه بر آن بسیاری اعتقاد دارند نسخه موبایل وب‌سایت‌ها و سرویس‌های مختلف عملکرد مناسبی برای گوشی‌های ارزان‌قیمت دارد و نیازی به یک پلتفرم تحت وب جداگانه برای استفاده از آن‌ها نیست.

Firefox-OS-Phone

موزیلا با این سیستم‌عامل آفریقا و آمریکای جنوبی را هدف قرار داده بود و به عرضه گوشی‌های کمتر از 100 دلار می‌پرداخت. ظاهرا در فضای رقابتی کنونی Firefox OS نیز محکوم به مرگ شده و موزیلا قصد دارد با تعطیلی این بخش و اقداماتی دیگر مانند فروش Thunderbird تمرکز بیشتری روی مرورگر فایرفاکس خود داشته باشد.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2020 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس