کلمات کلیدی: چگونه, غیر, فعال, کردن, منوی, زمینه, سفید, در, گوگل, کروم,

چگونه غیر فعال کردن منوی زمینه سفید در گوگل کروم
زمان کنونی: 04-27-2024، 05:25 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Amirmani
آخرین ارسال: Admin
پاسخ 6
بازدید 23846

امتیاز موضوع:
  • 65 رأی - میانگین امتیازات: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه غیر فعال کردن منوی زمینه سفید در گوگل کروم
با سلام

در نسخه جدید گوگل کروم اکثر کاربران متوجه تغییر جدیدی که در منوی راست کلیک کروم یعنی همان فاصله و منوی زمینه سفید ایجاد شده هستند.
حال این سوال برای کاربران بوجود آمده است که آیا این تغییر مشکلی از سوی نسخه جدید کروم است یا یک تغییر اساسی و صحیح ؟!!
تا آلان پاسخی در این باره منتشر نشده است، اما تیم ما راه حلی در این باره برای شما به آموزش گذاشته اند. با پی سی مرورگر همراه باشید ...

من نمی توانم دقیقاً بگویم که چه زمانی گوگل menu context default خود را به white menu, منوی زمینه سفید تغییر داد. تنها چیزی که متوجه شدم این بود که در ابتدا آن را بسیار تهدید برانگیز دیدم بطوریکه واقعاً مطمئن نبودم که چه چیزی آنرا بوجود آورده است.
اگر شما با white menu که هم اکنون کروم آن را اجرا می کند علاقه ای ندارید زمانیکه در خود مرورگر راست کلیک میکنید ممکن است برایتان جالب باشد که بدانید قادر هستید فهرست استاندارد زمینه قبلی را دوباره ذخیره سازی کنید.
تغییر ناگهانی command line به شما این اجازه را میدهد تا انرا انجام دهید و این در حالیست که نمی توانم به شما قول دهم که این تغییر ناگهانی می تواند همیشگی باشد ولی تایید می کنم که هم اکنون درست کار میکند.
اجازه دهید به شما نشان دهم که تغییر ناگهانی صفحه شروع مرورگر کروم چگونه کار میکند که بر اساس آن نه تنها white menu بلکه فهرست های قبلی را نیز می توان اجرا کرد.
İmage
پارمتری که شما نیاز دارید تا بر اساس آن بتوانید کروم را شروع کنید با disable-new-menu-style-- است. آسانترین راه برای اضافه نمودن آن به مرورگر کروم افزودن پارامتر به میانبر دائمی ست. من سعی دارم به شما نشان دهم چطور می توان آن را در ویندوزها اجرا کرد:
-اگر شما از ویندوز 7 و یا جدیدتر استفاده میکنید میانبر کروم همانند سنجاقی به نوار task bar وصل شده است.
-اگر شما در این موقعیت قرار دارید بر روی میانبر راست کلیک کرده و properties را از فهرست زمینه انتخاب کنید.
-اگر شما آن سیستم اجرایی و یا سنجاق اتصالی کروم که به نوار taskbar متصل شده است را ندارید فهرست شروع را باز کرده و کروم را در آنجا قرار دهید. وقتی آنرا پیدا کردید، بر روی میانبر راست کلیک کرده و properties را از فهرست بدرستی انتخاب نمایید.
راهنمایی: بر روی shortcut گوگل کروم در دکستاپ راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب کنید.
-شما هم اکنون در اینجا نیاز به قرار دادن زمینه مورد نظر و سپس اضافه نمودن پارامتر به پایان می باشید. بنابراین پس از Chrome.exe شما باید command را اضافه کنید. به یاد داشته باشید که در اینجا یک فاصله بین مسیر و پارامتر لازم است.
راهنمایی: توجه کنید که شما بعد از کلمه Chrome.exe یک space, فاصله ایجاد کرده و کد زیر را بعد از فاصله قرار دهید.
کد: disable-new-menu-style-- ماننده آدرس زیر.
C:\Users\Administrator\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe --disable-new-menu-style
İmage
بر روی OK کلیک کنید. مرورگر را باری دیگر راه اندازی نموده، سپس مشاهده می کنید که چطور فهرست قدیمی و یا کلاسیک در آن ذخیره می شود.
İmage
شما می توانید در هر زمانی با پاک نمودن پارامتر در properties دوباره به فهرست جدید برگردید.
بروزرسانی: شما می توانید یک راه دیگر را استفاده کنید. در حالی که نمی خواهید از شر منوی زمینه سفید به طور کامل خلاص شوید، می توانید فضای خالی در بین منوها را کاهش دهید.
راهنمایی: توجه کنید که شما بعد از کلمه Chrome.exe یک space, فاصله ایجاد کرده و کد زیر را بعد از فاصله قرار دهید.
کد: /force-fieldtrials="NewMenuStyle/Compact2--ماننده آدرسزیر.
/C:\Users\Administrator\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe --force-fieldtrials="NewMenuStyle/Compact2
İmage
İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ
سلام. من از کروم 28.01500.72 استفاده می‌کنم. فاصله‌ی بین متنهای موجود در تمامی منوها بدون دستکای من کاهش پیدا کرده اند و مانند قبل نیست. تنظیمات را بررسی کردم اما چیزی برای تغییر نبود. مجبور شدم کروم را حذف و مجدداً نصب کنم. در اولین اجرا ظاهرا کروم درست شده بود اما با یکبار بستن و اجرای دوباره، باز هم فاصله بین متنهای گزینه ها کاهش پیدا کرده اند. عکس را ببینید:

İmage
لطفا راهنمایی کنید تا به تنظیمات قبلی برسم. البته منظورم منوی کلاسیک نیست!! منظورم افزایش فاصله بین متنهاست. تشکر
اضافه کردن سپاس پاسخ
سلام دوست عزیز

اگر با دقت نگاه کنید، عکسی که شما دادین هیچ تفاوتی با عکسی که در آموزش فوق گذاشته شده نمیکند!
بنده هم عرض کردم، این مشکل خاصی نیست و این تغییر به گفته خودتان"فاصله‌ی بین متنها در تمامی منوها" در نسخه های جدید کروم ایجاد شده است. در صورتی که بخواهید به حالت قبل بازگردانید مطابق آموزش فوق عمل کنید.

- باز هم اگر جای سوالی بود درخدمتم.

عکس شما:
İmage

عکس آموزش:
İmage

عکس منوی کروم من:
İmage
İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ
سلام. تشکر از پاسختون.
فکر کنم مقایسه در عکس قبلی که برایتان قرار دادم تفاوتی را نشان نمی‌داد؛ به همین دلیل اسکرین‌شات جدید را قرار می‌دهم.
تصویر سمت راست مربوط به chromium 30.0.1575.0 و تصویر سمت چپ مربوط به chrome 28.0.1500.72 می‌باشد.
İmage
فاصله‌ی بین متن‌ها در کروم من «دقیقاً» مانند تصویر سمت راست بود؛ ولی نمی‌دانم چرا کاهش یافته است (مانند تصویر سمت چپ).

- در ضمن، با افزودن کد disable-new-menu-style-- در انتهای Target و اجرای مجدد کروم نیز هیچ تغییری در منوها اعمال نشد. (البته همان‌طور که گفتم، خواسته‌ی من بازگشت به منوی کلاسیک نیست).
اضافه کردن سپاس پاسخ
سلام مجدد

دوست عزیز تا آنجا که بنده اطلاع دارم آخرین نسخه کروم مربوط به نسخه Version 28.0.1500.72 میباشد. و نسخه ای که شما فرمودید از نسخه های Dev یا Beta مرورگر کروم می باشد، مسلماً این نسخه به صورت رسمی معرفی نشده است. همان گونه که مستحضر هستید گوگل ابتدا با انتشار نسخه های آزمایشی قصد شناسایی حفره ها امنیتی و ضعف های آن را دارد و این کار توسط متخصصان امنیت، هکران البته از نوع کلاه سفید و... انجام می گیرد و شرکت گوگل در قبال آن با پرداخت هزینه از آنها قدردانی می کند.
پیشنهاد بنده به شما این است به نسخه قبل کروم بازگردید و مشاهده کنید آیا تنظمیات مد نظر شما به حالت قبل بازگردانده می شود یا خیر؟
البته ممکن است در نسخه جدید کروم این تغییرات در منوها ایجاد شده باشد اما باید منتظر انتشار نسخه جدید باشید...
İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ
سلام

این تغییر از سوی گوگل کروم ایجاد شده است، البته ما قبلا روشی برای کم کردن فاصله در بین منوها بدون حذف پس زمینه سفید در منوها منتشر کردیم.
این روش هم اکنون به آموزش فوق اضاف شد.

- موفق باشید
پی سی مرورگر | مرجع دانلود مرورگر و افزونه، شما هم به ما بپیوندید.

İmage
اضافه کردن سپاس پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  20 افزونه برتر گوگل کروم برای سئو سایت fns4565 0 1,617 01-21-2023، 05:43 PM
آخرین ارسال: fns4565
  حل مشکل پیام Your connection is not private در کروم smtj 2 19,290 08-28-2017، 04:55 PM
آخرین ارسال: telbaz
  تم برای گوگل کروم signweb 1 8,502 05-09-2017، 03:06 AM
آخرین ارسال: Amirmani
  با کروم نسخه قناری آشنا شوید Amirmani 4 18,963 03-01-2017، 12:48 AM
آخرین ارسال: hassanh403
  مشکل لود ویدیو های آنلاین با پیغام Couldn't Load Plugin مرورگر کروم erfan0067 4 17,011 12-30-2015، 07:16 AM
آخرین ارسال: erfan0067
  بیرون اومدن کروم soheilpcmir 1 10,292 06-23-2015، 11:48 AM
  عدم اتصال کروم به اینترنت بدون پروکسی sobijoon 8 36,943 03-15-2015، 06:15 PM
آخرین ارسال: Mr.Browser
  حذف صفحه های اضافی از گوگل کروم soheilpcmir 1 10,215 02-23-2015، 01:16 PM
  باز نشدن سایت در گوگل کروم sorek 2 12,918 02-03-2015، 02:39 PM
آخرین ارسال: Reza Lord
  مشکل در مرورگر کروم SeCReT 4 19,545 09-05-2014، 03:47 PM
آخرین ارسال: Reza Lord

پرش به انجمن: