پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

افزونه امنیتی جدید AVG برای مروگر کروم میلیون‌ها کاربر را در معرض خطر قرار داد

Admin31 دسامبر 2015 اخبار گوگل کروم گوگل کروم

avg-chrome-extension-security-risk

به صورت طبیعی همه انتظار دارند که شرکتی که نرم‌ افزارهای امنیتی ارائه می‌کند، امنیت کاربران خود را تامین کند. اما افزونه جدید AVG برای گوگل کروم به نام WebTuneUp در واقع امنیت کاربران را به خطر انداخته است.

WebTuneUp دقیقا چیست؟ خوب باید گفت که این افزونه برخلاف نامی که دارد، باعث سریع‌تر شدن مرورگر شما و بارگزاری سریع‌تر وبسایت‌ها نمی‌شود. این افزونه دراصل “بهبود دهنده” جستجوها است. باید دید تفسیر مسئولین AVG از WebTuneUp چگونه به بهبود دهنده جستجو‌ها ختم شده‌ است.

با نصب این افزونه، نتایجی از جستجو که مشکوک به اجرای پاپ‌آپ هستند با علامت مشخص می‌شوند. البته گوگل خود برای مقابله با این‌گونه سایت‌ها اقداماتی انجام می‌دهد و کروم نیز ساز و کاری برای جلوگیری از بارگذاری این سایت‌ها دارد. با این‌ حال، AVG توانسته است تا 9 میلیون کاربر خود را قانع کند که نیاز به امنیت بیش‌تر با استفاده از افزونه WebTuneUp دارند… یا حداقل توانسته است مخفیانه این افزونه را هنگام نصب نرم‌افزار امنیتی خود بر روی تعدادی از 200 میلیون کاربر خود نصب کند.

وقتی گوگل وجود حفره امنیتی این افزونه را که باعث لو رفتن اطلاعات مرور کاربر می‌شود گزارش کرد، انتظار داشت که AVG سریعا به رفع این مشکل اقدام کند. با همکاری گوگل، این مشکل از روی افزونه حذف شده و نسخه اصلاح شده 4 روز بعد بر روی وب‌استور کروم قرار گرفت. محض اطمینان بیش‌تر بروز رسانی دومی نیز برای این افزونه ارائه شد.

امروز این نقص کاملا برطرف شده‌ است، اما بهتر است کاربرانی که از این افزونه بی خاصیت استفاده می‌کردند، آن را از روی مرورگر خود حذف کنند تا خیالشان برای همیشه راحت شود.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2021 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس