پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

مایکروسافت Edge در حالت Private نیز اطلاعات وبگردی را نگه می‌دارد

Admin2 فوریه 2016 اخبار اینترنت اکسپلورر اخبار مایکروسافت اج مرورگر مایکروسافت

edge-private

اگر از مرورگر اینترنتی جدید مایکروسافت یا همان اج استفاده می‌کنید، پس بهتر است در هنگام وبگردی در حالت Private در تصمیم خود تجدید نظر کنید، چراکه براساس اطلاعات ارائه شده، اج اطلاعات وبگردی حتی در حالت InPrivate را نیز در تاریخچه نگه می‌دارد. با پی سی مرورگر همراه باشید…

در صورتی که از مرورگر مایکروسافت استفاده کرده و در برخی از موارد با قابلیت InPrivate به وبگردی می‌پردازید، پس بهتر است بدانید که در این حالت نیز مرورگر اطلاعات وب‌سایت‌های بازدید شده را در حافظه‌ی خود نگه می‌دارد.

edge-private1

براساس اطلاعات ارائه شده به نظر می‌رسد مرورگر اج تاریخچه‌ی بازدید‌های صورت گرفته توسط کاربر را حتی در حالت InPrivate نیز نگهداری می‌کند. بررسی‌های بیشتر صورت گرفته نشان از این دارد که اطلاعات وبگردی در فایل WebCache ذخیره می‌شود که با بهره‌گیری از آن می‌توان کل تاریخچه‌ی وب‌سایت‌های بازدید شده را چه در حالت InPrivate و چه در حالت وبگردی در حالت نرمال مشاهده کرد.

این موضوع برای اولین بار توسط آشیش سینق، محققی که در زمینه‌ی رایانه فعالیت می‌کند، کشف شده است. وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

در مورد مایکروسافت اج و حالت وبگردی مخفی این مرورگر باید به این موضوع اشاره کرد که وبگردی در این حالت چندان نیز مخفی نیست. آخرین بررسی‌های صورت گرفته نشان از این دارد که در پس از وبگردی در حالت مخفی نیز شاهد ثبت اطلاعات در فایل WebCache هستیم.

اطلاعات ارائه شده حاکی از این موضوع است که جدول Container_n اطلاعات مربوط به تاریخچه‌ی وبگردی را در خود ذخیره می‌کند. در این جدول فیلدی وجود دارد که Flag نام داشته و در صورت وبگردی در حالت InPrivate عدد ۸ در این قسمت ثبت می‌شود. هدف از ذخیره‌ی اطلاعات نه بازخوانی آنها بلکه امکان بازگرداندن اطلاعات وب‌سایت‌هایی است که در حالت InPrivate کرش می‌کنند. اما همین موضوع امکان اطلاع از وب‌سایت‌های بازدید شده توسط کاربران را در اختیار افرادی قرار می‌دهد که کنجکاو هستند و از این‌رو حریم خصوصی کاربران به خطر می‌افتد.

مایکروسافت اعلام کرده که از این موضوع آگاه است و درصدد آن است تا با در پیش گرفتن تدابیر ویژه این موضوع را بررسی کرده و مشکل موجود را رفع کند.

آیا شما نیز از مایکروسافت اج استفاده می‌کنید؟

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس