پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

مرورگر اج مایکروسافت از Silverlight پشتیبانی نخواهد کرد

Admin5 جولای 2015 اخبار اینترنت اکسپلورر اخبار مایکروسافت اج مرورگر مایکروسافت

silverlight

با توجه به جایگزینی مرورگر اینترنت اکسپلورر با مرورگر جدید مایکروسافت یعنی اج، بعید به نظر نمی‌رسید که شاهد تغییراتی دیگر نیز در نحوه به‌کار گیری این مرورگر باشیم.

یکی از اصلی‌ترین این تغییرات حذف افزونه‌های برپایه ActiveX است. در نتیجه همین تغییر، شرکت مایکروسافت اعلام کرد حتی افزونه پخش کننده محتوای صوتی تصویری سیلورلایت این شرکت نیز جایی در این مرورگر ندارد.

تیم توسعه مایکروسافت اج در مطلبی که در وبلاگ رسمی این تیم منتشر شده اینگونه عنوان کرده است:

دلایل این تغییرات پیش از این توضیح داده شده که شامل جایگزینی و بهره‌گیری از راه‌حل‌های امن‌تر مالتی مدیا به‌واسطه استفاده از افزونه‌های HTML5 است. مایکروسافت همچنان از سیلورلایت و برنامه‌های خارج از محیط مرورگر که از این قابلیت استفاده می‌کنند پشتیبانی خواهد کرد. Silverlight همچنان در اینترنت اکسپلورر ۱۱ نیز پشتیبانی خواهد شد تا سایت‌های استفاده کننده از این قابلیت همچنان در ویندوز ۱۰ نیز قابل استفاده باشند. در عین حال ما به شرکت‌های مختلفی که از سیلورلایت استفاده می‌کنند پیشنهاد جایگزینی با طراحی‌های برپایه DASH/MSE/CENC/EME را می‌دهیم. این‌ها گزینه‌های در حال پیشرفت در پلتفرم‌ها، محتواها، دستگاه‌ها و مرورگرهای پیشرفته هستند.

با توجه به این توصیفات کاربرانی که از اینترنت اکسپلورر ۱۱ استفاده می‌کنند نگرانی از بابت پشتیبانی مایکروسافت از سیلورلایت نخواهند داشت. کاربرانی که به مرورگر جدید اج کوچ می‌کنند نیز با توجه به جایگزینی سیلورلایت با افزونه‌های برپایه HTML5 در اکثر وب‌سایت‌های معتبر، هیچ نگرانی نخواهند داشت.

به عنوان مثال‌هایی واضح، Netflix پشتیبانی از سیلورلایت را در سال ۲۰۱۳ متوقف و از HTML5 استفاده کرد. جدیدترین نسخه خانواده سیلورلایت یعنی سیلورلایت ۵ در سال ۲۰۱۱ در اختیار کاربران قرارگرفت اما به طور مداوم به روز رسانی‌هایی از سوی مایکروسافت برای بهبود قابلیت‌های آن عرضه شد. هرچند که تاثیر این به روز رسانی‌ها بر روی قابلیت‌های عملکردی سیلورلایت هنوز جای بحث دارد.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2023 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس