پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

بیش از ۲ میلیون بار دانلود نسخه پیش نمایش مرورگر ویوالدی (Vivaldi)

Admin3 نوامبر 2015 اپرا اخبار اپرا

vivaldi-browser

ابتدای سال جاری میلادی نسخه‌ی پیش نمایش یک مرورگر تحت دسکتاپ جدید با عنوان ویوالدی (Vivaldi) رونمایی شد. حال کمپانی توسعه دهنده‌ی ویوالدی به رهبری جان ون تشنر، مدیرعامل پیشین اپرا خبر از دانلود نسخه‌ی پیش نمایش برای بیش از ۲ میلیون بار داده است. با پی سی مرورگر همراه باشید…

پس از آنکه اپرا سیاست‌های خود را تغییر داده و رو به استفاده از موتور رندر گوگل آورد، بسیاری از کاربران از سیاست‌های در پیش گرفته شده توسط این کمپانی اظهار نارضایتی کرده و رو به استفاده از مرورگرهای دیگری آوردند. براساس اطلاعات ارائه شده، ویوالدی برای بیش از دو میلیون بار دانلود شده که این آمار پیش از انتشار نسخه‌ی اصلی بوده و متعلق به انتشار نسخه‌ی پیش نمایش است.

ون تشنر، مدیرعامل ویوالدی در خصوص مرورگر تت دسکتاپ این کمپانی چنین اظهار نظر کرده است:

هدف ما نزدیک شدن به زمان انتشار نسخه‌ی نهایی این مرورگر است. رفته رفته ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که تقریبا تمام باگ‌های موجود را برطرف کرده‌ایم و در انتظار عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی هستیم تا امکانات جدید اضافه شده در مرورگر را به کاربران عرضه کنیم.

با توجه به اینکه ویوالدی تقریبا تمام باگ‌های موجود در مرورگر خود را برطرف کرده، از این‌رو شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی بتای این مرورگر خواهیم بود. ویوالدی انتظار دارد تا تعداد بیشتری از کاربران پس از عرضه‌ی نسخه‌ی بتا به سراغ این مرورگر بروند.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط ون تشنر، دو ویژگی اصلی این مرورگر در زمان عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی آماده نشده و در اختیار کاربران قرار نخواهد گرفت. یکی از این ویژگی‌ها قابلیت دریافت ایمیل‌ها و مدیریت حساب‌های کاربری ایمیل و دیگری امکان همگام‌سازی اطلاعات است. با توجه به اینکه اعضای تیم توسعه‌ دهنده‌ی ویوالدی کم است، این ویژگی‌ها در آینده‌ی نزدیک و پس از عرضه‌ی نسخه‌ی نسخه‌ی نهایی، به این مرورگر اضافه خواهند شد. ون تشنر اعلام کرده که کاربران می‌توانند فقدان این ویژگی‌ها را گزارش کنند تا درآینده اضافه شوند.

در نسخه‌ی بتا نیز نباید در انتظار تغییرات آنچنانی باشیم، چراکه ویوالدی تنها به برطرف کردن باگ‌های موجود در نسخه‌ی پیش نمایش اکتفا کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده، در کنار برطرف کردن باگ‌های موجود، شماری از بهبود‌ها نیز در رابط کاربری و نموی تنظیمات اعمال شده است.

ون تشنر معتقد است که مرورگر توسعه یافته توسط این کمپانی مشتریان خاص خود را به سمت خود جلب خواهد کرد. سیاست در پیش گرفته شده توسط ویوالدی کاملا متفاوت از استراتژی‌هایی است که توسعه دهندگان بزرگ در این حوزه به کار می‌‌گیرند. برای مثال می‌توان به رابط کاربری اشاره کرد. بسیار از مرورگر‌های توسعه یافته هر روز رابط کاربری خود را ساده‌تر از پیش می‌کنند تا تجربه‌ی وب گردی در کاربران ساده‌تر شده و مرورگر اختلالی را در این بین ایجاد نکند. حال آنکه ویوالدی مرورگر را ابزاری برای وب‌گردی در نظر گرفته و از این‌رو این امکان را فراهم آورده تا کاربر براساس نیازهایش اقدام به شخصی سازی رابط کاربری کند.

توسعه‌دهندگان ویوالدی خود به این موضوع اشراف دارند که نمی‌توانند در میزان توزیع و استفاده به پای مرورگرهایی نظیر فایرفاکس، کروم و اینترنت اکسپلورر برسند، اما در پیش گرفتن سیاست‌های متفاوت در تقابل با رقبا، این امیدواری را در میان توسعه‌دهندگان ویوالدی ایجاد کرده تا به آینده‌ی مرورگر خود امیدوار باشند.

هدف اول توسعه‌دهندگان ویوالدی، عرضه‌ی نسخه‌ی اول از این مرورگر بصورت رسمی است، اما احتمالا در آینده‌ شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی موبایل این مرورگر نیز باشیم، چراکه تمام این ویژگی‌ها و نسخه‌های مختلف در نقشه‌ی راه کمپانی ویوالدی پیش بینی شده است.

ویوالدی هم‌اکنون قابلیت جالب توجه دیگری نیز دارد که آن امکان استفاده از افزونه‌های کروم در این مرورگر است.

نظر شما در این خصوص چیست؟ اگر از ویوالدی استفاده کرد‌ه‌اید، تجربه خود را با ما و دیگر کاربران پی سی مرورگر در میان بگذارید.

 صفحه دریافت مرورگر Vivaldi

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2021 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس