پی سی مرورگر

.ما راز یک مرورگر سریع و ایمن را می‌دانیم

هشدار جدید جیمیل هنگام دریافت ایمیل از منابع رمزنگاری نشده

Admin10 فوریه 2016 امنیت

گوگل مانند هر سال به مناسبت روز اینترنت امن، تدابیری اندیشیده که به این منظور علاوه بر افزایش دو گیگابایت فضای ابری در صورت چک کردن تنظیمات امنیتی، در خصوص ایمیل‌های ناشناس و از منابع رمزنگاری نشده نیز به کاربران هشدار می‌دهد.

شرکت گوگل روز اینترنت امن را با اقدامات خلاقانه جشن گرفته و کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی اینترنت را که ترافیک خود را رمز‌نگاری نمی‌کنند شرمنده کرد! یکی از این اقدام‌ها افزایش ۲ گیگا‌بایت فضای ابری کاربران در خصوص بررسی تنظیمات امنیتی بود. اقدام دیگر نیز برای افزایش امنیت اکانت جیمیل کاربران است، بنابراین از امروز به بعد ایمیل‌هایی که رمزگذاری نشده‌اند توسط جیمیل مشخص شده و در خصوص آنها به کاربر هشدار داده می‌شود. برای این منظور تمامی ایمیل‌ها بررسی شده و هر پیغامی که از پروتکل رمزنگاری TLS پشتیبانی نکند، به وسیله نماد کوچک پرچم به کاربر هشدار داده می‌شود. اگر کاربر روی این نماد کلیک کند پنجره‌‌ای باز شده و به وی هشدار داده می‌شود که اگر پیغام حاوی اطلاعات محرمانه‌ای است، بهتر است از سرویس ایمیل دیگری استفاده شود.

gmail-encrypted-email-sources

علاوه بر این، گوگل تمامی کاربرانی که هویت آنها نامشخص بوده و ایمیلی را به کاربر ارسال کرده‌اند را با علامت پرچم مشخص می‌کند و از این‌رو تصویر پروفایل ارسال کننده را با علامت سوال جایگزین می‌کند. گوگل با این اقدام به کاربر هشدار می‌دهد که احتمالا پیام‌هایی که با این دسته از کاربران رد و بدل می‌شود خطرناک نباشد اما بهتر است در حین تعامل با آنها محتاط بود. به عنوان مثال اگر ایمیلی دریافت کرده‌اید که مدعی شده از سوی بانک ارسال شده است اما گوگل آن را با پرچم مشخص کرده، می‌توان متوجه شد که احتمال مخرب بودن این ایمیل بسیار بالا است. بنابراین می‌توانید حتی بدون باز کردن این دسته ایمیل‌ها، آنها را سریعا پاک کنید.

gmail-encrypted-email-sources-1

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2019 p30mororgar.ir All rights reserved
ما را در توييتر دنبال کنيد هوادار ما در فيس بوک باشيد ما را در گوگل پلاس دنبال کنيد به جمع هزاران مشترک ما بپيونديد
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس