پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

صفحه جدید ورود جیمیل به آینده فراتر از پسوردها اشاره دارد

Admin15 می 2015 امنیت

gmail-new-login-page

شرکت گوگل در اقدامی جدید بی‌سروصدا صفحه‌ جدیدی را به‌منظور ورود به سرویس جی‌میل جایگزین صفحه قبلی کرده است. پیش از این کاربران جی‌میل نام‌کاربری و گذرواژه خود را در یک صفحه وارد می‌کردند اما روش جدید به‌جداسازی ورودی‌های کاربران منجر شده است.

در واقع ابتدا صفحه‌ای به‌منظور واردکردن نام‌کاربری در مقابل شما قرارمی‌گیرد و پس از آن باید گذرواژه خود را در صفحه دوم وارد کنید. برخی کاربران معتقدند این رویه به کاهش سرعت آنها در ورود و استفاده از این سرویس منجر شده و برخی معتقدند به‌واسطه بهره‌گیری از این روش دیگر نمی‌توانند از برنامه‌های مدیریت گذرواژه استفاده کنند.

بنابرگفته گوگل این اقدام به‌نوعی آماده‌سازی کاربران به‌منظور بهره‌گیری از روش‌هایی جدید برای تشخیص هویت کاربران و ورود به سیستم می‌باشد. این شرکت اطلاعات بیشتری در زمینه روش‌های جدید ورود به این سرویس‌ها ارائه نکرده اما این احتمال وجود دارد که شاهد بهره‌گیری از قابلیت ورودهای دو بخشی، ورود به‌واسطه استفاده از دانگل سخت‌افزاری و یا حتی نسخه‌های تحت وب مشابه قفل هوشمند اندروید باشیم.

این فرایند به کاربران اندرویدی این امکان را خواهد داد تا به‌واسطه اتصال یک دستگاه ازپیش مشخص‌شده از طریق بلوتوث و یا قرارگرفتن در محلی مشخص، قفل دستگاه خود را بازکنند. شناسایی از طریق چهره نیز از دیگر روش‌های رایج برای بازکردن قفل دستگاه‌های اندرویدی به‌شمار می‌‌آید. اگرچه در حال حاضر اکثر برنامه‌های محبوب مدیریت گذرواژه با روش جدید گوگل در ورود به سرویس جی‌میل سازگاری ندارند اما مطمئنا این عدم سازگاری موقتی خواهد بود. به‌عنوان مثال برنامه LastPass از انتشار به‌روزرسانی جدید خود به‌منظور مرتفع‌کردن این مشکل در روز جاری خبر داده است.

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس