پی سی مرورگر

.ما راز یک مرورگر سریع و ایمن را می‌دانیم

گوگل حالا وجود دکمه‌های دانلود جعلی در وب سایت‌ها را به شما هشدار می‌دهد

Admin5 فوریه 2016 امنیت

fake-download-botton

این روزها گشت و گذار در اینترنت نیز لطف سابق را ندارد، شیوه‌های مختلف و ناشایست جذبِ کاربر باعث شده تا بعضی از وب‌سایت‌ها به هر ترفندی برای بالا بردن رتبه سایت خود دست بزنند، در این بین ایجاد دکمه‌های دانلود جعلی نیز برای خود مشکلی است، این دکمه‌ها به جای اینکه فایل مورد نظر کاربر را دانلود کنند کاربر را به مقصد دیگری هدایت می‌کنند،‌ اینجاست که گوگل وعده داده تا از این پس دست این وب‌سایت‌های متقلب را رو کرده و در صورت مشاهده دکمه‌های دانلود جعلی به کاربر هشدار بدهد.

به این ترتیب گوگل کاربر را از وجود رفتار مشکوک در سایت‌ها باخبر می‌کند. گوگل در بلاگ امنیتی خود مدعی شد وب‌سایت‌هایی که هرگونه تبلیغات فریبنده داشته باشند و در پی تقلید رفتار سایت‌های درست و درمان باشند به عنوان خلافکار شناسایی می‌شوند. یکی از این رفتار فریبنده وجود دکمه‌های دانلود جعلی و غیر معمول است که پیغامی مبنی بر تخلف در این سایت به کاربر نمایش داده می‌شود. این پیغام به صورت صفحه‌ای بزرگ با رنگ قرمز برای کاربر نمایان می‌شود تا به هیچ وجه نتوان از آن غافل شد.

همان‌گونه که در ابتدا اشاره شد فضای اینترنت این روزها پر شده است از وب‌سایت‌هایی که به انواع مختلف سعی در فریب کاربر دارند و امید می‌رود اقداماتی از این قبیل به کاهش این سایت‌های فریبکار کمک کند.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2019 p30mororgar.ir All rights reserved
ما را در توييتر دنبال کنيد هوادار ما در فيس بوک باشيد ما را در گوگل پلاس دنبال کنيد به جمع هزاران مشترک ما بپيونديد
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس