پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

(بخش پایانی) آشنایی و مقابله با نرم افزارهای جاسوسی

Admin6 ژانویه 2015 امنیت

network-security

در بخش سوم و پایانی با بقیه نرم افزارهای جاسوسی، اهداف، روش ها، و توصیه های امنیتی مقابله با آنها آشنا می شویم.

نرم افزارهای PC ربا
این نرم افزارها بدون اطلاع شما لینکی از وب سایت های خود را در Favorites قرار می دهند. این میانبرها باعث می شوند که بسیاری بطور اتفاقی از وب سایتشان دیدن کنید و به این ترتیب آمار ترافیک سایت خود را بالامی برند. این اتفاق به آنها اجازه دریافت مبالغ بیشتری را بابت تبلیغات درسایتشان می دهدکه هزینه پرداخت شده آن در واقع زمان و پهنای باندی است که از شما گرفته می شود. اما گاهی تنها راه خلاص شدن از شر این لینکهای مزاحم پاک کردن آنها از داخل رجیستری است. بهرحال، ممکن است این نرم افزار جاسوسی طوری طراحی شده باشد که با هر بار راه اندازی مجدد کامپیوتر خودش را در داخل رجیستری قرار دهد. تنها راه حل پیش پای شما برای کشتن این نوع جاسوس متجاوز! فرمت کردن هارد کامپیوتر یا استفاده از یک برنامه ضدجاسوس بسیار قدرتمند است.

network-security3

نرم افزارهای جاسوسی مرورگر ربا
بعضی ها کامپیوتر شما را برای استفاده خودشان در دست می گیرند کاربران نرم افزارهای جاسوسی می توانند اتصال شما را برای ارسال اسپم هایشان از طریق سرویس دهنده اینترنت شما، بربایند و به این معنی که یک اسپم ساز انگل می تواند هزاران ایمیل اسپمی را از طریق شما، ارسال کند. دسترسیهای با سرعت و ISP اتصال کامپیوترتان به اینترنت و آدرس حجم بالا به اینترنت معمولا هدف این نوع کاربران قرار می گیرند. اغلب قربانیان متوجه نمی شوند که از اعتبار آنها سوءاستفاده شده است، تا اینکه به خاطر شکایت علیه اسپم ها، سرویس دهنده اینترنت اتصالشان را قطع کند.

نرم افزارهای جاسوسی مودم ربایان
اگر برای اتصال به اینترنت از یک مودم و خط تلفن استفاده می کنید، یک جاسوس! ممکن است قادر باشد یک شماره گیر آنلاین برای برقراری یک اتصال جدید اینترنت بر روی کامپیوتر شما نصب کند. این اتصال ممکن است یک اتصال راه دور با هزینه بالا باشد. هنگامی که قبض تلفن بدستان میرسد، به شما شک وارد خواهد شد.
این نرم افزارهای جاسوسی اغلب داخل اسپم و ایمیلهای مربوط به امور جنسی قرار دارند. بازکردن ایمیل میتواند بصورت سهوی باعث آغاز نصب شماره گیر شود. این افراد بدذات! که پی گیریشان کار آسانی نیست، روی این حقیقت حساب می کنند که شما قبض تلفن را قبل از اینکه فرصت پیگیری داشته باشید، پرداخت می کنید.

ویروس ها
امروزه همه ما بر روی سیستم خود با انواع ویروس ها رو به رو شده ایم. بعضی از ویروس هایی هستند که به شکل بی ضرر در رایانه شما کمین کرده اند ولی در واقع از سیستم شما سوء استفاده می کنند. بعضی از ویروس ها وجود دارند که کلا سیستم ما را به هم می ریزند و شما را محبور به عوض کردن ویندوزتان می کنند. بعضی از ویروس ها وارد حافظه های جانبی شما می شوند و فایل های داخل آن را به کلی نابود می کنند و یا آنها را مخفی نگه می دارند. این مسئله باعث شده است که خیلی از کاربران فکر کنند که دیگر کار از کار گذشته و تمامی فایل های آنها از بین رفته است ولی در واقع این طور نیست بعضی از ویروس ها همانطور که ذکر کردیم فایل های شما را مخفی می کنند و شما می توانید آن را باز گردانید و از مخفی شدن در بیاورید ولی متاسفانه امروزه اکثر کاربران با این مسئله ساده آشنا نیستند.

اهداف نرم افزارهای جاسوسی
نرم افزار جاسوسی یک عامل آزار دهنده می باشد که سرعت کامپیوتر را کم می کند، هارد دیسک سیستم را بی جهت پر می کند و کامپیوتر شما را به هدفی برای تبلیغ کنندگان تبدیل می کند. و جدا از آگاهی می تواند به جاسوسی در سیستم شما بپردازد و اطلاعات خصوصی شما را بگیرد.

network-security2

چند روش و توصیه های مقابله با نرم افزارهای جاسوسی

۱. باز نکردن صفحات وب ناشناس
در هنگام گشت و گذار دخل اینترنت هیچ وقت صفحات ناشناس و تبلیغاتی که باعث می شوند به نوعی شما را به سمت خود بکشند و تا بتوانند به اهداف خودشان برسند باز نکنید.
۲. توجه به هشدار های آنتی ویروس ها
در هنگام کار باسیستم و یا اینترنت به هشدارهای آنتی ویروستان گوش کنید و آن را مد نظر داشته باشید چون شاید شما فکر کنید که آنتی ویروس شنایی کرده مهم نباشه ولی در واقع مهم است.
۳. بروز رسانی نرم افزارهای ضدویروس
نصب برنامه ضد ویروس و رها کردن آن برای داشتن دستگاهی بدون ویروس و مقاوم در برابر حملات ویروس ها کافی نیست. هر روزه ویروس های جدیدی عرضه می شود و در سال های جدید انتشار سریع کرم ها از طریق اینترنت نرخ ایجاد ویروس را افزایش داده است. این مساله در ترکیب با افزایش دانش عمومی در مورد مشکلات امنیتی نرم افزارها و سیستم های عامل سرعت ایجاد ویروس های جدید را افزایش داده است. امروزه برای ایجاد یک ویروس نیاز به مهارت و تخصص زیاد نیست.

 

undo یوزر و پسورد nod32 جمعه ۲۷ دی ۹۲ بخش اول آشنایی و مقابله با نرم افزار های جاسوسی
undo یوزر و پسورد nod32 جمعه ۲۷ دی ۹۲ بخش دوم آشنایی و مقابله با نرم افزار های جاسوسی

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس