پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

هشدار:ایمیل جعلی و خطرناک آپدیت رایگان به ویندوز 10 فایل‌های شما را به گروگان می‌گیرد!

Admin2 آگوست 2015 امنیت

Windows-10-touch

با عرضه رسمی ویندوز 10 مایکروسافت، کاربران زیادی اقدام به دانلود این نسخه جدید و نصب آن می‌کنند.

بنابر گزارش‌های منتشر شده بیش از 67 میلیون نفر در حال حاضر این نسخه جدید از سیستم‌عامل ویندوز 10 را نصب کرده‌اند و دیگر کاربران نیز به کمک ابزار ویژه مایکروسافت به تدریج شروع به نصب این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز خواهند کرد.

با این اوصاف به‌نظر می‌رسد کلاهبرداران اینترنتی از این فرصت نیز استفاده‌ کرده‌اند و یک بدافزار گروگان‌گیر را ایجاد کرده‌اند. تیم امنیتی سیسکو موفق به کشف کمپینی شده که به گسترش بدافزار CTB-Locker اقدام می‌کنند. این بدافزار به شکل یک ایمیل تقلبی که ظاهرا از سوی مایکروسافت ارسال شده و اعلام می‌کند ویندوز 10 آماده دریافت است در معرض نمایش کاربران قرار می‌گیرد.

سرمنشا این ایمیل در کشور تایلند رهگیری شده و البته در ظاهر فایل‌های ارسالی عاری از هرگونه ویروس هستند. در صورتی که این پیغام را نادیده گرفته و فایل‌های موجود در ایمیل را که از نوع فشرده هستند دانلود و آنها را بازکنید رایانه شما سریعا قفل خواهد شد.

windows-10-scam-email

در این زمان کلاهبرداران اینترنتی از شما درخواست پرداخت وجه در مدت زمان 96 ساعت را خواهند کرد و اعلام می‌کنند در صورت عدم پرداخت این مبلغ از سوی شما، فایل‌های رایانه رمزگذاری خواهند شد.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس