پی سی مرورگر

.ما راز یک مرورگر سریع و ایمن را می‌دانیم

آموزش تغییر صفحه شروع در مرورگر اینترنت اکسپلورر

Admin9 ژانویه 2015 آموزش‌های اینترنت اکسپلورر اینترنت اکسپلورر

صفحه‌ی شروع، صفحه‌ای است که هنگام راه‌اندازی اولیه مرورگر Internet Explorer نمایان می‌شود. صفحه اصلی، صفحه‌ای است که با کلیک روی دکمه صفحه اصلی (Home) به آن می‌روید. این دو صفحه یکسان نیستند مگر اینکه آنها را به گونه‌ای تنظیم کنید که یکسان باشند.
در ادامه با چگونگی تغییر صفحه‌ی اول (شروع) و Home Page مرورگر اینترنت اکسپلورر به همراه جزئیات کامل آن آشنا می‌شوید.

برای تعیین صفحه اول مرورگر اینترنت اکسپلورر مراحل زیر را انجام دهید:
1- اگر Menu Bar در مرورگر فعال است از منوی Tools برروی Internet Options کلیک نمایید.

توجه: اگر Menu Bar (نوار منو) فعال نیست، کلید Alt را برروی کیبورد فشار دهید تا Menu Bar بصورت موقتی ظاهر شود.

2- پنجره‌ی تنظیمات و بخش General باز می‌شود. در بخش Home Page و Startup می‌توانید تنظیمات شروع اینترنت اکسپلورر و Home Page را تغییر بدهید.

Startup-Page-IE-01

3- همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در بخش Startup گزینه‌ی Start with home page بصورت پیش‌فرض فعال است. به این ترتیب با بازکردن اینترنت اکسپلورر، سایت یا سایت‌هایی که در بخش Home Page وارد شده‌اند، باز خواهند شد.
صفحه‌ی Home Page در حالت پیش‌فرض شامل یک آدرس از سایت مایکروسافت است. با کلیک برروی دکمه‌ی Use new tab، یک تب (سربرگ) خالی (about:Tabs) در بخش Home page وارد می‌شود و به این ترتیب با شروع مرورگر، یک صفحه‌ی خالی باز می‌شود.
با کلیک برروی دکمه‌ی Use default، آدرس Home Page به آدرس پیش‌فرض (سایت مایکروسافت)، تغییر پیدا می‌کند.
ممکن است بخواهید پس از باز کردن اینترنت اکسپلورر، بلافاصله سایت یا سایت‌های مورد نظر شما باز شود.
برای این‌کار مادامیکه گزینه‌ی Start with home page فعال است در فیلد Home Page کلیک کرده و آدرس سایت یا سایت‌های مورد نظر خود را وارد نمایید. برای وارد کردن چندین سایت باید در هر خط آدرس یک سایت را وارد کنید (پس از وارد کردن آدرس یک سایت، با فشردن کلید Enter به خط بعدی بروید و آدرس سایت دیگر را وارد کنید)

اگر قصد دارید چندین سایت را به عنوان Home Page انتخاب کنید، راه آسان‌تر این است که تمامی سایت‌های مورد نظرتان را در اینترنت اکسپلورر باز کنید. سپس به این بخش مراجعه کرده و برروی دکمه‌ی Use Current کلیک کنید تا همه‌ی آن‌ها در فیلد Home Page وارد شوند:

Startup-Page-IE-02

با انتخاب گزینه‌ی Start with tabs from the last session در بخش Startup شبیه به تصویر زیر، پس از باز کردن اینترنت اکسپلورر، همان صفحاتی که هنگام خروج از مرورگر در حال مشاهده بودید، دوباره باز خواهند شد.

Startup-Page-IE-03

4- پس از انجام تغییرات برروی OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند. اینترنت اکسپلورر را بسته و مجدداً باز کنید تا تغییرات انجام شده را مشاهده کنید.

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2020 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس