پی سی مرورگر

.ما راز یک مرورگر سریع و ایمن را می‌دانیم

مایکروسافت سرانجام سه‌شنبه 22 دی‌ماه اینترنت اکسپلورر 8، 9 و 10 را رسما بازنشسته می‌کند!

Admin6 ژانویه 2016 اخبار اینترنت اکسپلورر اینترنت اکسپلورر

internet-explorer-dying

این شرکت در تابستان سال 2014 اعلام کرده بود که پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر 8،9 و 10 را پایان خواهد داد.

مایکروسافت پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر 8، 9 و 10 را در تاریخ 22 دی ماه پایان خواهد داد. این شرکت قصد دارد تا در تاریخ مذکور با عرضه‌ی یک افزونه کاربران با به به‌روزرسانی مرورگر خود به یکی از مرورگرهای جدیدتر ترغیب کند.

پایان پشتیبانی به معنای این است که نسخه‌های قدیمی این مرورگر از این پس صاحب به‌روزرسانی‌های امنیتی و فنی نخواهند شد و کاربران آنها نسبت به دیگران در معرض خطر بیشتری از سوی هکرها قرار می‌گیرند. افزونه‌ی آخر این مرورگر که به تازگی معرفی شده چند باگ دیگر را هم تعمیر می‌کند و علاوه بر آن اعلان “پایان زندگی” را به اینترنت اکسپلورر می‌افزاید که به کاربر می‌گوید به IE 11 یا مایکروسافت ادج، جانشین این مرورگر آپدیت کند.

حرکت تازه‌ی مایکروسافت مدت‌ها در حالت انتظار به سر می‌برد. این شرکت در تابستان سال 2014 اعلام کرده بود که پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر 8،9 و 10 را پایان خواهد داد. در ماه مارس سال گذشته، مایکروسافت وضعیت “میراث” را به این مرورگرها اضافه کرد که نشان می‌داد آنها تنها برای مدتی محدود جهت همخوان شدن سایت‌ها با مرورگرهای جدید به حیات خود ادامه می‌دهند.

با این وجود تخمین‌ها نشان می‌دهد که چند صد میلیون کاربر هنوز از مرورگرهای قدیمی مایکروسافت استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد به زودی چندین میلیون نفر از کاربران از نسخه‌های منقضی شده اینترنت اکسپلورر استفاده خواهند کرد و از این‌رو این موضوع می‌تواند مشکلاتی را برای کاربران از نظر امنیتی ایجاد کند. مایکروسافت امیدوار است که پیغام‌های “پایان زندگی” این شرکت حداقل چند میلیونی را وادار به به‌روزرسانی بکند.

این احتمال هم همیشه وجود دارد که کاربران به طور کلی به سراغ مرورگری از شرکت‌های دیگر بروند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2019 p30mororgar.ir All rights reserved
ما را در توييتر دنبال کنيد هوادار ما در فيس بوک باشيد ما را در گوگل پلاس دنبال کنيد به جمع هزاران مشترک ما بپيونديد
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس