پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس با غیر فعال کردن افزونه های غیر کاربردی

Admin29 می 2014 آموزش‌های فایرفاکس فایرفاکس

وقتی ویندوز نصب می کنید، قبل از نصب برنامه، سرعت سیستم عامل در حد مطلوبی می باشد. ولی بعد از نصب برنامه های کاربردی از سرعت اولی کاسته می شود. این موضوع بسیار منطقی و سوال خیلی از کاربران می باشد. هر نرم افزاری به صورت پیش فرض چه در حالت اجرا چه در حالت بسته یکسری منابع از پردازنده و حافظه رم را به خود اخصاص میدهد.

در مورد مرورگر هم به همین منوال می باشد. وقتی برای بار اول یک مرورگر را نصب می کنید، سرعت خوبی دارد ولی بعد از نصب یکسری افزونه سرعت آن نسبت به هنگام نصب کمتر می شود. راه حلی در ادامه آموزش داده می شود تا افزونه هایی که بیشترین منابع را مورد استفاده قرار میدهند و باعث بروز مشکل می شوند را شناسایی و در مرحله بعدی آنها را یکی یکی غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن افزونه های غیر کاربردی موزیلا Mozilla Firefox

1. فایرفاکس افزونه ای طراحی کرده است که با دانلود و نصب آن به راحتی می توانید میزان مصرف حافظه افزونه های نصب شده بر روی مرورگر را مشاهده و هر کدام که فکر می کنید کاربردی برای شما ندارد را غیر فعال کنید. نام این افزونه about:addons-memory 8 می باشد که می توانید از این لینک دانلود کنید.

2. بعد از نصب دستور about:addons-memory را در یک تب وارد کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید تا افزونه فعال شود. همانطور که مشاهده می کنید مقدار حافظه مصرفی برنامه های نصب شده در فایرفاکس نمایش داده می شود. کافیست هر افزونه ای که نمی خواهید را از تب Tools > Add-on انتخاب و غیر فعال کنید.

about-addons-memory8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس