پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

گوگل می خواهد کاربران فایرفاکس آن را عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود قرار دهند

Admin17 مارس 2015 اخبار فایرفاکس فایرفاکس

default-search-google

در سال ۲۰۱۴، موزیلا گوگل را از عنوان موتور جستجوی پیشفرض برای مرورگر وب فایرفاکس خود حذف کرد و این کار به این معنی است که بیش از ۱۰۰ میلیارد جستجو وب که در هر سال از طریق آن انجام می شد در حال حاضر به سمت یاهو روانه شده است. این معامله با یاهو تا پنج سال اعتبار دارد و بر اساس آن قرار شد که یاهو به طور پیش فرض موتور جستجوی فایر فاکس باشد و گزینه هایی هم برای تغییر آن هم وجود داشته باشد.

در حال حاضر، کاربرانی که از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنند، در هنگام جستجو یک پیام از گوگل مشاهده می کنند که از آنها درخواست می کند “موتور جستجوی پیش فرض خود را به گوگل تغییر دهند” و با ارائه یک گزینه به آنها می آموزد که چگونه اینکار را انجام دهند. این خبر برای اولین بار توسط تعدادی از کاربران توییتر گذارش شد و گفته شد که این پیام بخش بزرگی از صفحه جستجو را اشغال می کند.

این که گوگل در حال راضی کردن کاربران فایرفاکس برای تغییر گزینه جستجوی پیش فرض آن هم در زمانی که موزیلا کنترل فقط ۸ درصد از بازار مرورگرها را در دست دارد ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد، اما غول جستجو به تازگی از هر دو طرف مصرف کنندگان و سرمایه گذاران تحت فشار است و از این موضوع ناراحت به نظر می رسد. در کنار این، کاربران تلفن همراه به مراتب کمتر احتمال دارد تا بر روی آگهی های گوگل و دیگر گذینه های درآمدزای این شرکت کلیک کنند. بنابر این بهترین گذینه تصاحب همین ۸ درصد است.

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس