پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

نحوه انتقال نوار پیمایش فایرفاکس از سمت راست به چپ

Admin15 می 2015 آموزش‌های فایرفاکس فایرفاکس

Scrollbar_on_Left_in_Firefox

فایرفاکس یکی از بهترین مرورگرهای در حال حاضر دنیا می باشد که البته نسخه جدید آن دارای مشکلات زیادی می باشد. از هنگ کردن تب ها گرفته تا Select کردن دو صفحه به صورت همزمان به صورت اتوماتیک. با این حال نقاط مثبت زیادی دارد که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت.
در مرورگر فایر فاکس Scroll Bar یا همان نوار پیمایش به صورت پیشفرض در نسخه های انگلیسی در سمت راست مرورگر قرار دارد. اما میتوانند کاربرانی که دست چپ میباشند نوار پیمایش را از سمت راست به سمت چپ پنجره منتقل نمایند.

1. ابتدا باید وارد تنظیمات حرفه ای فایرفاکس شوید. به این منظور، در کادر آدرس فایرفاکس که همیشه آدرس سایت را در آن وارد می کنید، عبارت about:config را تایپ کرده و Enter کنید.

firefox auto ref04 حل مشکل انتخاب شدن کاراکتر اضافی Space در هنگام انتخاب سریع متن در FireFox

2. احتمالا پیغام اخطاری به شما داده می شود که می گوید شما در حال وارد شدن به قسمت تنظیمات حیاتی فایرفاکس هستید. و مسئولیت خرابکاری در آن با خودتان است ! اما مشکلی نیست. با خیال راحت بر روی دکمه I’ll be careful, I promise کلیک کنید تا وارد تنظیمات شوید.

3. حال در قسمت Search عبارت layout.scrollbar.side را وارد نمایید.

Scrollbar_on_Left_in_Firefox1

4. اکنون بر روی browser.download.panel.shown دوبار کلیک کنید تا پنجره آن باز شود. مقدار 0 را مشاهده مینمایید این مقدار را از 0 به 3 تغییر دهید.

Scrollbar_on_Left_in_Firefox2

و حالا میتوانید یک صفحه ی اینترنتی باز نمایید تا مشاهده کنید که نوار پیمایش از سمت راست به سمت چپ تصویر آمده است.
توجه داشته باشید که اگر از نسخه ی فارسی مرورگر فایرفاکس استفاده مینمایید در این نسخه نوار پیمایش در سمت چپ تصویر میباشد اگر میخواهید آن را به سمت راست تصویر منتقل نمایید باید مقدار عددی layout.scrollbar.side را به 2 تغییر دهید.

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس