پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

مصرف رم در فایرفاکس Firefox را کاهش بدهید

Admin7 نوامبر 2014 آموزش‌های فایرفاکس فایرفاکس

reduce-firefox-memory

همانطور که میدانید این امکان در فایرفاکس وجود دارد که چندین افزونه را بر روی مروگر نصب کرده و از آن استفاده کنید خوب استفاده از افزونه های مختلف سرعت مرورگر را کاهش داده و مقدار مصرفی حافظه را افزایش میدهد. برای متوجه شدن این موضوع فقط کافیست سری به Task Manager بزنید. مشاهده می کنید که مقدار زیادی از حافظه رم توسط این برنامه در حال استفاده می باشد. اگر سرعت سیستم شما بالا می باشد این موضوع مشکلی برای شما ایجاد نمی کند ولی اگر با کاهش سرعت و کندی مواجه هستید باید کاری انجام بدهید.
من در ادامه با استفاده از تنظیماتی که در خود برنامه هست مقدار مصرف حافظه را به حداقل کاهش میدهم تا با انجام اینکار سرعت سیستم افزایش پیدا کند.

1. مرورگر فایرفاکس را اجرا کنید. در قسمت آدرس بار (جایی که آدرس وبسایت ها را وارد می کنید) دستور زیر را کپی پیست نمایید:

about:memory

Fix-Memory-FireFox1

2. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید تنظیمات مربوط به این بخش فعال شد. کافیست در این قسمت در سربرگ Free Memory گزینه ی Minimize memory usage را انتخاب کنید.

Fix-Memory-FireFox2

3. بعد از انتخاب گزینه بالا پیامی مبنی بر اتمام کار به شرح Memory minimization completed دریافت خواهید کرد. در تصویر زیر مشخص شده است. یکبار سیستم را ریست کرده تا سبک شدن مرورگر خود را به وضوح مشاهده نمایید.

Fix-Memory-FireFox3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس