پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

با تکنولوژی تازه کاهش حجم تصاویر موزیلا، سرعت مرور صفحات وب افزایش خواهد یافت

Admin7 مارس 2014 اخبار فایرفاکس فایرفاکس

jpeg-mozilla-compression

این روزها بر روی دل هر کاربری که دست بگذاری، نسبت به سرعت اینترنت و به طبع سرعت پایین دانلود صفحات وب، کوهی از گله و شکایت‌ خوابیده است. موضوعی که تحریم‌های ناعادلانه و ده‌ها عامل متفاوت دست در دست هم داده‌اند تا کاربران وب فارسی را مورد آزار و اذیت قرار دهند. این موضوع، زمانی که به یک وبسایت سنگین مملو از عکس‌های حجیم پا می‌گذارید بیشتر از پیش نمود پیدا می‌کند. اما موزیلا پشت کاربران با سرعت اتصال پایین را خالی نکرده است. جدیدترین تکنولوژی این شرکت کمک می‌کند تا با کاهش حجم و عدم تغییر کیفیت تصاویر وب، سرعت بارگذاری صفحات وب به صورت محسوسی افزایش پیدا نماید. با ما برای معرفی این تکنولوژی همراه شوید.

افزایش سرعت وبگردی و سرعت بارگذاری وب، بسته به عوامل متفاوتی است که توجه توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان مرورگرهای وب را به خود جلب نموده تا بتوانند با افزایش سرعت مرور وب در مرورگرهایشان، کاربران را به سمت این محصولات جلب نمایند. این موضوع خصوصا در مناطقی که سرعت اینترنت چندان بالا نیست یا هزینه استفاده از آن سنگین است، بیشتر توجه کاربران را به خود جلب می‌کند. در همین راستا ابتکار و ایجاد راه‌هایی که بتواند سرعت دانلود را افزایش دهد، می‌تواند برگ برنده‌ای طلایی برای مرورگرها باشد.

در همین راستا، اقدام گوگل و تولید فرمت WebP که قرار است جایگزین JPEG در وب باشد را مثال زد. پروژه‌ای که هنوز چندان فراگیر نشده و نتوانسته است مشکلات را در گستره وسیع وب رفع کند. اما موزیلا با دانش نسبت به این موضوع که فرمت‌های کهنه دنیای گرافیک و وب، یعنی JPEG و PNG‌ به این زودی‌ها فراموش نخواهند شد و جایگزین تازه‌ای را به قلمرو خود راه نمی‌دهند، تصمیم گرفته تا با استفاده از کدک‌های مخصوص JPEG حجم آن‌ها را به طور محسوسی کاهش دهد. با استفاده از تکنیک تازه موزیلا، فایرفاکس می‌تواند تصاویر JPEG در صفحات وب را با کاهش سایز، آن هم بدون تغییر در کیفیت تحقق ببخشد. در آزمایش، فایرفاکس توانست با کمک اولین نسخه از پروژه جدید Mozjpeg حجم 1500 تصویر را تا میانگین 10 درصدی کاهش دهد.

البته این تکنولوژی چندان بر روی فرمت PNG تاثیرگذار نیست و کاهش 2 تا 6 درصدی را می‌توان برای آن اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس