پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

گوگل یک تنه بزرگ ترین منبع درآمدی موزیلا شد!

Admin23 نوامبر 2013 اخبار فایرفاکس فایرفاکس

امروز موزیلا financial report (گزارش مالی) خود را که مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی بود منتشر کرد. در یک نگاه اجمالی به این گزارش مالی منتشر شده می توان فهمید که دارایی ها و درآمد سالانه کسب شده موزیلا در نسبت به سال ۲۰۱۱ میلادی افزایش داشته است. اما آن چه که در این گزارش مالی منتشر شده بیش از هرچیز دیگری خود نمایی و جلب توجه می کند کمپانی گوگل است! و این طور به نظر می رسد که موزیلا مزد اعتمادهایش به کمپانی گوگل را خیلی زود گرفته است!

mozilla_2012-259

چرا که در این گزارش درج شده است که جمع ورودی های مالی موزیلا از طریق کمپانی گوگل در سال ۲۰۱۱ میلادی، ۸۵ درصد بوده است و جمع ورودی های مالی موزیلا از طریق کمپانی گوگل در سال ۲۰۱۲ میلادی، به عدد ۹۰ درصد رسیده است و به میزان ۵ درصد در یک سال رشد داشته است!

mozilla_2012-261

در هر زمان که تاریخ اتمام قرارداد میان این دو شرکت به زمان انقضا خود نزدیک می شود حامیان موزیلا در فکر نگرانی عدم تمدید این قرارداد از سمت کمپانی گوگل فرو می روند! بدنیست بدانید که قرارداد همکاری میان موزیلا و کمپانی گوگل در ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ میلادی به اتمام رسیده بود اما با توافق همکاری میان این دو شرکت، قرارداد میان آن ها تا سال ۲۰۱۴ میلادی دوباره تمدید گشت.

mozilla_2012-260

طبق اعداد و ارقامی که در تصویر بالا موجود است، شما متوجه خواهید شد که درآمد سالانه موزیلا و شرکت های تابع آن در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۶۳ میلیون دلار امریکا بوده است حال این میزان درآمد در سال ۲۰۱۲ میلادی با رشدی ۹۰٫۲ درصدی که بسیار رشد چشمگیری است، به رقم ۳۱۱ میلیون دلار امریکا رسیده است! با یک نگاه اجمالی می توان دریافت که در سال قبل ۲۸۰ میلیون دلار امریکا که در دریافتی های موزیلا بوده است فقط و فقط از سمت کمپانی گوگل تامین گشته است! شاید برایتان جالب باشد که بدانید موزیلا به تازگی قرارداد همکاری مشابهی با کمپانی مایکروسافت (موتور جستجوی بینگ)، به امضا رسانده است اما کاربران فایرفاکس به وضوح سرچر گوگل را نسبت به رقیبش ترجیح می‌دهند!

mozilla_2012-262

خبر خوب برای موزیلا آن است که در حالی که درآمدهای سالانه اش رشد چشمگیری داشته اند خبری از رشد مخارجش به اندازه درآمدش نیست!!! چرا که موزیلا در سال ۲۰۱۱ میلادی مبلغی در حدود ۱۴۵ میلیون دلار امریکا روی قسمت ها و بخش های گوناگون هزینه کرده است که  در سال بعد با رشد ۴۳.۴ درصد به ۲۰۸ میلیون دلار امریکا رسیده است. البته این خبر خوش مادام العمر نخواهد بود و در صورتی که روابط و مناسبات موزیلا و گوگل رو به سردی رود و تیره و تار شود این معادلات بدون شک بر هم خواهد خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس