پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

جادوگری با افزونه‌های کاربردی فایرفاکس (بخش ششم)

Admin23 فوریه 2016 افزونه‌های فایرفاکس فایرفاکس

best-firefox-addons

فایرفاکس تقریبا به هر نرم‌ افزاری شبیه است به جز یک مرورگر محض وب. پشتیبانی از افزونه‌ها و همگام بودن موزیلا با توسعه‌ دهندگان، دنیایی را برای این مرورگر پدید آورده است تا طراحان به فکر اضافه کردن ویژگی‌های جالبی برای آن باشند. در زمینه دنیای چندرسانه‌ای، افزونه‌های فایرفاکس کم نیستند و هر یک توانایی‌های خاص خود را دارند. در این بخش به‌معرفی تعدادی دیگر از این افزونه‌ها می‌پردازیم.

Save Images

این افزونه برای ذخیره‌ سازی تصاویر از زبانه جاری، حافظه کش یا ذخیره‌ سازی گروهی از تصاویر در یک مکان خاص با همان نام اصلی یا نامی که برای آن تعیین می‌کنید، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین امکان تعیین اندازه و نوع تصاویر نیز وجود دارد. زمانی‌که روی یک تصویر کلیک راست می‌کنید، منوی این افزونه همانند تصویر زیر در اختیارتان قرار می‌گیرد.

Save-Images-1

با کلیک روی گزینه Options یا کلیک روی گزینه Save Selected Images دسترسی به فهرست بلند بالایی از تنظیمات امکان‌پذیر می‌شود.

save-images-2

دانلود افزونه Save Images

Image Picker

گزینه دیگری که برای ذخیره‌ سازی تصاویر مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزونه Image Picker است. زمانی‌ که این افزونه را نصب کرده و روی تصویر کلیک راست انجام می‌دهید، گزینه‌های مربوط به این افزونه در کلیک راست منو همانند تصویر زیر ظاهر می‌شود.

image-picker-1

اما قابلیت بارز و شاخصی که این افزونه را نزد کاربران محبوب کرده است، به‌ ویژگی ذخیره‌ سازی تصاویر از زبانه‌های مجاور و زبانه‌های بازی که در فایرفاکس قرار دارند، باز می‌گردد. به‌طور مثال اگر روی گزینه Pick images from all tabs کلیک کنید، پنجره‌ایی همانند تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

image-picker-2

در این پنجره امکان تعیین محل ذخیره‌ سازی، انتخاب تصاویر، تعیین طول و عرض برای تصاویر و نوع تصاویر وجود دارد.

دانلود افزونه Image Picker

Tilt 3D

Tilt 3D شاید یکی از جالب‌ ترین افزونه‌‌هایی است که در ارتباط با جلوهای ویژه برای فایرفاکس ساخته شده است. این افزونه که بر مبنای WebGL کار می‌کند، توانایی نشان دادن یک نمای دید سه بعدی از یک سایت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به‌طوری‌ که امکان مجازی‌سازی سه بعدی و چرخاندن سایت در فضای سه بعدی در اختیار کاربر قرار دارد.

Tilt3D-1

زمانی‌ که این افزونه را نصب کردید، از ترکیب کلیدهای کلیدهای Control+Shift+M برای دسترسی به آن می‌توانید استفاده کنید. همچنین گزینه مربوط به این افزونه در منوی web Developer به‌نام Tilt قرار دارد. بعد از به‌کارگیری این افزونه امکان مشاهده یک سایت در فضای سه بعدی وجود دارد. دکمه‌های کنترلی که در سمت چپ تصویر قرار گرفته‌اند برای بزرگ‌نمایی، کوچک‌نمایی، مشاهده کدهای مربوط به عناصر قرار گرفته روی یک صفحه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بالای صفحه گزینه Option دسترسی به تنظیمات را فراهم کرده و export یک خروجی از سایت را روی کامپیوترتان ذخیره‌سازی می‌کند.

Tilt3D-2

دانلود افزونه Tilt 3D

Image Search Options

Image Search Options مجموعه‌ای از گزینه‌های مربوط به جستجوی تصاویر را به کلیک راست منوی فایرفاکس اضافه می‌کند. این گزینه‌ها به شما اجازه جستجوی سریع و کارآمدتری را ارائه می‌دهند. برای دسترسی به تنظیمات این افزونه از پنجره Image Search Options استفاده کنید. (برای دسترسی به این پنجره از ترکیب کلیدهای Ctrl+Shift+A استفاده کرده و در صفحه تنظیمات، افزونه Image Search Options را پیدا کرده و روی گزینه Options کلیک کنید.)

image-search-options-1

این افزونه همچنین به شما این توانایی را می‌دهد تا تنظیمات مربوط به هر یک از گزینه‌های اختصاصی این افزونه را با گزینه Edit ویرایش کرده یا سایت موردنظر خود را به آن اضافه کنید.

image-search-options-2

دانلود افزونه Image Search Options

TinEye Reverse Image Search

بعضی مواقع برای مطلبی که آن‌ را آماده کرده‌ایم به دنبال تصویری مناسب هستیم، اما تصویری که انتخاب کرده‌ایم، از ویژگی‌های مدنظر ما برخوردار نیست. به‌طور مثال اندازه تصویر ممکن است کوچک باشد. همچنین، بعضی مواقع نیاز داریم اطلاعاتی درباره سازنده یک تصویر به‌دست آوریم. در چنین شرایطی افزونه TinEye Reverse Image Search به شما کمک می‌کند. زمانی‌که این افزونه را نصب کرده و دکمه راست موس را روی تصویری کلیک کنید، گزینه Search Image On TinyEye در اختیارتان قرار می‌گیرد.

tineye-reverse-image-search

این افزونه یک ویژگی جالب دیگر نیز دارد، اگر دوست دارید بدانید چه سایت‌هایی از یک تصویر استفاده کرده‌اند، این افزونه فهرستی از سایت‌هایی که از یک تصویر استفاده کرده‌اند را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دانلود افزونه TinEye Reverse Image Search

Awesome Screenshot Plus

افزونه Awesome Screenshot plus امکان ذخیره‌ سازی تمام یا بخشی از یک سایت را می‌دهد. در زمان عکس‌ برداری از صفحه می‌توانید با استفاده از ابزارهایی همچون Blur بخشی‌هایی از تصویر را محو کرده، یا با استفاده از گزینه‌های قرار گرفته در نوار ابزار این افزونه، اشکال هندسی ‌را روی یک عکس اضافه کرده یا بخش‌هایی از سایت را کراپ کنید. زمانی‌که این افزونه را نصب کردید، گزینه مربوط به این افزونه در نوار ابزار قرار می‌گیرد. با کلیک روی این گزینه منویی همانند تصویر زیر ظاهر می‌شود.

awesome-screenshot-1

گزینه اول به شما امکان تصویربرداری از بخشی از صفحه که در حال مشاهده آن هستید را می‌دهد، گزینه دوم امکان عکس‌برداری از کل یک صفحه را می‌دهد. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها به صفحه مربوط به عکس‌برداری وارد می‌شوید. گزینه‌های عکس‌برداری در بالای صفحه همانند تصویر زیر در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

Awesome-Screenshot-plus-2

با استفاده از این جعبه ابزار، امکان اضافه کردن خطوط، متن و موارد دیگر به تصویر وجود دارد. بعد از اتمام ویرایش با کلیک روی دکمه Done، فایل تصویری در فرمت PNG ذخیره می‌شود.

دانلود افزونه Awesome Screenshot Plus

Evernote Clearly

روش‌های زیادی برای ذخیره کردن و خواندن محتوای سایت‌ها وجود دارد، اما اگر می‌خواهید مقالات، وب‌ سایت‌ها یا پست‌هایی که در یک وبلاگ قرار دارند همواره در دسترس باشند، ما افزونه Evernote Clearly را به شما معرفی می‌کنیم. شاید مزیت اصلی این افزونه برای دارندگان تبلت‌ها باشد، به‌گونه‌ای که نه تنها امکان خواندن محتوا را در اختیار کاربر قرار می‌دهد، بلکه امکان های‌لایت کردن بخش‌ها، تغییر تم‌ها و چاپ را نیز فراهم می‌کند.

clearly

دانلود افزونه Evernote Clearly

البته ترکیب این افزونه همراه با افزونه Evernote Web Clipper به کاربر این توانایی را می‌دهد تا به ذخیره‌سازی چیزهایی که روی وب مشاهده کرده و دوست دارد آنها را به حساب‌ کاربری خود در Evernote اضافه کند می‌دهد. با استفاده از این ترکیب به‌راحتی امکان جمع‌آوری هر چیزی از روی بستر اینترنت وجود دارد.

Watch with MPV

مشاهده فایل‌های ویدیویی از سایت‌های به‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها نیاز هر کاربر اینترنتی است. افزونه Watch with MPV امکان مشاهده فایل‌های ویدیویی را با استفاده از مرورگر محلی کاربر امکان‌پذیر می‌سازد. این افزونه به‌صورت منبع‌باز بوده و کدهای آن از طریق نشانی زیر در دسترس طراحان قرار دارد.

https://github.com/antoniy/mpv-youtube-dl-binding

watch-with-mpv

دانلود افزونه Watch with MPV

Flash Video Downloader

این افزونه به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های ویدویی، صوتی و بازی‌های فلش را از سایت‌های مختلف دانلود کنید. همچنین این توانایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا به جستجوی لینک‌های ویدویی، تصویری، صوتی، SWF درون یک سایت بپردازد. زمانی‌که اشاره‌گر موس را روی دکمه مرتبط با این افزونه که در نوار ابزار قرار داشته و به رنگ آبی درآمده قرار دهید، توانایی دانلود فایل‌های ویدئوهایی صفحه جاری را خواهید داشت. افزونه Flash Video Downloader نسبت به دیگر افزونه‌های فایرفاکس از حجم بیشتری برخوردار است. (نزدیک به 10 مگابایت)

flash-video-downloader

دانلود افزونه Flash Video Downloader

 

 

 

 

 

منبع

:: اگر به لینک غیر فعالی برخوردید یک دیدگاه ارسال کنید تا ظرف چند ساعت فایل دوباره آپلود بشود ::

راهنمای دانلود

1– جهت دریافت فایل های سایت حتما از نرم افزار IDM یا نرم افزار های مشابه استفاده نمایید.

2– جهت خارج کردن فایل های از حالت فشرده از نرم افزار WINRAR استفاده نمایید

3– با ثبت نظر خود میزان رضایت خود را از سایت و مطلب اعلام کنید

4– در صورت خرابی لینک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنید تا 48 ساعت بعد همکاران ما رسیدگی میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس