پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

آخرین آمار از میدان جنگ مرورگرهای اینترنتی

Admin1 فوریه 2013 اپرا اخبار اپرا اخبار اینترنت اکسپلورر اخبار سافاری اخبار فایرفاکس اخبار گوگل کروم سافاری فایرفاکس گوگل کروم مرورگر مایکروسافت

سال ۲۰۱۲ هم به پایان رسید و باز هم شاهد تغییراتی در بازار سهم مرورگرها بودیم. درحالی که ۲ ماه از حضور «اینترنت اکسپلورر ۱۰» و یک ماه از حضور فایرفاکس ۱۷ و کروم ۲۳ دربازار می‌گذرد، آخرین آمار منتشره توسط netmarketshare نشان می‌دهد فایرفاکس و سافاری تنها بازنده‌های روزهای پایانی سال ۲۰۱۲ بوده‌اند.

بنابر این گزارش در طول دو ماه آخر سال میلادی گذشته یعنی ماه‌های نوامبر و دسامبر، تمام نسخه های اینترنت اکسپلورر مجموعا رشد ۰٫۰۱ درصدی را شاهد بود‌ه‌اند و مجموعه نسخه‌های فایرفاکس در طول این مدت ۰٫۶۲ درصد رشد را به خود دیده‌اند. درحالی که این مقدار برای کروم ۰٫۸ درصد بوده اگر چه کروم هنوز نتوانسته افت درصد مربوط به ماه‌های قبل را جبران کند. در همین حال سافاری اپل هم با ۰٫۰۹ درصد کاهش استفاده روبرو شده اما اپرا ۰٫۰۴درصد رشد استفاده را به خود دیده است.

با نگاهی به این امار متوجه می‌شویم که اینترنت اکسپلورر همچنان با ۵۴٫۷۷ درصد پیشتاز این بازار است اگرچه روند رشد استفاده از این مرورگر همچنان در حال کاهش است. علیرغم عرضه ویندوز ۸، اینترنت اکسپلورر کار سختی برای ادامه روند روبه رشد خود خواهد داشت.

«اینترنت اکسپلورر ۱۰» در ماه دسامبر تنها ۰٫۹۶درصد را به خود اختصاص داده در حالی که درصد استفاده از «اینترنت اکسپلورر ۹» به ۲۱٫۳۵ درصد (۰٫۵۵درصد رشد) رسید. در همین حال درصد استفاده از «اینترنت اکسپلورر ۸» با کاهش قابل توجه ۱٫۲ درصد روبرو شد اگر چه این نسخه از مرورگر اینترنت اکسپلورر همچنان با ۲۳٫۲۹ درصد محبوب‌ترین مرورگر بازار به حساب می‌آید. میزان استفاده از «اینترنت اکسپلورر ۷» هم ۰٫۱۵ درصد کاهش یافت اما با وجود تمام هشدارها و قطع پشتیبانی مایکروسافت از «اینترنت اکسپلورر ۶» این نسخه از این مرورگر شاهد رشد ۰٫۰۱درصدی بود که استفاده از این مروگر در کشور چین را عامل این رشد هر چند اندک می‌دانند.

فایرفاکس با ۱۹٫۸۲درصد هنوز نتوانسته یک پنجم سهم بازار را به خوداختصاص دهد. در بین نسخه‌های فایرفاکس، فایرفاکس ۱۷ توانست ۹٫۵۹ درصد را به خود اختصاص دهد و فایرفاکس ۱۶هم شاهد کاهش سهم به ۹٫۶۵ درصد بود. نسخه‌های قدیمی این مرورگر هم شاهد کاهش سهم بودند به طوری‌که فایرفاکس ۱۵شاهد کاهش ۰٫۳۶درصدی، فایرفاکس ۱۴ شاهد کاهش ۰٫۱۳درصدی و فایرفاکس ۱۳ هم شاهد کاهش ۰٫۰۸درصدی در سهم بازاربود.

کروم هم با ۱۸٫۰۴درصد از سهم بازار درست پشت سر فایرفاکس قراردارد و بالاخره پس از سه ماه، دوباره شاهد افزایش درصد سهم بازار این مرورگر بودیم. مرورگر کروم گوگل بالاخره نتوانست درسال ۲۰۱۲ فایرفاکس را پشت سربگذارد اما به نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۳ بتواند به این مهم دست پیداکند.

در میان نسخه‌های کروم، کروم ۲۳ توانست ۴٫۹۰ درصد را به خود اختصاص دهد در حالی که نسخه‌های دیگر این مرورگر شاهد کاهش سهم خود در بازار بودند. کروم ۲۲ شاهد کاهش تا ۳٫۴۳ درصد، کروم ۲۱ تا ۰٫۱۲درصد کاهش و کروم ۲۰ هم شاهد ۰٫۲۱درصد کاهش سهم بود. همچنان این مسئله که اکثر کاربران کروم از جدیدترین نسخه این مرورگر استفاده می‌کنند امیدوارکننده است.

پیش از پایان سال ۲۰۱۲ پیش‌بینی می‌شد «اینترنت اکسپلورر ۹» از «اینترنت اکسپلورر ۸» پیشی بگیرد، همچنین پیش‌بینی می‌شد کروم، فایرفاکس را پشت سربگذارد. پیش‌بینی‌های دیگر حکایت از رشد درصد استفاده از «اینترنت اکسپلورر ۱۰» بود. اما دومورد اول به وقوع نپیوست و مورد سوم هم شاهد شروعی ناامیدکننده بود.

Net Applications  برای انتشار این آمار از اطلاعات ۱۶۰ میلیون کاربر منحصربفرد به طور ماهیانه استفاده می‌کند. این سرویس به بررسی حدود ۴۰ هزار وب‌سایت اینترنتی می‌پردازد. StartCounter هم سرویس محبوب دیگری است که از ۱۵ میلیارد صفحه اینترنتی آمارگیری می‌کند. البته برای ما معقول‌تر این است که از کاربران، اطلاعات آماری را به دست بیاوریم تا از مشاهده صفحات اینترنتی.

در دسامبر ۲۰۱۲، StatCounter  کروم را با ۳۶٫۴۲ درصد به عنوان مرورگر برتر بازار معرفی کرد تا اینترنت اکسپلورر با ۳۰٫۷۸ درصد در مکان دوم و فایرفاکس با ۲۱٫۸۹ درصد مکان سوم را به دست آورد و مرورگر سافاری و اُپرا هم به ترتیب ۷٫۹۲ و ۱٫۲۶ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهند.

شما از کدام مرورگر استفاده می کنید؟

https://p30mororgar.ir/image/GoogleChrome/2171__ChromeNew_icon.png گوگل کروم  https://p30mororgar.ir/image/MozillaFirefox/1287__firefox_35.png فایرفاکس  https://p30mororgar.ir/image/Opera/1297__opera10-32.png اپرا  https://p30mororgar.ir/image/AppleSafari/941__safari.gif سافاری   https://p30mororgar.ir/image/InternetExplorer/1929__ie9b_Icon.png اینترنت ایکسپلورر

:: اگر به لینک غیر فعالی برخوردید یک دیدگاه ارسال کنید تا ظرف چند ساعت فایل دوباره آپلود بشود ::

راهنمای دانلود

1– جهت دریافت فایل های سایت حتما از نرم افزار IDM یا نرم افزار های مشابه استفاده نمایید.

2– جهت خارج کردن فایل های از حالت فشرده از نرم افزار WINRAR استفاده نمایید

3– با ثبت نظر خود میزان رضایت خود را از سایت و مطلب اعلام کنید

4– در صورت خرابی لینک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنید تا 48 ساعت بعد همکاران ما رسیدگی میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس