پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

گوگل از نصب و اجرای افزونه‌هایی که از خارج از Chrome WebStore دانلود شده باشند، جلوگیری می‌کند

Admin28 می 2014 اخبار گوگل کروم گوگل کروم

1398073_chrome-blocking-extensions

افزونه‌های مرورگر کروم از این به بعد، تنها از فروشگاه افزونه گوگل یا همان WebStore دانلود و نصب شوند. در غیر این صورت مجوز اجرا و فعالیت در مرورگر شما را پیدا نخواهند کرد. برای اطلاعات بیشتر با پی سی مرورگر همراه شوید.

افزونه‌ها را می‌توان یکی از بهترین مکمل‌ها برای مرورگرهای وب دانست. مکمل‌هایی که امکانات تازه‌ای را به وبگردی شما می‌بخشند و می‌توانند در حل بسیاری از مشکلات شما راهگشا باشند. اما مشکل دیگری نیز در افزونه‌ها وجود دارد که آن روی منفی آنها را نیز در معرض نمایش قرار می‌دهد و امکان آلوده شدن سیستم شما از طریق افزونه‌های غیر معتبر را بیشتر می‌کند.

در همین راستا، گوگل برای مقابله با این مشکل، راه‌حل جدیدی اندیشیده است که بر اساس آن، هیچ افزونه‌ای بدون آنکه در WebStore ثبت و از طریق آن نصب شده باشد، قابل دانلود و یا نصب نیست. همچنین افزونه‌هایی که تاکنون دانلود یا اجرا کرده‌اید نیز مشمول این قانون خواهد شد. بنابراین اگر افزونه‌هایتان در WebStore گوگل ثبت نشده باشند، به زودی از کار خواهند افتاد و قابل دانلود و یا نصب مجدد تا زمانی که در فروشگاه برنامه گوگل ثبت شوند، نخواهند داشت.

اما این اقدام به ظاهر سخت گیرانه فواید بسیاری دارد. یکی از فواید آن است که امکان توسعه ویروس‌ها و نرم‌افزارهای مخرب از طریق افزونه‌های مرورگر کروم کاهش می‌یابد و همچنین با توجه به بررسی‌های دائمی و فیلترهایی که گوگل در فروشگاه برنامه‌ کروم بر روی افزونه‌ها انجام می‌دهد سبب می‌شود تا امکان وجود بدافزار در آن‌ها به کمترین حد ممکن برسد.

اگر خودتان هم تاکنون افزونه‌ای برای مرورگر کروم دانلود کرده‌اید یا افزونه‌هایتان را از جایی به غیر از فروشگاه برنامه گوگل دانلود و نصب کرده‌اید، ناچارا باید همین حالا به فکر جایگزینی و نصب مجدد آن‌ها از طریق WebStore باشید. برای دریافت افزونه‌ها از WebStore نیز می‌توانید در مرورگر کروم از این لینک استفاده کنید.

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس