پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

با افزونه Dmail کروم زمان نابودشدن خودکار ایمیل‌های خود در جیمیل را در دست بگیرید!

Admin28 جولای 2015 افزونه‌های گوگل کروم گوگل کروم

dmail-installed

ماه گذشته شرکت گوگل قابلیت “Undo Send” را برای سرویس جی‌میل خود معرفی کرد. این قابلیت به کاربران امکان فراخوانی پیام‌ها تا 30 ثانیه پس از ارسال آنها را خواهد داد اما در صورتی که این 30 ثانیه برای شما کافی نیست می‌توانید از قابلیت دیگری به نام Dmail استفاده کنید.

این افزونه کروم به کاربران این امکان را خواهد داد تا دسترسی به ایمیل ارسالی را برای شخص دریافت‌کننده برای مدت‌زمانی محدود تعریف کنند. همچنین می‌توانید محدوده زمانی مشخصی را به‌منظور نابود شدن خودکار و یا عدم دسترسی به ایمیل پس از یک‌ساعت، یک روز و یا یک هفته مشخص کنید.

یکی از قابلیت‌های مفید Dmail امکان استفاده از آن حتی در شرایطی است که فرد دریافت‌کننده ایمیل این افزونه را بر روی رایانه خود نصب نکرده باشد. در واقع این سرویس، ایمیل‌ها را از داخل صندوق ورودی کاربر دریافت‌کننده ایمیل حذف نخواهد کرد و با استفاده از رمزگذاری و رمزگشایی آن بنابر درخواست کاربر، وی را به هدف خود می‌رساند. کاربرانی که یک Dmail دریافت می‌کنند و این افزونه بر روی رایانه آنها نصب نشده است کلیدی با عنوان “View Message” مشاهده خواهند کرد که ایمیل دریافتی را در سربرگی جدید باز می‌کند اما درصورتی که کاربر دیگر این افزونه را نصب کرده باشد، ایمیل همانند گذشته در جی‌میل بازخواهد شد.

پس از طی‌شدن زمان تعیین شده از سوی ارسال‌کننده ایمیل، این ایمیل به‌طور خودکار ناپدید شده و دریافت کننده با پیغام ” این پیام از بین رفته و دیگر در دسترس نیست” روبرو خواهد شد.

Eric Kuhn در خصوص قابلیت‌های این سرویس می‌گوید:

هنگامی که یک کاربر پیامی را با استفاده از این سرویس ارسال می‌کند، پیام یادشده بر روی رایانه وی با استفاده از الگوریتم استاندارد 256 بیتی رمزگذاری می‌شود. یک نسخه رمزگذاری شده این ایمیل به پایگاه داده‌ای Dmail ارسال خواهد شد.

دریافت کننده پیام نیز این پیام را به‌همراه پیغامی برای رمزگشایی دریافت خواهد کرد. لازم به ذکر است که نه جی‌میل و نه Dmail بر روی سرورهای خود به‌طور همزمان کلید رمزگشایی و پیغام رمزگذاری شده را دریافت نخواهند کرد. تنها ارسال‌کننده و دریافت کننده می‌توانند این ایمیل را بخوانند.

DMAIL

اگرچه این ترفند بسیار کاربردی است اما نمی‌توان از آن به عنوان قابلیت حذف از راه دور ایمیل‌ها یادکرد. این بدان‌معناست که استفاده از این روش بیشتر روشی امنیتی بوده تا گزینه‌ای برای ازبین بردن ایمیل ارسال‌شده به‌منظور خوانده نشدن آن در صورت اشتباه یا پشیمانی ارسال‌کننده پیام. در واقع با ارسال ایمیل‌های اینچنینی مجبور خواهید بود دلیل استفاده از این سرویس را نیز برای دریافت کننده شرح دهید.

gmail-messages-can-be-forced-to-self-destruct-with-this-chrome

با این تفاسیر استفاده از سرویس Dmail ساده بوده و تیم پشتیبانی که در واقع قسمتی از تیم سرویس اجتماعی Delicious هستند برنامه‌هایی به منظور افزایش کارایی آن دارند. حتی برنامه‌هایی به منظور پشتیبانی از سیستم‌عامل اندروید و iOS در دورنمای این پروژه قرار دارد. این تیم برنامه‌هایی نیز به‌منظور افزودن قابلیت ازبین رفتن مستندات و فایل‌های الصاق شده نیز در دستور کار دارد. در دراز مدت نیز سرویس پولی این قابلیت با گزینه‌های اضافی و امکان استفاده توسط کاربران خاص در دسترس قرار خواهد گرفت. در حال حاضر می‌توانید Dmail Beta را دریافت و بر روی رایانه خود نصب کنید.

 دانلود افزونه Dmail در افزونه های گوگل کروم

 

 

 

 

 

منبع

:: اگر به لینک غیر فعالی برخوردید یک دیدگاه ارسال کنید تا ظرف چند ساعت فایل دوباره آپلود بشود ::

راهنمای دانلود

1– جهت دریافت فایل های سایت حتما از نرم افزار IDM یا نرم افزار های مشابه استفاده نمایید.

2– جهت خارج کردن فایل های از حالت فشرده از نرم افزار WINRAR استفاده نمایید

3– با ثبت نظر خود میزان رضایت خود را از سایت و مطلب اعلام کنید

4– در صورت خرابی لینک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنید تا 48 ساعت بعد همکاران ما رسیدگی میکنند

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس