پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

گوگل در حال توسعه‌ی Reading Mode در کروم است

Admin26 فوریه 2015 اخبار گوگل کروم گوگل کروم

dom-distiller-chrome

گوگل در حال توسعه‌ی حالت خواندن یا Reading در مرورگر خود است. این حالت برای تسهیل خواندن متون در مرورگر کروم از طریق حذف انواع تصاویر، کلید‌ها و تبلیغات است.

فرانکو بیوفورد که در حال فعالیت در پروژه‌ی کرومیموم است، اضافه شدن حالت Reading را در کروم نسخه‌ی دسکتاپ و موبایل اعلام کرده است. با استفاده از حالت Reading می‌توان فارغ از انواع تصاویر، باکس‌‌های تبلیغاتی و کلید‌های موجود در صفحه‌ی وب، به‌راحتی متن مورد نظر خود را مطالعه کرد. مرورگر سافاری اپل پیش از این چنین قابلیتی را در اختیار کاربران گذاشته بود و مایکروسافت نیز ویژگی‌مشابه‌ای را در مرورگر پروژه‌ی اسپارتان در اختیار کاربران خواهد گذاشت. حال کاربران کروم که پیش از این از چنین ویژگی محروم بودند، خواهند توانست تا از حالت Reading Mode در مرورگر خود استفاده کنند.

حالت Reading Mode برای ابزار‌های موبایل از ابتدای سال جاری میلادی بصورت مخفی در دسترس بوده است. در صورت علاقه می‌توان این قابلیت را از طریق مراجعه به آدرس chrome://flags#enable-reader-mode-toolbar-icon و کلیک روی Enable فعال کرد.
یا از دکستاپ بر روی آیکن مرورگر گوگل کروم راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. درون کادر Target و در انتهای آن عبارت enable-dom-distiller– را مانند شکل تایپ نمایید و بر روی OK کلیک کنید.

dom-distiller

در نسخه‌ی دسکتاپ باید DOM Distiller را فعال کرد. پس از فعال کردن کلید Distill Page در مرورگر برای ورود به حالت Reading نمایش داده خواهد شد. یقینا برای استفاده از نسخه‌ی پایدار کروم با این ویژگی باید به انتظار انتشار بروزرسانی جدید بنشینیم.

در حالت Reading المان‌های اضافی از صفحه حذف شده و تنها متن بصورت واضح و خوانا نمایش داده می‌شود تا کاربر بدون نمایش تبلیغات و موارد اضافی، متن را مطالعه کنید.

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2021 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس