پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

تغییر موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم

Admin19 فوریه 2014 آموزش‌های گوگل کروم گوگل کروم

مرورگر گوگل کروم شاید بهترین مرورگر حال حاضر در جهان باشد! همانطور که همه می دانید مرورگر گوگل کروم توسط شرکت گوگل طراحی و به صورت رایگان توزیع شده و طبیعی است که موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم  Google باشد. از طرفی موتور جستجوی گوگل بزرگ ترین، موثق ترین و موفق ترین موتور جستجوی دنیاست که از هر جهت کامل و کاربرپسند است و اگر چه شاید هیچ آدم عاقلی هیچوقت موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم را تغییر دهد اما با این حال تصمیم گرفتم برای آن دسته از دوستانی که شاید بنا به دلایل خاص نیاز به تغییر موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم داشته باشند در این آموزش روش تغییر موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم را خدمتتان توضیح دهم.

 

تغییر موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم – مرحله ۱
خوشبختانه مرورگر محبوب گوگل کروم همه کارها را برای کاربران آسان کرده و کار کردن با آن به مراتب از فایرفاکس آسان تر است! برای تغییر موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم ابتدا از منوی گوشه بالا و سمت راست شبیه به تصویر زیر با کلیک برروی آیکن Customize and control Google Chrome81 چگونه Scroll bar قدیمی کروم را باز گردانیم؟ Customize and Control Google Chrome وارد بخش تنظیمات (Settings) کروم شوید،

chrome-default-search-1

بعد از اینکه روی گزینه Settings کلیک کردید پنجره تنظیمات مرورگر کروم باز میشود. حالا در این پنجره باید قسمت Search را پیدا کنید. در این قسمت برروی دکمه Manage search engines (مدیریت موتورهای جستجو). کلیک کنید تا وارد پنجره تنظیمات مربوط به موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم شوید.

chrome-default-search-engine2

تغییر موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم – مرحله ۲
خوب وقتی پنجره search engines یا تنظیمات موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم ظاهر شد می توانید لیست بهترین موتورهای جستجو را مشاهده کنید. برای تغییر موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم کافی است موتور جستجوی مورد نظرتان را از لیست پیدا کنید و نشانگر موس را ببرید بر روی عنوان گزینه مورد نظرتان در سمت راست نام موتور جستجو دکمه آبی رنگ Make default (انتخاب به عنوان پیش فرض) ظاهر شود. برای انتخاب و تغییر موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم روی Make default کلیک کنید و سپس روی دکمه Done (واقع در پایین پنجره) کلیک کنید. همین! بهتر است یک نکته را هم خدمتتان عرض کنم که بسیار مهم است! اگر موتور جستجوی مورد نظرتان در لیست وجود نداشت، می توانید از بخش پایین همان پنجره موتور جستجوی مورد نظرتان را به لیست اضافه کنید. در قسمت Other search engines سه تا کادر متنی مشاهده می کنید. در قسمت اول نام موتور جستجو (مثلا ویکی پیدیا)، در قسمت Keyword آدرس سایت مورد نظر و در قسمت URL آدرس Query موتور جستجوی مورد نظرتان را وارد (تایپ) کنید. یک نکته درباره این قسمت URL عرض کنم. ببینید این آدرس Query بسته به ساختار هر سایت (یا موتور جستجو ؟) ممکن است متفاوت باشد. مثلا Query URL موتور جستجوی گوگل به این صورت است :

http://www.google.com/search?q=%s

بخش آخر آدرس به سایت گوگل اشاره می کند که چه کلمه ای را (s%) جستجو کند! برای پیدا کردن Query URL هر موتور جستجو کافی است یه کلمه انگلیسی (مثلا test) را در آن سایت جستجو کنید و بعد از روی نوار آدرس مرورگرتان Query URL را مشاهده کنید.

chrome-default-search-engine-3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس