پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

چگونه بازگرداندن بوکمارک قدیمی در کروم

Admin18 می 2015 آموزش‌های گوگل کروم گوگل کروم

اگر شما هم از کاربران مرورگر محبوب گوگل کروم باشید حتما می دانید که این مرورگر دارای مکانیزم بروز رسانی اتوماتیک می باشد و می توانید مطمئن باشید که مرورگرتان همیشه بروز است. اما گاهی اوقات با دریافت یک بروز رسانی تغییرات گسترده ای در مرورگرتان صورت می گیرد که ممکن است باب میل تان نباشند.
حتما شما هم در نسخه های جدید گوگل کروم متوجه تغییر صفحه بوکمارک ها شده اید، و شاید مثل من از این نوع چنیش و تغییر خوشتان نیاید.

chrome-new-bookmark-manager

قبل از این، بوکمارک ها تنها به صورت عنوان متن و اطلاعات کمی به هر خط فهرست شده بودند. در حالی که ممکن است این مسئله باعث شود شما تنها تعداد انگشت شماری از بوکمارک ها را در مرورگر مشاهده کنید و برای استفاده بیشتر مجبور باشد اسکرول صفحه را مدام به بالا و پایین حرکت دهید.
خوشبختانه هر چند، یک گزینه برای تغییر بوکمارک ها به لیست به جای عنوان در منوی چرخ دنده دار در بالای مرورگر وجود دارد. هر چند عنوان هر یک از بوکمارک از فضای بیشتر و فونت بزرگتر از حالت قدیمی است.

chrome-change-bookmark-manager

به نظر می رسد بهترین راه برای خلاص شدن از این مشکلات، باگشت به طراحی قبلی است. از این رو می خواهیم در این مطلب به شما نشان دهیم که چگونه باید صفحه قبلی بوکمارک قدیمی کروم را بازگردانی کنید. پس با پی سی مرورگر همراه باشید…

برای شروع باید آدرس chrome://flags را در نوار آدرس تایپ کرده و کلید اینتر را بفشارید.

صفحه جدیدی باز خواهد شد که به شما اجازه می دهد تا برخی قابلیت های کروم را فعال یا غیر فعال کنید. به صورت پیشفرض دسترسی به این قابلیت ها از طریق بخش تنظیمات کروم امکانپذیر نیست. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این قابلیت ها هنوز به صورت پایدار برای کروم عرضه نشده اند و ممکن است به درستی کار نکنند.

اکنون کلیدهای ترکیبی Ctrl + F را بفشارید و عبارت Enhanced Bookmarks را جستجو کنید. با انجام این کار به سرعت به بخش مورد نظر دسترسی پیدا خواهید کرد.
برای راحتی کار و دسترسی سریعتر میتوانید عبارت chrome://flags/#enhanced-bookmarks-experiment را مستیقما در نوار آدرس تایپ کرده و کلید اینتر را بفشارید.
یک لیست کشویی در پایین این بخش پیدا خواهید کرد که به صورت پیشفرض روی گزینه Default تنظیم شده است. شما باید از بین منوها گزینه Disable را انتخاب نمایید.

chrome-old-bookmark-manager

اکنون کروم به شما هشدار می دهد که این تغییر فقط با ریستارت کردن کروم اعمال می شود. تنها کاری که باید بکنید کلیک کردن روی دکمه Relaunch است تا کروم ریستارت شده و تغییر مورد نظر ما اعمال شود.

تمام شد. به بوکمارک قبلی کروم دوباره سلام کنید.

old-bookmarks

معلوم نیست برای چه مدت این گزینه در کروم در دسترس باشد. ممکن است در نسخه های جدیدتر این فابلیت از مرورگر حذف شود.

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس