پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

نقشه سیر تکامل تدریجی مهاجرت از اینترنت اکسپلورر به کروم در جهان!

Admin9 آگوست 2015 اخبار گوگل کروم گوگل کروم

Watch-the-World-Switch-from-Internet-Explorer-to-Chrome

شاید در بخشی پر از خاک و تارعنکبوت در ذهنتان، زمانی را به یاد بیاورید که برای بررسی ایمیل‌ها مجبور به باز کردن اینترنت اکسپلورر بودیم؛ اما با توجه به تصویری که مشاهده می‌کنید، از آن دوران چندان هم نمی‌گذرد. پس‌ازآن و در حدود چند سال پیش، تقریباً تمام کشورها به استفاده از کروم روی آوردند.

تصویر پایین که کشورها را با توجه به مرورگر غالب و محبوب بین کاربران در کامپیوتر و تبلت به رنگ‌های مختلف نشان می‌دهد، توسط Jody Sieradzki و با استفاده از اطلاعات وب‌سایت Stat Counter ساخته شده است.

Watch-the-World-Switch-from-Internet-Explorer-to-Chrome-2

تماشای مهاجرت مردم از اینترنت اکسپلورر به کروم شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد، اما الگوهای منطقه‌ای را هم در تصویر می‌بینیم؛ مثلاً شش سال پیش مرورگر اپرا در روسیه و کشورهای سابق اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی، طرفداران زیادی پیدا کرده بود. این در حالی است که قبل از اینکه فایرفاکس توسط کروم کنار زده شود، در سال‌های 2011 و 2012 در آسیا و آفریقا فراگیر بود.

در سال 2014، سافاری در بین چندنفری که در گرینلند زندگی می‌کنند، اندکی جا افتاد که البته آزمایشی کوتاه بود. نکته جالب در این میان سیر مهاجرت کاربران ایرانی
در نوع خود بر اساس این نقشه جالب توجه است. عمده کاربران ایران تا پیش از سال ۲۰۱۲ از IE استفاده می‌کردند. در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ به مدت سه سال پرکاربردترین مرورگر کشور ما فایرفاکس بوده و هیچ گاه کروم مرورگر اول ایرانی‌ها نبوده است؛ اما نکته جالب‌تر این است که در سال ۲۰۱۵ دوباره اینترنت اکسپلورر به محبوب‌ترین مرورگر کاربران ایرانی تبدیل شده است! البته بنابر ادعای این وب‌سایت است که عجیب و دور از ذهن به نظر می‌رسد!

 

 

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس