پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

آموزش رفع ۱۷ خطای رایج در مرورگر مایکروسافت اج

Admin21 آگوست 2015 آموزش‌های اینترنت اکسپلورر آموزش‌های مایکروسافت اج مرورگر مایکروسافت

fix-problems-microsoft-edge

همانطور که اطلاع دارید شرکت مایکروسافت قبل از عرضه ویندوز ۱۰ مرورگر جدیدی را برای این ویندوز معرفی کرد که در زمان انتشار ویندوز ۱۰ به صورت پیش فرض روی آن نصب شده بود. مرورگر مایکروسافت اج که جایگزین رسمی اینترنت اکسپلورر است دارای طراحی جدیدی است که ویژگی های منحصر به فردی را برای کاربران ویندوز ۱۰ به ارمغان آورده است.

در حالی که کاربران از مرورگر مایکروسافت اج استقبال زیادی داشته اند اما دارای برخی مشکلات است که عیب یابی آن نیز کار دشواری نیست. اگر شما هم از کاربران ویندوز ۱۰ هستید و از مرورگر رسمی این سیستم عامل استفاده می کنید حتما در استفاده از آن دچار مشکل شده اید. در ادامه با پی سی مرورگر همراه باشید چراکه قصد داریم به ۱۷ خطای رایج این مرورگر نگاهی بیاندازیم و آنها را به صورت ساده رفع کنیم.

۱۷ خطای رایج مرورگر مایکروسافت اج

 • مرور گر اج به آرامی اجرا می شود و در بارگذاری مشکل دارد
 • مرورگر اج در برخی مواقع کانکت یا دیس کانکت می شود و اغلب نمی توان ارتباط را برقرار کرد
 • همه صفحات وب یک مشکل را دارند و بارگذاری نمی شوند
 • وب سایت ها گاه به گاه مشکل ساز می شوند و یا به اینترنت اکسپلورر نیاز دارند
 • نمی توان به سادگی مورد علاقه ها و دانلود ها را پیدا کرد
 • کلمه عبور روی مرورگر مایکروسافت اج کار نمی کند
 • کورتانا روی مایکروسافت اج کار نمی کند
 • با اج جستجو بی نهایت عجیب و غریب می شود
 • پاپ آپ ها در مرورگ راج کار نمی کنند
 • متن ها برای خواندن کوچک هستند
 • امکان بلاک یا مسدود کردن تبلیغات در اج وجود ندارد
 • نمی توان صفحات وب را با اج ذخیره کرد
 • Drag-and-drop یا کشیدن و رها کردن در اج با SharePoint کار نمی کند
 • اسکایپ برای تجارت انلاین کار نمی کند
 • فلش پلیر روی اج کار نمی کند و همچنین نصب نمی شود
 • صداها در اج پخش نمی شوند
 • برخی مواقع همه جیز در آن کار نمی کند

خطا: مرور گر اج به آرامی اجرا می شود و در بارگذاری مشکل دارد

برای گزینه های بیش تر کلیک کنید و پنجره جدید شخصی را باز کنید اگر مشکل شما حل نشد راه های دیگر زیر را دنبال کنید.
داده های مرورگر اج را پاکسازی کنید. به بخش Settings یا تنظیمات بروید سپس گزینه choose what to clear را در زیر پاک سازی داده مرورگر انتخاب کنید و داده ها را همراه با هیستوری (تاریخچه) و همچنین فایل های کش پاک کنید. مرور گر اج را راه اندازی مجدد کنید و متوجه خواهید شد که با موفقیت کار می کند.

خطا: مرورگر اج در برخی مواقع کانکت یا دیس کانکت می شود و اغلب نمی توان ارتباط را برقرار کرد

این مشکل ممکن است که از اتصال اینترنت شما باشد البته اگر در دیگر مرورگرها هم همین مشل را داشته باشید. اگر شما ویندوز ۱۰ را آپدیت کرده باشید از نرم افزار وی پی ان پشتیبانی نمی کند پس یا باید نرم افزار خود را آپدیت کنید و یا آن را تغییر دهید.
در بسیاری از مواقع مشکل اتصال از خود شما است و می توانید به صفحه troubleshooting مراجعه کنید تا مایکروسافت علت متصل نشدن شما را بیان کند.

fix-problems-microsoft-edge-1

خطا: همه صفحات وب یک مشکل را دارند و بارگذاری نمی شوند

اگر در زمان بارگذاری وب سایت با مشکل رو به رو شدید و خطای عدم بارگذاری صفحه به نمایش در می آید هنوز هم مشکل از مرورگر اج است. دوباره به بخش تنظیمات یا Settings بروید و گزینه choose what to clear را انتخاب کنید و browsing history و cached files را پاک سازی کنید.

خطا: وب سایت ها گاه به گاه مشکل ساز می شوند و یا به اینترنت اکسپلورر نیاز دارند

اگر بسیاری از صفحات وب برای شما با موفقیت به نمیاش در نمی آیند و یا با خطای “needs Internet Explorer” مواجه می شوید پس این صفحه نمیش تواند با مرورگر اج بارگذاری شود و به عبارتی دیگر مرورگر اج توانایی بارگذاری آن را ندارد و ممکن است اکتیو ایکس، سیلورلایت، جاوا و تکنولوژی مشابه آن دچار مشکل شده باشند. در زمان به نمیاش در آمدن این خطا قطعا گزینه پاپ آپ Open Internet Explore or continue with Edge برای شما ظاهر خواهد شد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید و از طریق منوی کشویی مرورگر اج قابل دسترسی است.

خطا: نمی توان به سادگی مورد علاقه ها و دانلود ها را پیدا کرد

مایکروسافت اج یک هاب برای ذخیره سازی اطلاعات دارد که در Tasbar یا نوار وظیفه نیز Hub موجود است و در آن می توانید گزینه Favorites را انتخاب کنید که در آن اطلاعات دانلود شما به نمایش در می آید.

fix-problems-microsoft-edge-2

خطا: کلمه عبور روی مرورگر مایکروسافت اج کار نمی کند

اگر شما می خواهید به یک سایت وارد شوید و در زمان وارد کردن کلمه عبور مشکل دارید این مشکل می تواند از کوکی ها و کش مرورگر شما باشد پس همانطور که در بالا یاد گرفتید دوباره کش مرورگر و تاریخچه را نیز پاک سازی نمایید. مرورگر اج را راه اندازی مجدد کنید و پس از آن بدون عیب و نقص اجرا خواهد شد.
آخرین اپلیکیشن یا برنامه که دانلود کرده اید می تواند علت اصلی این مشکل باشد آن را پاک کنید و ممکن است که مشکل شما حل شود.
مرورگر اج از برنامه های فازودنی پشتیبانی نمی کند پس برنامه هایی مانند LastPass در آن کار نمی کند.

خطا: کورتانا روی مایکروسافت اج کار نمی کند

ابتدا بررسی کنید که کورتانا روی ویندوز ۱۰ شما فعال است که باید در دسکتاپ شما فعال باشد. روی آیکن کورتانا کلیک کنید و در نوار جستجو برای Notebook سرچ کنید و در آن به تنظیمات یا Settings و مطمئن شوید که کورتانا در حالت On یا روشن قرار دارد.

خطا: با اج جستجو بی نهایت عجیب و غریب می شود

اگر شما یک حلقه بی نهایت از پاپ آپ را دریافت می کنید قطعا خطا از مرورگر اج است. کلید ویندوز و X را بزنید در لیست باز شده (Command Prompt (Admin را انتخاب کنید و “SFC /scannow” را در آن تایپ کنید با این حال خطاهای آن اسکن می شود و در صورت نیز رفع خواهد شد.
اگر به تازگی یک اپلیکیشن یا برنامه را نصب کرده اید ممکن است که با مرورگر اج تداخل داشته باشد سعی کنید آن ها را پاک کنید و مرورگر اج را مجددا راه اندازی کنید.
در جعبه جستجو برای System Restore جستجو کنید که شما در این حالت باید به نسخه قبل از آپدیت بازگردید تا مشک شما حل شود.
fix-problems-microsoft-edge-3

خطا: پاپ آپ ها در مرورگ راج کار نمی کنند

اگر شما با موس خود در این مرورگر مشکل دارید نیاز است که مرورگر اج پاک سازی شود. در منوی Settings به choose what to clear بروید و تاریخچه را به همراه فایل های کش پاک کنید. پس از آن مرورگر را راه اندزای کنید تا مشکل به صورت کامل رفع شود.

خطا: متن ها برای خواندن کوچک هستند

شما می توانید در زمان بارگذاری صفحه برای بزرگ کردن متن صفحه از کلیدهای میانبر Ctrl + استفاده کنید که برعکس آن Ctrl – خواهد بود و متن را کوچک خواهد کرد.
اگر شما می خواهید که از گزینه های دیگری برای این عمل استفاده کنید می توانید در بخش تنظیمات فونت مرورگر را به صورت بزرگنمایی کامل در بیاورید.

خطا: امکان بلاک یا مسدود کردن تبلیغات در اج وجود ندارد

به عنوان نوشتن هیچ آگهی یا تبلیغاتی در اج مسدود نمی شود. با این حلا شما می توانید از طریق تنظیمات پاپ آپ بومی مرورگر اج را بلاک یا مسدود کنید. به بخش تنظیمات رفته و گزینه advanced settings را انتخاب کنید و سپس به دنبال گزینه ای با نام block pop-ups بگردید پس از فعال سازی این قسمت پاپ آپ ها برای همیشه مسدود خواهند شد.

خطا: نمی توان صفحات وب را با اج ذخیره کرد

روی صفحه کلیک راست کرده و می توانید گزینه ذخیره سازی را برای صفحه وب مشاهده کنید و همچنین از طریق کلیک راست کردن اضافه کردن به لیست علاقه مندی ها وجود دارد.
در تولبار اج یک آیکن کوچک از قلم و کاغذ وجود دارد و در آن یک آیکن فلاپی دیسک وجود دارد که با کلیک روی آن این امکان فراهم می شود که صفحه وب را ذخیره کنید.

خطا: Drag-and-drop یا کشیدن و رها کردن در اج با SharePoint کار نمی کند

اگر شما می خواهید از ویژگی drag-and-drop برای SharePoint استفاده کنید باید اعلام کنم که تنها شما نیستنید که مشتاق به استفاده از این ویژگی هستید. مایکروسافت هنوز در حال کار بر روی این ویژگی است.
برای فعال کردن ویژگی های دیگری مانند Edit Library یا New Quick Step باید مطمئن شوید که SharePoint را نصب کرده اید.

fix-problems-microsoft-edge-4

خطا: اسکایپ برای تجارت آنلاین کار نمی کند

از آنجا که برخی ویژگی ها مانند SharePoint و OneDrive از اکتیو ایکس استفاده می کنند که با اج پشتیبانی نمی شود اما در زمان دسترسی به SharePoint ممکن است که به یک مرورگر متفاوت نیز تبیدل شود.

fix-problems-microsoft-edge-5

خطا: فلش پلیر روی اج کار نمی کند و همچنین نصب نمی شود

ممکن است در زمان تماشیا ویدئو به مشکل بر بخورید. مرورگر اج به صورت پیش فرض دارای فلش پلیر است پس نیازی به نصب آن یا آپدیت آن نیست. به بخش Settings بروید و Platform controls را پیدا کنید و پس از مشاهده Adobe Flash Player آن را فعال کنید. بعد از راه اندازی مرورگر شما می توانید به راحتی به تماشای ویدئوها نیز بپردازید.

خطا: صداها در اج پخش نمی شوند

این بخش معمولا ارتباطی با فلش پلیر دارد پس باید مطمئن شوید که فلش پلیر شما فعال است به بخش Settings بروید و Platform controls را پیدا کنید و بعد از آن Adobe Flash Player را نیز فعال کنید تا مشکل پخش صدا حل شود.

خطا: برخی مواقع همه جیز در آن کار نمی کند

مطمئن شوید که شما از آخرین آپدیت ویندوز ۱۰ استفاده می کنید. در برخی از مواقع این آپدیت می تواند علاوه بر ارائه ویژگی های جدید اشکالات گذشته را نیز رفع کند.
برای به روزرسانی بعدی مایکروسافت صبر کنید چرا که بسیاری از خطاها در آن رفع خواهد شد. اولین برنامه بری آپدیت آن در آگوست ۲۰۱۵ است.
این آموزش به پایان رسید و امیدوارم که از آن بهره کافی را برده باشید. اگر از ویندوز ۱۰ مرورگر مایکروسافت اج استفاده می کنید قطعا این مقاله به درد شما می خورد. نظر شما درباره این آموزش چییست؟

 

 

 

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس