پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

آموزش ذخیره صفحات وب با فرمت MHT در اینترنت اکسپلورر

Admin17 ژانویه 2014 آموزش‌های اینترنت اکسپلورر مرورگر مایکروسافت

همانطور که می‌دانید برای دسترسی به صفحات وب و آدرس‌های ذخیره شده در بوکمارک یا Favorites همواره باید به اینترنت متصل باشید.
ممکن است بخواهید یک صفحه وب را طوری ذخیره کنید که در سیستمی که به اینترنت دسترسی ندارد هم قابل مشاهده و مطالعه باشد، راه حل این موضوع استفاده از فرمت MHTML می‌باشد.
یکی از قابلیت‌های تمامی مرورگرهای وب مانند اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، گوگل کروم و اپرا ذخیره کامل یک صفحه وب برای دسترسی آفلاین به آن در آینده می‌باشد.

در حالت کلی پس از ذخیره یک صفحه وب بصورت کامل در مرورگر، یک فایل و یک فولدر شامل موارد زیر ذخیره می‌شوند:

یک فایل با فرمت html که حاوی متن صفحه مورد نظر است.
یک فولدر با پسوند “files_” شامل تصاویر و سایر فایل‌های موجود در صفحه وب.
در صورتیکه بخواهید تعداد زیادی از صفحات وب را اینگونه ذخیره نمایید، پراکندگی فایل‌ها و فولدرها را خواهید داشت. برای حل این مشکل در هنگام ذخیره صفحات وب از فرمت MHT یا همان MHTML استفاده می‌کنیم.
فرمت MHT صفحات وب را در یک فایل ذخیره و آرشیو خواهد کرد.

یکی از مزیت‌های مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت در نگارش 7 به بعد این است که در حالت پیش‌فرض امکان ذخیره و آرشیو نمودن صفحات وب با فرمت MHT وجود دارد و نیازی به اعمال تغییرات یا نصب افزونه در IE نیست.

در Internet Explorer نگارش 7 به بعد با فشردن کلیدهای ترکیبی “Ctrl+S” برروی کیبورد برای ذخیره صفحات مورد نظر، فرمت ذخیره سازی MHT در لیست فرمت‌های ذخیره‌سازی در بخش Save as type وجود دارد و در هنگام ذخیره یک صفحه کافی‌ست فرمت ذخیره‌سازی را برروی mht قرار بدهید.

IE-MHT-01

نکته: به منظور نمایش صحیح فایل‌های آرشیو شده تا جای ممکن از ذخیره سازی صفحات وب با نام‌های فارسی در اینترنت اکسپلورر نگارش‌های 7، 8 و 9 خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس