پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

مایکروسافت دیگر مرورگری را پیشنهاد نمی دهد

Admin20 دسامبر 2014 اخبار اینترنت اکسپلورر مرورگر مایکروسافت

internetexplorer-windows

شاید باورش سخت باشد اما از زمانی که کمیسیون اروپا، شرکت مایکروسافت را مجبور به اضافه کردن پنجره‎ی انتخاب مرورگر در نسخه‎های اروپایی ویندوز کرد، پنج سال می‎گذرد و اکنون این تاریخ، منقضی شده است.
از این به بعد مایکروسافت ملزوم به اجرای این قانون انتخاب مرورگر نیست و دیگر نیازی به گنجاندن پنجره‎ی انتخاب مرورگر در نسخه‎های آتی ویندوز ندارد. از این‎رو وب‎سایتی که برای این کار اختصاص یافته بود نیز از دسترس خارج می‎شود.

این قانون زمانی تصویب شد که سهم مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت در بازار حدود ۷۰ درصد بود. علت بالا بودن این سهم به خاطر ارائه‎ی نسخه‎های ویندوز تنها به همراه این مرورگر بود و مایکروسافت مرورگر دیگری در ویندوز خود نمی‎گنجاند. این مسئله موجب شده بود تا بسیاری از کاربران حتی از این آگاهی نداشته باشند که مرورگرهای دیگری نیز وجود دارند و برای بسیاری از آن‎ها کلیک کردن بر روی آیکن اینترنت اکسپلورر، به منزله‎ی دسترسی به دنیای اینترنت بود! چنین موضوعی برای کاربران ایرانی بیشتر صدق می‎کرد.

internetexplorer-windows-stop

دقیقاً معلوم نیست که پنجره‎ی انتخاب مرورگر تا چه اندازه تاثیر داشته است اما حداقل باعث این شد که دیگر رقبای مرورگر IE نیز در اختیار دیگران باشند و کاربران بتوانند با نام آن‎ها آشنا شوند و برای اولین بار از آن ‎ها استفاده کنند. در این سال‎ها، مرورگرهای دیگر نیز از لحاظ عملکرد، بهتر و بهتر شدند. به نظر می‎رسد که تمام این مسائل سبب شدند تا سهم مرورگر IE در بازار کاهش باید و مرورگرهای دیگر نیز شاهد افزایش میزان استفاده از خود باشند.

در حال حاضر در بازار مرورگرها، تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد از کل بازار مربوط به مرورگر اینترنت اکسپلورر است. مرورگر گوگل کروم ۵۰ درصد و مرورگر موزیلا فایرفاکس حدود ۲۰ درصد از بازار را در اختیار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس