پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

مایکروسافت به عمر پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی اینترنت اکسپلورر پایان داد

Admin13 ژانویه 2016 اخبار اینترنت اکسپلورر اخبار مایکروسافت اج مرورگر مایکروسافت

ends-support-old-vs-ie

مایکروسافت در جهت ترغیب هرچه بیشتر کاربران به استفاده از نسخه 11 اینترنت اکسپلورر، به صورت رسمی اعلام کرد که زین پس هیچ وصله امنیتی برای نسخه‌های قدیمی اینترنت اکسپلورر منتشر نخواهد شد و پشتیبانی از نسخه‌های اینترنت اکسپلورر 8، 9 و 10 را از فردا به پایان می‌دهد. این موضوع از آن منظر مهم است که کاربران استفاده کننده از نسخه‌های قبل از 11 مرورگر اینترنت اکسپلورر به دلیل قطع پشتیبانی فنی از سوی شرکت سازنده بعد از تاریخ مذکور به سیبلی برای تهاجم هکرها تبدیل خواهند شد، از این رو بهتر است مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهند و یا به استفاده از سایر مرورگرهای رایج روی‌ آورند.

ردموندی ها در این صفحه از وب‌سایت خود اهمیت دریافت وصله‌های امنیتی را برای کاربران نسخه‌های قدیمی اینترنت اکسپلورر یادآور شده‌اند و به این قشر تأکید مؤکد کرده‌اند که هرچه زودتر به استفاده از نسخه جدید این سرویس‌ها روی‌ آورند. مایکروسافت با این حرکت نشان می‌دهد که کماکان می‌خواهد کاربران را به مهاجرت به نسخه 11 اینترنت اکسپلورر که سازگاری بیشتری با فناوری‌های جدید روز طراحی وب داشته و از امنیت بیشتری نیز برخوردار است ترغیب کند، از این رو به پشتیبانی از این مرورگر در ویندوز 7، 8.1 و 10 ادامه خواهد داد.

البته پرواضح است که کاربران مایکروسافت خودبه‌خود با مهاجرت به ویندوز 10 به سمت استفاده از مرورگر جدید این شرکت یعنی مایکروسافت اچ که از قابلیت‌هایی همچون به اشتراک گزاری مستقیم صفحات و یا حاشیه‌نویسی برخوردار است کشانده می‌شوند. البته همان‌طور که پیش‌تر نیز اعلام کردیم، مایکروسافت دستیار صوتی کورتانا را در مرورگر اج ادغام کرده، به گونه که کاربر می‌تواند به راحتی از آن برای جستجوی صوتی استفاده نماید.

علاوه بر این جالب است که بدانید پشتیبانی از نسخه 9 مرورگر اینترنت اکسپلورر در ویندوز ویستا و ویندوز سرور 2008، همچنین نسخه 10 این مرورگر بر روی ویندوز سرور 2012 همچنان ادامه خواهد داشت. بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط موسسه تحلیلی Netmarketshare، هم‌اکنون 8.95 درصد از کاربران رایانه‌های شخصی برای گشت و گزار در اینترنت از اینترنت اکسپلورر 8 استفاده می‌کنند. این آمار استفاده برای نسخه‌های 9 و 10 این مرورگر به ترتیب 6.67 و 4.18 درصد می‌باشد.

 

 

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2023 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس