پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

تبلیغات منفی مایکروسافت علیه مرورگر کروم در آپدیت سالانه ویندوز 10 !

Admin5 آگوست 2016 اخبار اینترنت اکسپلورر مرورگر مایکروسافت

chrome-drain-battery

مایکروسافت دست از سر مرورگر کروم بر نمی‌دارد و این بار نیز در آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ شاهد تبلیغات منفی مایکروسافت علیه مروگر کروم هستیم.

از خرداد ماه امسال مایکروسافت شمشیر را برای مرورگر کروم از رو بست و شروع به راه‌اندازی کمپینی برای بزرگنمایی مصرف زیاد باتری در مرورگر کروم راه‌ انداخت. در این تبلیغات مایکروسافت ضعف کروم را در مصرف زیاد باتری در حین تماشای ویدئو در یوتیوب به رخ می‌کشید. اکنون نیز شاهد هستیم که این سلطان دنیای نرم‌افزار دست از سر ضعف مرورگر کروم در مصرف باتری بر نمی‌دارد.

ظاهرا در آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ به کاربرانی که از کروم استفاده می‌کنند تذکر داده می‌شود که مرورگر کروم مصرف زیادی دارد با این حساب پیشنهاد می‌شود از مرورگر مایکروسافت اج استفاده کنند. در این اعلان تاکید می‌شود که استفاده از مرورگر مایکروسافت اج منجر به طولانی شدن ۳۶ درصدی مصرف باتری در حین مرور صفحه‌های وب خواهد شد. این اعلان از قرار معلوم از ماه پیش از جانب مایکروسافت لحاظ شده است و به کاربران مرورگر کروم و فایرفاکس قرار بود اعلام شود، اما تاکنون هیچکدام از کاربران گزارشی مبنی بر دریافت این اعلان را مطرح نکرده‌اند. در این بین یکی دو روزی است که کاربران شاهد اعلانی مبنی بر متقاعد کردن آنها به استفاده از مایکروسافت اج در حین مرور صفحه‌های اینترنتی هستند.

البته اگر از طرفداران مرورگر کروم هستید حتما به خوبی می‌دانید که گوگل نیز میانه خوبی با مرورگر مایکروسافت ندارد و چند سالی می‌شود که کاربران مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت را به استفاده از مرورگر کروم تشویق می‌کند. بدون شک این اتخاذ این سیاست از جانب مایکروسافت باعث می‌شود کاربران در انتخاب مرورگر خود بر سر دوراهی قرار بگیرند. در این بین گوگل قادر به تلافی اقدام مایکروسافت نیست و مایکروسافت از سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ خود به عنوان برگ برنده‌ای برای هدف قرار دادن کروم استفاده کرده است. سوال‌هایی نیز مبنی بر دلیل قرار دادن این اعلان در قسمت نوتیفیکیشن‌های ویندوز ۱۰ و همچنین مدت زمانی که قرار است اعلان تشویق کاربران مرورگر کروم به استفاده از مرورگر مایکروسافت اج ادامه داشته باشد از مایکروسافت شده است.

سخنگوی مایکروسافت نیز در پاسخ گفته است که این اعلان‌ها برای خبررسانی سریع به کاربران برای بالا بردن تجربه کاربری خود از ویندوز ۱۰ در نظر گرفته شده است. مایکروسافت اعلان استفاده از مرورگر مایکروسافت اج به جای مرورگر کروم را نیز در راستای اطلاع رسانی به کاربران می‌داند.

ناگفته نماند که کاربران به راحتی قادر هستند امکان دریافت نکته‌های پیشنهادی از جانب مایکروسافت را در ویندوز ۱۰ غیر فعال کنند. برای این کار کافیست تا به قسمت تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها در ویندوز ۱۰ مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس