پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

مرورگر اج اولین مرورگر موبایل با پشتیبانی از افزونه های دسکتاپ خواهد بود؟

Admin21 مارس 2016 اخبار اینترنت اکسپلورر مرورگر مایکروسافت

Microsoft-Edge-W10M

اگر شما هم اخبار اخیر پی سی مرورگر را پیگیری کرده باشید، حتما خبر دارید که مایکروسافت بر روی پشتیبانی از افزونه در مرورگر مایکروسافت اج کار می کند و در آپدیت رد استون که سال آینده منتشر خواهد شد، شاهد افزونه های مرورگر اج خواهیم بود. اما مرورگر اج یک برنامه ی یونیورسال محسوب می شود و این بدان معناست که این مرورگر بر روی گوشی نیز قابل اجراست. حال سوال این است که آیا افزونه های اج می توانند بر روی گوشی هم اجرا شوند؟

چند روز پیش بود که تصاویری از اولین افزونه های نصب شده بر روی مرورگر اج به بیرون درز کرد. اما جالب تر از خود این تصاویر، نکته ای بود که در صفحه ی مربوط به توضیحات افزونه ها دیده می شد و آن هم پشتیبانی از پردازنده های ARM بود. این بدان معناست که ممکن است زود تر از زمانی که انتظار داریم، بتوانیم افزونه های مرورگر اج را بر روی گوشی نیز نیز اجرا کنیم. با این اوصاف اگر این اتفاق در حال برنامه ریزی باشد، می توانیم بگوییم مرورگر اج اولین مرورگر موبایلی است که از افزونه های دسکتاپ پشتیبانی می کند و از این لحاظ اج یک قدم از سایر رقبا جلو می افتد.

نسخه ی موبایلی افزونه ها چه زمانی آماده می شوند؟
اول از همه باید بگوییم که افزونه های اج با آپدیت رد استون که قرار است طی ماه های خرداد و تیر سال آینده منتشر شوند، در دسترس قرار می گیرند، اما ویندوز اینسایدرها کمی زودتر این قابلیت را دریافت می کنند و می توانند افزونه های اج را آزمایش کنند. این اتفاق به احتمال زیاد در بیلد بعدی ویندوز ۱۰ دسکتاپ رخ خواهد داد. اما هنوز مشخص نیست که نسخه ی نهایی ویندوز ۱۰ موبایل چه زمانی منتشر خواهد شد و به همین دلیل نمی توان با اطمینان گفت که افزونه های اج موبایل نیز همزمان یا کمی بعد از افزونه های اج دسکتاپ در دسترس قرار خواهند گرفت. پیش از این برخی از مهندسان مایکروسافت اعلام کرده بودند که افزونه های مرورگر اج در موبایل تنها زمانی در دردسترس قرار می گیرند که این قابلیت به مرورگر اج ویندوز ۱۰ دسکتاپ اضافه شده باشد، با این حال ممکن است این برنامه تغییر کرده باشد.

مایکروسافت کم تر از چند هفته دیگر کنفرانس بیلد را برگزار خواهد کرد و به طور قطع در این کنفرانس در خصوص مسائل مربوط به افزونه در مایکروسافت اج صحبت های بسیاری خواهد شد. بنابراین با این اوصاف قطعا شاهد افزونه در مرورگر مایکروسافت اج ویندوز ۱۰ موبایل خواهیم بود، اما نمی توان در خصوص زمان انتشار آن تاریخی را اعلام کرد.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2023 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس