پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

افزونه‌ها به مرورگر اِج ویندوز ۱۰ موبایل نخواهد آمد

Admin18 جولای 2016 اخبار اینترنت اکسپلورر اخبار مایکروسافت اج مرورگر مایکروسافت

Windows-10-Mobile-edge-extention

نسخه دسکتاپ مرورگر اج مایکروسافت، هنوز در ابتدای عمر خود به سر می‌برد و افزونه‌ها سلانه‌سلانه راه خود را به این مرورگر پیدا می‌‌کنند؛ اما ظاهرا نسخه ویندوز ۱۰ موبایل مرورگر اج بخت‌ و اقبال چندانی برای دریافت افزونه‌ها ندارد.

پیش از این صحبت‌هایی در خصوص امکان استفاده کاربران مرورگر اج ویندوز ۱۰ موبایل از افزونه‌ها توسط مدیران ارشد مایکروسافت و کارمندان این شرکت به بیرون درز پیدا کرده بود، اما ظاهرا مایکروسافت در آن زمان تکلیفش با افزونه‌ها در نسخه ویندوز ۱۰ موبایل مرورگر اج روشن نبوده است و نقشه راه جدید این مرورگر از عدم حضور افزونه‌ها در این مرورگر نوپا خبر می‌دهد.

ناگفته نماند که مایکروسافت هم رسما تاکنون سخنی از اضافه شدن پشتیبانی از افزونه‌ها در مرورگر اج نسخه ویندوز ۱۰ موبایل به میان نیاورده بود. البته در نقشه راه‌ قبلی مرورگر اج، به صراحت از پشتیبانی نسخه‌های دسکتاپ، تبلت و گوشی‌های همراه هوشمند از افزونه‌ها اشاره شده بود؛ اما این گزارش مربوط به گذشته است و در نقشه راه جدید مرورگر اج خبری از اضافه شدن افزونه‌ها برای نسخه موبایل این مرورگر نیست.

اگر از کاربران مرورگر اج باشید به خوبی می‌دانید که نسخه دسکتاپ این مرورگر هم در حال حاضر افزون‌های زیادی ندارد و با این حساب عدم پشتیبانی از افزونه‌ها در نسخه موبایل اج چندان مهم به نظر نمی‌رسد. لازم به ذکر است که سایر مرورگرهای مطرح هم چندان تمایلی به اضافه کردن افزونه‌ها در نسخه مرورگر موبایل خود ندارند، این امر به این دلیل است که اضافه کردن افزونه به نسخه‌های موبایل مرورگرها باعث پایین‌ آمدن کارایی و امنیت این مرورگرها می‌شود. در حال حاضر افزونه‌هایی برای عدم نمایش تبلیغات و همچنین افزونه‌ا‌ی نظیر Pocket که مطالب مندرج در صفحه وب سایت را برای مطالعه در زمانی دیگر ذخیره می‌کند در مروگرهای موبایل بیشتر طرفدار دارند.

اگر از طرفداران مایکروسافت هستید حتماً با سرویس Continuum آشنایید. عدم حضور افزونه در مرورگر اج ویندوز ۱۰ موبایل ممکن است در تعامل با این سرویس مشکل ایجاد کند. کاربران با استفاده از ویژگی Continuum توقع دارند که تجربه نسخه دسکتاپ را در حین تعامل با مرورگر اج ویندوز ۱۰ موبایل داشته باشند. به این ترتیب به نظر می‌رسد مایکروسافت باید چاره‌ای برای این دسته از کاربران در نظر بگیرد. با این حساب ممکن است مایکروسافت افزونه‌ها را در حالت استفاده از Continuum برای مرورگر اج ویندوز ۱۰ موبایل، فعال کند.

در مجموع باید گفت مایکروسافت با عرضه مرورگر اج ثابت کرد که به این راحتی‌ها از کارزار مرورگرها بیرون نخواهد آمد و با توجه به افزایش بازدید کاربران از صفحه‌های وب در گوشی‌های همراه هوشمند، چه بسا در آینده برنامه‌های دیگری برای نسخه ویندوز ۱۰ موبایل مرورگر اج در سر داشته باشد.

 

 

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس