پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

مایکروسافت احتمالا در جلب توجه کاربران ویندوز ۱۰ برای استفاده از مرورگر اج موفق نبوده است!

Admin8 اکتبر 2015 اخبار اینترنت اکسپلورر اخبار مایکروسافت اج مرورگر مایکروسافت

microsoft_edge_browser_primary

هرچند مایکروسافت مرورگر اج را به طور پیش‌فرض در نسخه نهایی ویندوز 10 جایگزین اینترنت اکسپلورر کرده، با این حال بر اساس منتشر شده از سوی یک موسسه آماری آنلاین در ایالات‌متحده مایکروسافت اج نتوانسته آن‌طور که شاید کاربران را به سمت خود جذب نماید.

بر این اساس کاربران استفاده کننده از ویندوز 10 اکثراً ترجیح می‌دهند از مرورگر گوگل کروم به منظور وبگردی استفاده نمایند. هرچند مایکروسافت اج در اواخر اردیبهشت ماه و همزمان به عرضه نسخه نهایی ویندوز 10 توانست سهم خود را در میدان رقابت با مرورگرها به 16 درصد رساند، با این حال هم‌اکنون سهم این مرورگر به زیر 12 درصد تنزل داشته است.

به گفته این موسسه مستقر در سانفرانسیسکو، حدود 70 درصد کاربران ویندوز 10 هم‌اکنون مرورگر کروم را به عنوان مرورگر پیش‌فرض سیستم‌عامل خود انتخاب کرده‌اند. این آمار بر اساس تجزیه و تحلیل اطلاعات حاصل از داده‌ها بیش از 100 میلیون وب‌سایت که اغلب آنها توسط کاربران آمریکایی بازدید شده‌اند به دست آمده.

مدیر ارشد این موسسه Jackson Newhouse معتقد است که مایکروسافت در زمان معرفی و عرضه مایکروسافت اج دچار اشتباهات استراتژیک شده به طوری که نه تنها هم‌اکنون 70 درصد کاربران ویندوز 10 از گوگل کروم استفاده می‌کنند، بلکه سهم آن در بین کاربران ویندوز 8 و 7 نیز به طور میانگین به 68 درصد رسیده است.

quantcast-win10-browsers

در حالی که سهم ویندوز 10 از بازار پلتفرم‌های موجود به سرعت در حال افزایش است، با این حال ترافیک بازدید شده توسط مایکروسافت اج کماکان بر روی 15 درصد ثابت مانده است. وضعیت مرورگر فایرفاکس نیز همچون مایکروسافت اج نامشخص بوده با این حال سهم اینترنت اکسپلورر اکنون به 5 درصد رسیده اما احتمالاً از این میزان نیز به مرور زمان بیشتر کاهش خواهد یافت.

هرچند ردموندی ها امیدوار بودند ظاهر ساده مرورگر اج در کنار برخی قابلیت‌های انحصاری بتواند در دل استفاده کنندگان ویندوز 10 جای پیدا کند، با این حال به نظر می‌رسد برخی کمبودها اساسی از جمله پشتیبانی نکردن فعلی این مرورگر از افزونه‌ها باعث به حاشیه رانده شدن هرچه بیشتر آن شده است.

اگرچه مرورگر اج از مشکلات دیگری نیز همچون عدم امکان ذخیره‌سازی صفحات وب از طریق الگوی “Save As” رنج می‌برد، با این حال ردموندی ها اگر خواهان افزایش سهم این مرورگر در سیستم‌عامل جدیدشان و در پی آن افزایش درآمد حاصل شده از تبلیغات ارائه شده در موتور جستجوگر بینگ هستند، به راستی باید چاره‌ای جدی در جهت رفع هرچه سریع‌تر مشکلات و در سوی دیگر افزایش قابلیت‌های این مرورگر بیندیشند.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس