پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

حل مشکل کلید Command+W در مرورگر سافاری برای بستن تب جاری بجای کل مرورگر

Admin17 آوریل 2016 آموزش‌های سافاری سافاری

safari-close-tab

قطعا تمامی شما با مرورگرهای مختلف کار کرده و مشکلات آنها را دیده‌اید. هر مرورگر مشکلات خاص خود را دارد که با روش‌های مختلف قابل حل است. امروز به سراغ یکی از مشکلات مرورگر Safari می‌رویم و راه حل آن را به شما آموزش می‌دهیم. در ادامه با پی سی مرورگر همراه باشید…

زمانی که در تنها تب باز برنامه‌ی Safari هستید و کلید‌های دستوری Command+W را می‌زنید تا این سربرگ بسته شود، Safari کل صفحه را می‌بندد. این یکی از مشکلات این برنامه است که به سادگی از طریق ساخت یک میانبر برای کیبورد، قابل‌حل است.

زمانی که در سافاری چندین سربرگ باز دارید، با زدن دکمه‌های Command+W می‌توانید سربرگ ها را ببندید. در این زمان اگر به منوی فایل بروید و به دستور Command+W نگاه کنید، وظیفه آن را به عنوان Close Tab می‌بینید.

حال اگر تمام سربرگ‌ها را به جز یکی از آنها ببندید و وارد منوی فایل بشوید، دستور مربوط به میانبر Command+W را به صورت Close Window می‌بینید. بنابراین جای تعجبی ندارد که سافاری با زدن این دکمه‌ها، کل صفحه را می‌بندد.

safari-close-tab-2

برای حل این مشکل مسیر زیر را دنبال کنید:

System Preferences> Keyboard> Shortcuts> App Shortcuts

در پایین سمت راست، بر روی آیکن + کلیک کنید تا یک میانبر برای سافاری، طراحی کنید.

در صفحه‌ی باز شده، در قسمت Application، برنامه‌ی سافاری را انتخاب کنید. در قسمت Menu Title گزینه Close Tab را تایپ کنید و زمانی که مکان‌نما در قسمت Keyboard Shortcut است، Command+W را فشار دهید. میانبر را با کلیک بر روی آیکن + ذخیره کنید.

با این روش، هز زمان که شما Command+W را بزنید به معنای Close Tab است. تنها مشکل موجود این است که هر زمان بخواهید سافاری را همراه با بستن آخرین سربرگ ببندید، باید از طریق دکمه Close پنجره و یا دستور Command+Shift+W اقدام به این کار کنید.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس