پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

هشدار در مورد بدافزارهای غارتگر

Admin12 ژانویه 2015 امنیت

eset-virlock

گروه امنیتی کمپانی ESET اعلام نمود سری جدید از بد افزار های باج گیر شناسایی شده اند که تغیر چهره داده اند.
این بد افزار ها ی غارتگر بعداز قفل کردن صفحه نمایش تغیر چهره داده و اقدام به تخریب فایل ها میکنند و پیش از این تخریب فایل های مهم کامپیوتر کاربر به شکل فایل اجرایی تغیر شکل داده و هر کدام تبدیل به یک ویروس مخرب میشوند.
این بدافزار ها از طریق تغیر شکل به فایل های اجرایی را آلوده میکنند و در همین هین بخش دیگر بد افزار اقدام به از کار انداختن مرورگر ویندوز و تسک منیجر میکند.
بد افزار های غارتگر به دو دسته تقسیم میشود که دسته اول آن اقدام به قفل صفحه های نمایش و دومین قسمت آن اقدام کد گذاری فایل ها میکند و در بعضی موارد این ویروس در هر دو دسته عمل میکند و صفحه نمایش کاربر را بر روی درخواست باج گیری قفل میکند.
رابرت لیپوفسکی کارشناس ارشد شرکت ESET در باره این ویروس می گوید:” از دیدگاه فنی شاید جذاب ترین ویژگی virlock چند شکلی بودنش است. بدین معنی که بدنه آن، برای هر فایل متفاوت عمل می کند و شکل جدیدی به خود می گیرد. همچنین تحقیقات ما نشان داده قفل گذاری چند لایه توسط این ویروس، بیانگر تبحر خالق این ویروس در کد نویسی است.”
شرکت امنیتی ESET، پاک کننده این ویروس باج گیر را که از طریق ایمیل کامپیوترها را مسدود می کند در وب سایت خود قرارداده است.

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس