پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

از رادار آنلاین کسپرسکی تا ثبت ۱۴۳ میلیون بدافزار

Admin13 ژانویه 2015 امنیت

kaspersky-malware-radar01

شرکت امنیتی روسی کسپرسکی از ابزاری پرده برداشت که به شناسایی عملیات های پیشرفته سایبری و ارزیابی میزان رشد و نفوذ تهدیدات آنلاین میپردازد.
نقشه های پیچیده بیش از پیش به یکی از ابعاد مهم خرابکاری های اینترنتی تبدیل شده است. کسپرسکی سرویس آنلاینی برای گرد آوری اخبار و اطلاعات مربوط به پیشرفته ترین عملیات های سایبری کرده است.
در این پروژه که مرجع حملات سایبری سازمان‌یافته نام دارد گروه بین‌المللی متخصصان تجزیه و تحلیل کسپرسکی یافته‌ها و مطالعات خود را به‌اشتراک می‌گذارند.
در حال حاضر این سرویس جدید در بردارنده ۲۹ تحقیق عمده روی حملات سازمان‌یافته از جمله Regin، Dark Hotel، و Cloud Atlas است که سال‌ها تحقیق و مطالعه روی آنها انجام شده است.
چهار سال پیش حملات سایبری را تهدیدات پراکنده و کم‌اهمیتی تلقی می‌کردیم، اما امروزه شاهد موج فزاینده‌ای از حوادث سایبری هستیم. برای دسترسی به این ابزار کلیک کنید.

kaspersky-malware-radar02

اما خبر بعدی مربوط میشود به: آمار ارائه شده توسط یک شرکت امنیتی در آلمان که نشان میدهد ۱۴۳ میلیون بدافزار مخرب جدید در سال ۲۰۱۴ شناسایی شده است.
بر اساس گزارشی که شرکت امنیتی AV-Test ارائه کرده است، به طور میانگین در هر ماه سال گذشته میلادی، حدود ۱۲ میلیون بدافزار جدید شناسایی شده است.
محاسبات انجام شده توسط محققان امنیتی این شرکت نشان می‌دهد که تقریبا در هر ثانیه چهار نمونه بدافزار در فضای مجازی قرار گرفته است.
آمار ارائه شده توسط شرکت AV-Test به خوبی نشان می‌دهد که نویسندگان بدافزارهای مخرب در سال گذشته نسبت به سال ۲۰۱۳فعال‌تر بوده‌اند.
با نگاهی به چهار سال قبل هم می‌توان دریافت که تعداد بدافزارها در سال ۲۰۱۰، تنها ۱۷٫۵ میلیون مورد بوده است.

kaspersky-malware-radar03

بیشترین آمار تهدیدات جدید در سال ۲۰۱۴، در ماه آگوست رخ داده است. زمانی که بیش از ۱۸ میلیون نمونه بدافزاری جدید توسط محققان آلمانی شناسایی شده است.

kaspersky-malware-radar04

بیشترین تحقیقات شرکت AV-Test، بر روی سیستم عامل‌های ویندوز و اندروید صورت گرفته است. این دو سیستم عامل بیشتر از بقیه مورد هدف مجرمان اینترنتی قرار داشته است.

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس