پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

جامع ترین نظرسنجی آنتی ویروس ها در سال ۲۰۱۴

Admin30 می 2014 امنیت

security-survey-2014

استفاده از اینترنت توسط کاربران خانگی و تجاری در همه بخش های دنیا در حال گسترش است. ولی نحوه دسترسی کاربران به اینترنت در حال تغییر است. استفاده رو به افزایش تلفن های هوشمند توسط کاربران برای دسترسی به اینترنت به وضوح قابل مشاهده است. بازار تبلت هم کاملا اوج گرفته است. این باعث شده است که فروش های دسکتاپ و لپ تاپ کاهش پیدا کند. با توجه به حمله های انجام شده توسط مجرمین سایبری این تغییر باعث شده است که تمرکز آنها به این سمت جلب شود.

این چهارمین ارزیابی سالانه ما از کاربران کامپیوتر در کل جهان است. تمرکز این ارزیابی بر روی موارد زیر است : محصولات امنیتی (رایگان و پولی) که توسط کاربران استفاده می شوند، استفاده از سیستم عامل و استفاده از مرورگر. همچنین ما از پاسخ دهنده ها می خواهیم که بگویند که به دنبال چه چیزی در راه حل های امنیتی شان هستند.

متدولوژی ارزیابی :
نتایچ گزارش بر مبنای یک پرسشنامه اینترنتی است که توسط AV-Comparatives بین ۱۷ دسامبر ۲۰۱۳ و ۱۷ ژانویه ۲۰۱۴ انجام شده است. در کل ۵۸۴۵ کاربر کامپیوتر از کل دنیا به شکل گمنام به سوالات مربوط به موضوع های کامپیوترها و امنیت پاسخ دادند.

نتایج کلیدی :
در بین پاسخ دهنده، سه عدد از مهم ترین جنبه های محصول حفاظت امنیت عبارت بود از (۱) اثر منفی پایین بر روی عملکرد سیستم (۲) نرخ تشخیص خوب (۳) حذف بدافزار و قابلیت های پاکسازی خوب. این ها تنها معیارهایی بودند که نرخ پاسخ بیش از ۶۰% را کسب کردند.
اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای مرکزی/جنوبی از نظر اینکه کدام محصولات را استفاده می کردند، شبیه به هم بودند و Avast در بالای لیست آنها قرار داشت.
سهم آندروئید به عنوان سیستم عامل موبایل از ۵۱% به ۷۰% افزایش پیدا کرد در حالیکه سهم سیمبیان از ۲۱% به ۵% کاهش پیدا کرده بود.
اکثریت کاربران (تقریبا ۸۰%) در ۶ ماه اخیر حفاظت خوبی داشتند و تنها اقلیتی از آنها می گفتند که محصول امنیتی آنها در حفاظت از آنها در برابر آلودگی بدافزار در این دوره ناکام بوده است. بیش از یک سوم (۳۸%) گفتند که محصول امنیتی آنها بدافزار را در هفته گذشته بلوکه کرده است که نشان می دهد که مقابله با تهدید به چه سهولتی انجام شده است.

نتیجه گیری ها :
ترکیب بی پاسخ دهنده ها که از راه حل امنیتی رایگان استفاده می کردند نسبت به کسانی که از آنتی ویروس پولی یا مجموعه امنیت اینترنتی پولی استفاده می کردند در سطح جهان نسبتا ثابت باقی مانده بود. ۴۷% از محصول رایگان و حدود ۵۱% هم از آنتی ویروس یا راه حل مجموعه امنیت اینترنت پولی استفاده می کردند (درصد کمی هم از محصول امنیتی استفاده نمی کردند)
وقتی که از پاسخ دهنده ها خواستیم که قابل اعتماد بودن ۱۷ انتشارات متفاوت را در مقیاس ۵ تا ۱ ارزیابی کنند، پاسخ دهنده ها به دو سوم آنها امتیاز بین ۳٫۰ تا ۳٫۵ (یعنی بالاترین امتیاز) را دادند. PC World با امتیاز ۳٫۵ به رتبه اول صعود کرده بود در حالیکه چهار انتشارات دیگر هم امتیاز نزدیک به ۳٫۴ داشتند.
۷۶% از پاسخ دهنده از ویندوز ۷ یا ۸ استفاده می کردند و احتمالا با اعلام مایکروسافت که آنها حمایت از ویندوز XP را در سال ۲۰۱۴ پایان می دهند، در سال بعد این ۷۶%افزایش چشمگیری خواهد داشت.
استفاده از Internet Explorer در حدود ۱۴% ثابت مانده است. اکنون کروم محبوب ترین مرورگر با ۴۰% محبوبیت است و ۹% جلوتر از موزیلا است. مجرمین سایبری همچنان از ضعف های مرورگرها به عنوان راهی برای حمله به دستگاه های کاربران استفاده می کنند. ما انتظار داریم که تولید کننده ها همچنان مرورگرهایشان را تقویت کنند. به عنوان مثال گوگل در اوایل فوریه، یک خصوصیت ریست کروم جدید را برای مبارزه با دزدی از طریق مرورگر معرفی کرد.
طیف وسیعی از دیدگاه ها در مورد پانزده آزمایشگاه تستی که در مورد آنها از پاسخ دهنده ها سوال کردیم وجود داشت. ما از امتیاز بالای مان در سطح ۴٫۷ با فروتنی لذت می بریم.
ما از همه کسانی که پرسشنامه را تکمیل کردند تشکر می کنیم و از اعتماد پاسخ دهنده ها به AV-Comparatives سپاسگزاریم. بازخوردی که ما به دست آورده ایم برای این استفاده می شود تا مطمئن شویم که تست های ما از نظر اثربخشی و تناسب همچنان رشد می کنند. این باعث می شود که تولید کننده ها بتوانند محصولات شان را بهبود دهند و باعث نفع خودشان و کاربران آنها می شود. در این دوره ما شاهد نشر مجدد نتایج تست مان در انتشارات دیگر در بررسی محصولات امنیتی اینترنت و آنتی ویروس ها بوده ایم.

همه نتایج تست عمومی AV-Comparatives به صورت رایگان در آدرس www.av-comparatives.org در دسترس همه قرار دارد.

ارزیابی امنیتی سال ۲۰۱۴ :
ما ارزیابی سالانه مان را برای بهبود خدمات مان به جامعه کاربران نهایی انجام می دهیم. از پاسخ دهنده ها خواسته شد که نظر شان را در مورد موضوعات متنوع مربوط به تست نرم افزار آنتی ویروس و خود نرم افزار آنتی ویروس به طور کلی بیان کنند. این نتایج برای ما ارزش بسیاری داشت. ما از همه کسانی که در تکمیل این پرسشنامه نقش داشتند تشکر می کنیم.

داده کلیدی : دوره ارزیابی ۱۷ دسامبر ۲۰۱۳ تا ۱۷ ژانویه ۲۰۱۴

پاسخ های معتبر کاربران واقعی : ۵۸۴۵

این ارزیابی حاوی برخی سوالات و کنترل ها بود. این ارزیابی به ما اجازه داد که پاسخ های غیر معتبر و کاربرانی که تلاش کرده بودند که باعث انحراف نتایج می شوند و پاسخ های غیرممکن / متعارض داده بودند را کنار بگذرایم. ما صرفا به نظر کاربران عادی علاقمند هستیم. نتایج ارزیابی بیان شده در این گزارش عمومی، پاسخ های مشارکت کننده هایی که در شرکت های آنتی ویروس کار می کردند را در گزارش نهایی نادیده می گیرد.

نتایج این ارزیابی برای ما ارزش زیادی دارد. این گزارش حاوی پاسخ های سوالات ارزیابی است.

۱- به کدام ناحیه تعلق دارید ؟

avc_2014_001

دو پنجم از پاسخ دهنده ها اروپایی بودند، کمی بیش از یک سوم از آسیا بودند و ۱۴% هم از قاره آمریکا بودند.

۲- عمدتا از چه سیستم عاملی استفاده می کنید ؟

avc_2014_002

۵۷٫۱% از ویندوز ۷ استفاده می کردند. ۲۸٫۵% هم از ویندوز ۸ استفاده می کردند. ما توجه داشتیم که استفاده از ویندوز ۸ بوسیله پاسخ دهنده های ما خیلی بالاتر از عامه مردم است (طبق ارقام منتشر شده توسط شرکت های سنجش متفاوت). ۱۰٫۷% از پاسخ دهنده ها همچنان از ویندوز XP استفاده می کردند (کمتر از عامه مردم). مایکروسافت اعلام کرده است که پشتیبانی XP در ماه آوریل به پایان می رسد. بی شک برخی از فروشندگان آنتی ویروس چند سال دیگر نیز راه حل های سازگار با XP را ادامه خواهند داد. در آسیا ویندوز XP محبوبیت خاصی دارد و ۱۵% استفاده از این سیستم عامل در مقایسه با ۸% استفاده در سایر نقاط جهان مشاهده می شود. به نظر می رسد که کاربران در اروپا خیلی سریع تر از سیستم عامل های جدید استفاده می کنند. و ۸۹% استفاده از ویندوز ۷ یا بالاتر مشاهده می شود در حالیکه این رقم در باقی دنیا ۸۳% است.
در آمریکای شمالی، سیستم عامل اپل محبوبیت خاصی دارد (۷٫۲%). تنها ۱٫۲% از کاربران در نقاط دیگر دنیا گفتند که از MacOS اپل استفاده می کنند.
در اگوست ۲۰۱۳ ما یک گزارش را منتشر کردیم که محصولات امنیتی مک را بررسی می کرد. این گزارش در http://www.av-comparatives.org/mac-security-reviews/ در دسترس قرار دارد.

۳- از کدام سیستم عامل موبایل استفاده می کنید ؟

avc_2014_003

۸۵٫۴% از پاسخ دهنده ها یک موبایل داشتند. ۷۰٫۱% از آنها از آندروئید استفاده می کردند و iOS اپل مکان دوم با ۱۴٫۹% را در اختیار داشت که پس از آن ویندوز موبایل با ۷٫۸% قرار می گرفت. موقعیت غالب آندروئید به معنای این است که این سیستم عامل همچنان بزرگترین هدف برای نویسندگان بدافزار باقی می ماند. در ارزیابی سال گذشته، سیستم عامل اندروئید ۵۱% سهم داشت در حالیکه سهم iOS اپل ۱۷% بود.در آسیا، اندروید با ۶۳٫۵% تسلط کاملی دارد. اپل بزرگترین بازارش را در آمریکای شمالی با ۱۸٫۰% در اختیار دارد.در اگوست ۲۰۱۳، ما گزارشی را منتشر کردیم که محصولات امنیتی موبایل (آندروید) را بررسی می کرد این گزارش در این آدرس در دسترس شما قرار دارد http://www.av-comparatives.org/mobile-security/

۴- بیشتر از کدام مروگر استفاده می کنید ؟

avc_2014_004

بیش از دو پنج کاربران کامپیوتر که در این ارزیابی شرکت کردند از گوگل کروم استفاده می کردند و موزیلا فایرفاکس در رتبه دوم قرار داشت. اینترنت اکسپلورر مایکروسافت هم در رتبه سوم محبوب ترین مرورگرها قرار داشت.

در سال گذشته سهم فایرفاکس ۳۹% بود و پس از آن کروم با سهم ۳۵% قرار میگرفت و IE هم سهمی در حد ۱۴% داشت. خوشه سازی های ثالث در کروم احتمالا در این تغییر نقش داشته است.

در آسیا و آمریکای جنوبی و مرکزی گوگل کروم امسال تسلط خاصی داشت (به ترتیب ۴۱٫۳% و ۵۸٫۸% برای کروم در برابر ۲۲٫۴% و ۲۵٫۳% برای موزیلا فایرفاکس)

در اروپا و آمریکای شمالی فایرفاکس همچنان غلبه دارد (۳۸٫۴% و ۳۹٫۰% برای فایرفاکس نسبت به ۳۷٫۵% و ۳۳٫۹% برای کروم)

StatCounter ارقام کمی متفاوتی را برای استفاده در کل جهان توسط عامه کاربران در طول دوره ارزیابی نشان می دهد: گوگل کروم ۴۳٫۸%، مایکروسافت اینترنت اکسپلورر ۲۳٫۰%، موزیلا فایرفاکس ۱۸٫۹%، سافاری ۹٫۴%، اپرا ۱٫۳% و مرورگرهای دیگر ۳٫۵%

۵- معمولا کدام نوع راه حل امنیتی را استفاده می کنید ؟

avc_2014_005

فقط نیمی از کاربران در کل جهان (۵۰٫۹%) برای یک راه حل امنیتی پول پرداخت می کنند. ۲٫۴% کاربران گفتند که از هیچ راه حل امنیتی استفاده نمی کنند ولی بر طبق گفته مایکروسافت، حدود ۵% از کامپیوترها در سطح جهان حفاظت نشده هستند.
در آمریکای شمالی، محبوب ترین راه حل ها (۳۹٫۰%) برنامه های آنتی ویروس رایگان (عمدتا Avast و Microsoft Security Essentials و Windows Defender) بودند.این می تواند بازاریابی تهاجمی توسط برخی فروشنده های آنتی ویروس اصلی را توضیح دهد که می گویند برنامه های رایگان امنیت کافی را تامین نمی کنند. محبوبیت برنامه های رایگان در آمریکا شگفت انگیز است چون کاربران آمریکائی می توانند ”بروز رسانی های رقابتی” رایگان را با رفتن به محصول رقیب دریافت کنند.
در اروپا، بسته های امنیت اینترنت محبوب ترین راه حل ها هستند (۴۵٫۵%). فروشنده های زیادی هستند که انتخاب های زیادی در بسته امنیت اینترنتی عرضه می کنند.
در آسیا، راه حل های رایگان محبوب هستند (۵۹٫۶%). در چین تقریبا همه محصولات آنتی ویروس رایگان هستند. شرکت ها سود شان را از تبلیغات و پلتفرم های بازی کسب می کنند. انتظار می رود که در آینده شرکت های آنتی ویروس بیشتر و بیشتری راه حل های امنیت رایگان را برای کاربران خانگی ارائه کنند و سود شان را از بسته های نرم افزار تجاری کسب کنند.
در آمریکای جنوبی و مرکزی راه حل های رایگان بوسیله اکثریت (۵۱٫۱%) استفاده می شوند. Avast محصول مورد علاقه این بخش از جهان است
در سال ۲۰۱۲، حدود ۴۱% از پاسخ دهنده های اروپائی و ۴۴% از پاسخ دهنده های آسیای از یک راه حل امنیتی اینترنتی پولی استفاده کرده بودند در حالیکه در آمریکای جنوبی و مرکزی ۵۸% از پاسخ دهنده ها از راه حل های رایگان استفاده کرده بودند.

۶- کدام راه حل امنیت ضد بدافزار موبایل را در تلفن هوشمند خود استفاده می کنید ؟
۲۵٫۸% از پاسخ دهنده ها از هیچ راه حل امنیتی در موبایل هایشان استفاده نمی کردند. در آسیا تنها ۱۸٫۸% از محصول امنیتی در تلفن های هوشمندشان استفاده نمی کردند. در آمریکای شمالی بیش از ۳۳% از یک محصول امنیت موبایل در تلفن های هوشمندشان استفاده نمی کردند. این ارقام احتمالا در ارزیابی سال آینده وقتی که مردم روز به روز از آسیب پذیری تلفن های هوشمندشان آگاه می شوند کاهش خواهد یافت.

در کل جهان، ده تولید کننده محصولات امنیت موبایل که به صورت رایج استفاده می شوند به ترتیب عبارتند از : Avast، Qihoo، ESET، Bitdefender، Kaspersky Lab،Tencent، Dr.Web، AVIRA و Symantec

لیست زیر ده تولید کننده برتر محصولات امنیتی موبایل که توسط مشارکت کننده های ارزیابی استفاده شدند را نشان می دهد. از برخی ناحیه ها به اندازه کافی پاسخ وجود نداشت که بتوان نتایج معناداری را تولید کرد. بنابرین استرالیا/اقیانوسیه و آفریقا در این جدول نشان داده نشده اند.

avc_2014_006

در حالی که BYOD (دستگاهت را همراه خودت بیاور) رشد می کند، حفاظت از دستگاه های موبایل روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. شرکت ها انتظار دارند که کارمندانی که BYOD را اجرا می کنند دستگاه هایشان را حفاظت کنندتا اطلاعات شرکتی که روی این موبایل ها هست حفاظت شده باشد و مانع از دسترسی غیر مجاز به داده های شرکتی شوند.

محصولات اصلی موبایل ها در گزارشی در اگوست ۲۰۱۳ توسط AV-Comparatives بررسی شده اند

AV-Comparatives یک سرویس اسکن رایگان (AVC UnDroid) را برای کنترل اپ های اندرویدی برای خصوصیات مشکوک ارائه می کند. که در آدرس http://www.av-comparatives.org/avc-analyzer قابل دسترس است.

۷- عمدتا کدام راه حل امنیتی ضد بد افزار را استفاده می کنید ؟

در کل جهان ۱۲ تولید کننده محصولات ضد بدافزار برای پلتفرم های ویندوز که به شکل رایج استفاده می شدند (به ترتیب) عبارتند از : Avast، Kaspersky Lab، ESET، Bitdefender، AVIRA، Qihoo 360، Microsoft، Symantec، AVG، Tencent QQ، Panda و F-Secure. اینجدول دوازه تولید کننده برتر محصولاتی که به شکل رایج توسط مشارکت کننده های ارزیابی استفاده می شدند را نشان می دهد.

avc_2014_007

مقایسه ۲۰۱۲ نسبت به ۲۰۱۳

اروپا : Avast همچنان محبوب ترین محصول باقی ماند. Bitdefender به پنج محصول برتر رسید. Emsisoft که سال گذشته به ۱۲ محصول برتر راه نیافته بود، به رتبه نهم رسید.

آمریکای شمالی : ESET به ۵ محصول برتر رسید، Malwarebytes که پارسال در بین ۱۲ محصول برتر نبود، به جایی در بین ده محصول برتر دست پیدا کرد.

آسیا : Qihoo 360 و Tencent QQ هر دو امسال به پنج رده برتر رسیدند.

آمریکای جنوبی/ شمالی : Bitdefender جایگزین Microsoft به عنوان یکی از پنج محصول برتر شناخته شد.

مقایسه های ناحیه ای ۲۰۱۳

اروپا و آمریکای جنوبی/مرکزی : سه محصول برتر عبارتند از Avast، Kaspersky Lab و ESET . همچنین Qihoo 360 در رتبه برتر آسیا قرار دارد و Avast در همه قاره ها در بین سه محصول برتر قرار دارد.

آمریکای شمالی : Microsoft به رتبه سوم نزول کرد ( پارسال در رتبه اول بود).

۸- دوست دارید کدام یک از راه حل های امنیتی را در سری های تست عمومی سالانه ببینید ؟

در زیر ۱۵ محصول درخواست شده برتر (تقریبا ۵۰% از کاربران به آنها رای داده اندف محصولات با کمتر از ۵۰% رای ثبت نشده اند) را مشاهده می کنید. کاربران باید ۱۵ محصول را انتخاب می کردند. توجه کنید که تعدادی از فروشنده های ثبت شده در زیر هم رایگان و هم محصولات پولی را ارائه می کنند :

1. Avast

2. Kaspersky Lab

3. Bitdefender

4. AVIRA

5. ESET

6. AVG

7. Symantec/Norton

8. F-Secure

9. Panda

10. Microsoft

11. McAfee

12. Trend Micro

13. G DATA

14. Emsisoft

15. BullGuard

همه محصولات بالا (به جز Symantec/Norton) پارسال توسط ما تست شدند. امسال سری های تست ما شامل برخی محصولات جدید خواهد بود که فروشندگان آنها با مشارکت در تست ها موافقت کرده اند. این محصولات جدید Baidu و Lavasoft هستند.

فروشنده های دیگری هم سال گذشته تست شدند و در تست های امسال ما حضور دارند که عبارتند از AhnLab،eScan، Fortinet، Kingsoft، Qihoo 360، Sophos، Tencent QQ و ThreatTrack Vipre. اگرچه ما قصد داشتیم که تعداد مشارکت کننده های عمومی را به ۲۰ عدد محدود کنیم، تقاضای بالا برای حضور در تست های اصلی عمومی به معنای این است که توافق کردیم که محصولات ۲۳ فروشنده را با هم در تست های عمومی آزمایش کنیم.

G DATA در تست های ما در سال ۲۰۱۴ حضور نخواهد داشت چون محصولات آنها امتیاز بالائی را در تست های حفاظت جهانی واقعی سال گذشته ما کسب نکرد. همینطور سیمانتک هم در تست های ما حضور نخواهد داشت چون سیاست ما این است که فروشنده ها نتوانند دست به انتخاب در بین تست ها بزنند و فقط در تست هایی که فکر می کنند عملکرد خوبی در آن شرکت نکنند و تست های دیگر را رها کنند. ما از این روش ها که فقط تاکتیک های بازاریابی محسوب می شوند، حمایت نمی کنیم.

۹- آخرین برای که PC شما (به طور سهوی) بوسیله یک بدافزار آلوده یا دچار مشکل شد، چه زمانی بود ؟ (مثلا محصول امنیتی شما در متوقف کردن بدافزار شکست خورد)

avc_2014_010

۳٫۲% از کاربران گفتند که محصول امنیتی در حفاظت از سیستم آنها در هفته گذشته شکست خورده است. ۷۹% از کاربران هم گفتند که آخرین برای که محصول امنیتی آنها در حفاظت از سیستم آنها شکست خورد بیش از شش ماه قبل بود.

در آمریکای جنوبی و مرکزی وضعیت بدتر است و ۱۶٫۷% در هفته گذشته بوسیله بدافزار آلوده شده بودند. بر طبق گزارش جمع آوری اطلاعات امنیت مایکروسافت شماره ۱۵، برزیل یکی از کشورهایی است که کاربران آن اغلب با ”تروجان هایی که داده را می دزدند مواجه می شوند. این تروجان ها معمولا مشتریان بانک های برزیلی را هدف قرار می دهند و معمولا از مهندسی اجتماعی زبان پرتغالی برای این کار استفاده می کنند (Win32/Banker)،همینطور از برنامه های ناخواسته زیادی در این کشور استفاده می شود.

۱۰- آخرین بار که محصول امنیتی شما درباره یک فایل/وبسایت مشکوک به شما هشدار داد یا آن را بلوکه کرد، چه زمانی بود ؟ (مثلا چه زمانی محصول امنیتی شما با موفقیت سیستم تان را بر علیه یک حمله بدافزار حفاظت کرد)

avc_2014_011

۳۸٫۰% از کاربران گفتند که کمتر از یک هفته قبل محصول امنیتی شان با موفقیت از سیستم آنها حفاظت کرده است. حدود ۱۱% کاربران گفتند که آخرین برای که آنها محصول امنیتی به آنها هشدار داد یا از آنها بر علیه بدافزار حفاظت کرد بیش از شش ماه قبل بوده است.

کاربران آمریکای جنوبی/مرکزی و در آسیا بیشتر با بدافزار مواجه می شدند و تقریبا ۵۰% از آنها یک بلوک موفق در هفته گذشته مشاهده کرده بودند.

نتایج سوال های ۹ و ۱۰ همراه با هم اثربخشی نرم افزارهای آنتی ویروس کنونی را نشان می دهد. پاسخها به سوال ۱۰ نشان میدهد که کاربران چقدر با بدافزار مواجه می شوند و تقریبا دو پنجم کاربران با بدافزار در هفته گذشته مواجه شده بودند. پاسخ ها به سوال ۹ نشان می دهد که نرم افزار امنیتی کارائی دارد و تقریبا چهار پنجم پاسخ دهنده ها گفتند که در شش ماه گذشته آلوده نشده اند.

سوال ۱۱٫ به چه نوع تست ها/ بررسی هایی علاقمند هستند (لطفا چهار عدد را انتخاب کنید) ؟

avc_2014_012

شاید به دلیل تاکید مداوم بر اهمیت تست حفاظت جهان واقعی، این تست در صدر لیست خواسته های پاسخ دهنده ما قرار دارد. با وجود تلاش های انجام شده توسط برخی تولید کننده ها برای تبلیغ تست های مشابه توسط آزمایشگاه های دیگر که نمونه های خیلی کمتری را استفاده می کنند و در نتیجه نتایج کمتر معناداری دارند، این تست انجام شده توسط ما مورد توجه زیادی قرار گرفته بود.

چهارچوب تست حفاظت جهان واقعی اخیرا توسط جایزه کنستانتینوس دولت اتریش و ۲۰۱۲ Cluster Award به دلیل نوآوری در علم کامپیوتر (Standortagentur Tirol) و نهادهای دیگر به رسمیت شناخته شده است.

برای اینکه کاربران دید کاملی از قابلیتهای محصول ارائه کنند، ما علاوه بر تست جهان واقعی ، تست های تشخیص فایل، ابتکاری/رفتاری، هشدار غلط، عملکرد، حذف بدافزار و تست ضد فیشینگ را هم برای محصولات ویندوز انجام می دهیم.

بعلاوه ما تست های امنیت مک و موبایل و همینطور بررسی نرم افزارهای امنیتی تجاری ویندوز انجام می دهیم و گزارش خلاصه محصولات تست شده ویندوز را در تک محصول ها بنا به درخواست ارائه می کنیم.

جایزه های سالانه ما بر مبنای تست حفاظت جهان واقعی تست عملکرد کلی، تست تشخیص فایل و تست هشدار غلط مثبت (که همه آنها اجباری هستند) همراه با تست پیشگیرانه و تست حذف بدافزار اختیاری اهدا می شود.

۱۲- کدام از یک آزمایشگاه های تست زیر بنا به نظر شما قابل اعتماد و با ارزش هستند ؟

avc_2014_013

کاربران باید با دادن امتیازی از ۱ تا ۵ به آزمایشگاه ها و نهادهای تست محصولات امنیتی نمره می دادند که ۵ به معنای قابل اعتماد و با ارزش بود و ۱ هم به معنای غیر قابل اعتماد و دچار سوگیری بود. توجه کنیدکه همه پاسخ دهنده ها از همه وجود آزمایشگاه ها آگاهی نداشتند بنابرین هر آزمایشگاه تنها بوسیله کسانی که آن را می شناختند رتبه بندی می شد.

AV-Comparatives، AV-Test و Virus Bulletin به میانگین امتیاز حدافل ۴ دست پیدا کردند. این آزمایشگاه ها مشهور ترین آزمایشگاه های تست آنتی ویروس در جهان هستند. روشن است که اکثر پاسخ دهنده های این ارزیابی AV-Comparatives را می شناختند. ما امیدواریم که رتبه بالای ما به دلیل متدولوژی به دقت تهیه شده ما در تست هایمان، نمونه های بزرگ مان، شفافیت و دسترسی آزاد به گزارش های تست که کاملا به صورت جزئی عرضه می شوند باشد. تمایل ما این است که به ناشرین اجازه دهیم که نتایج ما را به صورت نقل قول استفاده کنند (به شرط نام بردن از منبع آن) و این کار باعث شده است که شهرت ما بیشتر شود.

ما در مورد محصولاتی که بوسیله ما تست نمی شوند به خواننده ها توصیه می کنیم که به تست هایی که توسط آزمایشگاه های تست مشهور دیگر یا بدنه هایی تایید تهیه می شود رجوع کنند. برای مشاهده لیستی از آزمایشگاه های تست دیگر به این آدرس بروید.

http://www.av-comparatives.org/list-of-av-testing-labs/

۱۳- کدام یک از مجله ها / بررسی کننده های زیر به نظر شما قابل اعتماد و با ارزش است ؟

avc_2014_014

کاربران امتیاز میانگین از ۱ تا ۵ را می دهند که ۵ به معنای قابل اعتماد و با ارزش است و ۱ به معنای غیر قابل اعتماد و دچار سوگیری است.

بررسی های آمازون و یوتیوب به عنوان غیر قابل اعتماد ترین بودند چون این بررسی ها توسط کاربرانی ارائه می شوند که گمنام هستند. این بررسی ها معمولا فقط بر روی تجربه کاربر تمرکز می کنند. اغلب کاربر می تواند یک محصول را بررسی و تست کند. در حالیکه برخی بررسی کننده ها می توانند مقاله های خوب و جامعی بنویسند، ولی اکثر بررسی های کاربران ممکن است صرفا بر اساس عقائد شخصی شان یک بررسی را نوشته باشند مثلا کسی که تجربه بدی با یک محصول خاص داشته است بررسی بدی می نویسد یا اینکه برخی عمدا سعی می کنند تا خوانندگان را فریب دهند تا محصولاتی که در آن منافع تجاری دارند را ترویج کنند یا به رقبا لطمه بزنند. همین موضوع در مورد بررسی ها و عقائد اظهار شده در فروم ها نیز صادق است. در حقیقت تعدادی وبلاگ نویس مزدبگیر یا کاربرانی که در فروم ها و یوتیوب پست می گذارند وجود دارند که بررسی ها و بازخورد Amazon تقلبی را منتشر می کنند.

۱۴- در یک محصول امنیتی چه چیزی برای شما مهم است ؟

avc_2014_015

از کاربران خواسته شد تا پنج عدد از مشخصات محصول آنتی ویروس که برای آنها بیشترین اهمیت را داشت ذکر کنند. اکثر پاسخ دهنده ها موارد زیر را انتخاب کردند.

اثر منفی کم روی عملکرد سیستم
نرخ تشخیص خوب فایل های بدافزار (بدون وابسته شدن به اتصال ابر/آنلاین)
قابلیت های حذف/پاکسازی بدافزار خوب
تشخیص اصیل/ابتکاری خوب (بدون وابسته شدن به اتصال ابر/آنلاین)
نرخ هشدار غلط پایین
حفاظت آنلاین خوب در حین گشتن در وب
همه این جنبه ها بوسیله AV-Comparatives به روش های متفاوت تست می شوند.

 

 

 

منبع

۱ دیدگاه

  1. سلام آقا انتی ویروس بیتدیفندر اوله بعد کسپرسکی بعد نورتون بعد ند۳۲ جهانی حالا شاید باور نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2023 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس