پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

موزیلا در صورت عدم رضایت از خریدار یاهو می‌تواند درخواست یک میلیارد دلار از این شرکت کند

Admin9 جولای 2016 اخبار فایرفاکس فایرفاکس

mozilla-1-billion-yahoo-buyer

اتفاقات جدید در یاهو بسیار ناراحت کننده هستند چرا که بسیاری از ما در گذشته و در دوران کودکی و نوجوانی خود خاطرات زیادی با این شرکت داریم. اما با شکست طرح‌های ماریسا میر، به نظر می‌رسد اوضاع روز به روز بدتر نیز می‌شود. حال اطلاعات جدید خبر از این موضوع می‌دهند که اگر موزیلا از خریدار یاهو رضایت نداشته باشد، می‌تواند در مجموع یک میلیارد دلار از این کمپانی دریافت کند.

به نظر می‌رسد مشکلات یاهو تمامی ندارد. پس از شکست‌ طرح‌های ماریسا میر و به فروش گذاشته شدن این کمپانی حال خبرهای بدتری نیز از راه می‌رسند. موزیلا که شرکت توسعه‌دهنده‌ی مرورگر فایرفاکس است، بنابر قراردادی که با غول موتورهای جستجو امضا کرده، موتور جستجوی پیش‌فرض مرورگرش را یاهو قرار داده است که باعث می‌شود ۹۰ درصد درآمد یاهو از این طریق تامین شود.

طبق این قرارداد که در سال ۲۰۱۴ امضا شده است، یاهو موظف به پرداخت ۳۷۵ میلیون دلار به موزیلا به صورت سالانه شده است. البته کاربران فایرفاکس همواره می توانند موتور جستجوی پیش‌فرض خود را تغییر دهند اما همین مبلغ بالا که در حدود ۴۰۰ میلیون دلار است نشان می‌دهد که این عمل چه اهمیتی برای یاهو داشته است. اما مشکل اینجا است که مریسا میر در قرارداد امضا شده یاهو را موظف به پرداخت این مبلغ تا سال ۲۰۱۹ بدون هیچ قید و شرطی کرده است، به این معنا که اگر موزیلا از خریدار انتخاب شده برای یاهو رضایت نداشته باشد، می‌تواند مبلغی در حدود یک میلیارد دلار را از این شرکت دریافت کند.

با این حال و به احتمال زیاد موزیلا با خریدار جدید دوباره پای میز مذاکره نشسته و قرارداد جدیدی بین طرفین امضا خواهد شد اما قرارداد حاضر می‌تواند بسیاری از خریداران را به شک و تردید بیاندازد چرا که موزیلا می‌تواند به راحتی و بدون آنکه کاری در قبال پرداخت پول انجام دهد، یک میلیارد دلار از یاهو دریافت کند.

 

 

 

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس