پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

۵ راهکار برای ارتباط نزدیک‌تر مرورگر کروم و اندروید

Admin19 ژوئن 2016 آموزش‌های گوگل کروم پی‌سی‌اَپ گوگل کروم

android-chrome

سیستم عامل اندروید و مرورگر کروم، دو برنامه توسعه‌داده شده توسط گوگل هستند که کاربران متعددی در سطح جهان دارند. اما نیاز به ارتباط بیشتر بین این دو برنامه احساس می‌شود. در این مقاله ۵ راهکار را معرفی می‌کنیم که گوگل از طریق آنها می‌تواند، ارتباط بین این برنامه‌ها را نزدیک‌تر کند. در ادامه با پی سی مرورگر همراه باشید…

کمپانی گوگل با دو برنامه انحصاری اندروید و کروم بر بازار تسلط دارد. سیستم عامل اندروید، محبوب‌ترین سیستم عامل موبایلی است و مرورگر کروم نیز در آمار استفاده از مرورگر‌های اینترنتی، بر بازار تسلط دارد.

بنابراین زمان آن رسیده که این دو برنامه بیش از پیش با یکدیگر ارتباط داشته باشند. می‌دانیم که پلی‌استور گوگل قرار است در کروم‌بوک‌ها عرضه شود اما هنوز بسیاری افراد بر اساس انتخاب یا اجبار از کامپیوتر‌هایی با سیستم عامل ویندوز یا OS X استفاده می‌کنند.

در حال حاضر اندروید و کروم در برخی موارد با یکدیگر کار می‌کنند و متصل هستند. به طور مثال تاریخچه مرور‌گر و سر‌برگ‌های فعال را می‌توان با دیگر دستگاه‌ها سینک کرد. کروم از هشدار‌های غنی برای سرویس‌های گوگل و دیگر سرویس‌ها برخوردار است که احتمالاً در موبایل و کامپیوتر‌های شخصی از آن استفاده می‌کنید.

اما هنوز موارد متعددی وجود دارد که گوگل می‌تواند با نزدیک‌تر کردن ارتباط این دو، نیاز به استفاده از برنامه‌های دیگر را کم کند. اگر نیاز به مقایسه داشته باشیم می‌توان از قابلیت Continuity نام برد که اپل از طریق آن مک‌ها و آیفون‌ها را کاملاً به یکدیگر متصل کرده است. این محرک قدرتمندی است که از محصولات اپل استفاده کنیم و می‌تواند به عنوان هدف گوگل قرار بگیرد که با تجربه ارتباطی بهتر بین موبایل و کامپیوتر‌های خانگی، محرک وسوسه‌انگیزی بسازد که کاربران را به سوی اکو‌سیستم این کمپانی بکشاند.

سلام کروم، اندروید هستم

یکی از کاربردی‌ترین ارتباطات مک و آیفون مربوط به تماس‌های تلفنی است. می‌توانید آیفون خود را در هر کجای خانه رها کنید و با مک خود کار کنید بدون اینکه نگران باشید که تماس‌های تلفنی خود را از دست بدهید زیرا تلفن شما از طریق مک، زنگ می‌خورد. این ویژگی باعث می‌شود بتوانید زمان بیشتری گوشی خود را روی میز رها کنید.

اینکه کروم نیز این قابلیت را داشته باشد بسیار دوست داشتنی است. قطعاً این قابلیت هم اکنون نیز به نوعی وجود دارد زیرا Google Voice تقریباً به همین روش با Hangout ارتباط پیدا می‌کند. اما این راحت نیست که از شماره جدیدی استفاده کنید یا حتی آن را به Google Voice وصل کنید و اینگونه قرارداد خود را لغو کنید.

google-voice-desktop-call

البته اگر بخواهید برای تجربه بی‌سیم خود کاملاً با گوگل مرتبط شوید، می‌‌شود از پروژه Fi استفاده کرد اما این ویژگی تجربه جدیدی به شمار می‌رود و تنها مختص نمونه‌های جدید گوشی نکسوس است. بنابراین برای بسیاری از کاربران، کارآمد نیست.

اساساً چرا قابلیت‌های Google Voice در اختیار همه قرار نگیرد؟ بتوان با هر گوشی اندرویدی وارد برنامه Hangout یا هر برنامه دیگر گوگل (مانند Allo و Duo!) شد و پیام‌ها و تماس‌های تلفنی را سینک کرد. البته کارهای تکنیکی زیادی باید انجام شود و قطعاً این ویژگی‌ها برای مدتی مختص به کاربران آمریکا خواهد بود.

این ویژگی می‌تواند با اضافه‌کردن امکاناتی مانند یک برنامه شماره‌گیر روی کامپیوتر که مانند شماره‌گیر نکسوس عمل کند (شماره‌ها را هوشمندانه جستجو کند و از Caller ID طراحی شده توسط گوگل استفاده کند)، قدرتمند‌تر شود. در این بخش می‌توان کار‌های مختلفی انجام داد مخصوصاً که اخیراً گوگل به دنبال مرتبط‌ کردن کاربران با تمام سرویس‌های خود است.

نوار هشدار‌ها غنی‌تر شود

کروم نوار هشدار غنی دارد که شما را در زمان دریافت پیام جدید، هشدار‌‌های فیس بوک یا اجازه انتقال اطلاعات توسط سرویس‌های دیگر کروم، با‌خبر می‌کند. اما پاسخ‌دادن در مقایسه با سرعت پاسخ در موبایل، کمی کند است.

برای شروع، باید بتوانید مانند اندروید، از طریق مرورگر نیز جواب سریع داد. از این طریق می‌توان بدون وارد‌شدن به سر‌برگی جداگانه، پیام‌های Hangout، پیامک‌ها و جی‌میل را پاسخ داد.

inline-reply-android

ممکن است این ویژگی آنچنان مهم به نظر نرسد اما ویژگی مذکور، در موبایل بسیار کارآمد است و نیاز نیست که برای پاسخ‌دادن وارد صفحه برنامه‌ها بشوید. می‌‌توانید به سادگی پاسخ بدهید و به کار‌های دیگر بپردازید. مایکروسافت در ویندوز ۱۰ این ویژگی را قرار داده و با نصب کورتانا می‌توانید مستقیماً به پیام‌ها و هشدار‌ها پاسخ دهید.

incoming-message

گوگل می‌تواند این ویژگی را در سرویس‌های خود فعال کند و سپس API آن را در اختیار دیگر توسعه‌دهندگان قرار دهد. این یکی از راه‌های دیگری است که می‌‌توان کروم و اندروید را به متحدینی قدرتمند تبدیل کرد.

تصور کنید که هشدار‌ها روی صفحه کامپیوتر شما قرار بگیرند و بتوانید از همان‌جا به آنها پاسخ بدهید و تنها چیزی که برای کار نیاز دارید، نصب مرورگر کروم باشد.

گوگل AI را همه جا به کار بگیرید

بزرگ‌ترین سیستم پیام‌رسانی گوگل با نام Allo به زودی از راه می‌رسد، پلتفرمی که از دستیار جدید گوگل استفاده می‌کند. این برنامه همواره به شما گوش می‌دهد و کارت‌های هوشمندی را بر اساس رستوران جدیدی که می‌خواهید به آن بروید یا راهی برای خرید بلیت فیلم، در اختیار شما می‌گذارد.

allo-assistant

اما کل لذت استفاده از این برنامه به موبایل ختم می‌شود. Allo باید مانند iMessage عمل کند، همراه با یک سرویس گیرنده وب که از تمام ویژگی‌های پلتفرم استفاده کند، مانند آنچه فیس بوک با Messager انجام داده است. نیمی از این کار با Hangout انجام شده است اما دلیل وجود بات‌ها و هوش مصنوعی این است که سرویس‌ها را بهتر کنند. اگر گوگل این کار را در Allo انجام دهد، همین ویژگی باید در وب هم قرار بگیرد.

به اشتراک گذاشتن ساده‌تر لینک‌ها

زمانی که صحبت از ارتباط مرورگر در موبایل و کامپیوتر باشد، گوگل کروم بسیار بهتر از رقبا عمل می‌کند. اگرچه این پردازش می‌تواند روان‌تر باشد. زمانی که مرورگر آیفون را باز می‌کند آیکونی در کنار صفحه نمایان می‌شود. زمانی که آن را فشار دهید، لینک مورد نظر در مرورگر مک باز می‌شود.

chrome-link

در کروم این کار اندکی دشوار است. لینک‌ها در منو قرار می‌گیرند. (در عکس زیر این بخش را مشاهده می کنید)

other-links

روش کار کروم بد نیست اما زمانی که بخواهید لینکی را از موبایل روی صفحه کامپیوتر مشاهده کنید، این کار به سادگی پلتفرم اپل نیست. کروم می‌تواند با قرار دادن یک میان‌بر یا هشدار مستقیم، به انجام این کار سرعت ببخشد و دلیل دیگری باشد که همه کاربران از کروم استفاده کنند.

انعکاس

از طریق برنامه TeamViewer می‌شود به سادگی صفحه گوشی اندرویدی را در کامپیوتر پردازش کند. این برنامه بسیار سودمند است خصوصاً زمانی که بخواهید برنامه‌ای را بررسی کنید، اسکرین‌شات بگیرید یا بخواهید به قسمتی از گوشی بروید و بدون باز کردن قفل آن، کار خود را انجام دهید.

teamviewer-android

گوگل سیستم مشابهی را برای کامپیوتر‌ها با نام Google Remote Desktop توسعه داده است. با توجه به کار‌های مختلفی که گوگل برای کروم انجام داده است، قطعاً می‌تواند این سرویس را بر اساس وب نیز طراحی کند تا بشود از راه‌های مختلف، گوشی را به کامپیوتر ارتباط داد. با این کار دیگر نیازی به دیگر برنامه‌های کامپیوتری برای انجام این کار نیست.

در حال حاضر کروم بسیار خوب است، اما اندروید می‌تواند از ارتباط بیشتر با کامپیوتر‌های خانگی، سود ببرد. چنین تغییراتی می‌تواند بهره‌وری محصولات را بیشتر کند و همچنین دلیلی باشد تا از گوگل در تمام دستگاه‌های خود استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ آیا نیاز است که گوگل ارتباط کروم و اندروید را بیشتر کند؟ به عقیده شما، چه راهکار‌های دیگری برای نزدیک‌کردن این ارتباط وجود دارد؟

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2022 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس