پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

اعتراض موزیلا به مایکروسافت به دلیل دشواری تغییر مرورگر پیش‌فرض ویندوز 10

Admin1 آگوست 2015 اخبار فایرفاکس فایرفاکس

mozilla-firefox

در ویندوز 10 حالا تنها کاربران قادر خواهند بود تا اپلیکیشن پیش‌فرض را مانند ایمیل، تقویم و یا مرورگر تغییر دهند و نصب‌کننده‌ها یا فایل‌های Setup قادر نیستند تا در هنگام نصب با اجازه کاربر این کار را انجام دهند. ظاهراً موزیلا از تغییر ایجاد شده به هیچ‌وجه راضی نیست و مایکروسافت را به یک…

در ویندوز 10 حالا تنها کاربران قادر خواهند بود تا اپلیکیشن پیش‌فرض را مانند ایمیل، تقویم و یا مرورگر تغییر دهند و نصب‌کننده‌ها یا فایل‌های Setup قادر نیستند تا در هنگام نصب با اجازه کاربر این کار را انجام دهند.

change-default-web-browser-windows

ظاهراً موزیلا از تغییر ایجاد شده به هیچ‌وجه راضی نیست و مایکروسافت را به یک “حرکت تهاجمی برای پایمال کردن حق انتخاب کاربران” محکوم کرده است. همان‌طور که می‌دانید مایکروسافت طبق قانون نمی‌تواند کاربری را مجبور به استفاده از مرورگر خود کند.

در یک پست وبلاگ خطاب به ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت، کریس بیرد مدیر عامل موزیلا نامه سرگشاده‌ای منتشر کرده و اعتراض خود را بیان کرده است.

حالا برای انتخاب‌هایی که کاربران در نسخه‌های قبلی ویندوز داشتند دو برابر کلیک و اسکرول بیشتر و کمی هم اطلاعات فنی نیاز است. این عملیات گیج‌کننده است و کاربرا به‌راحتی گم می‌شود!
موزیلا همچنین ویدئویی آموزشی برای تغییر مرورگر پیش‌فرض در ویندوز ۱۰ ساخته است که می‌توانید آن را در زیر مشاهده کنید:

در مرورگری مانند کروم و یا فایرفاکس کماکان یک پنجره باز می‌شود که کاربر بتواند مرورگر پیشفرض خود را تغییر دهد اما برای این‌کار به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که باید تغییرات را خودتان به صورت دستی انجام دهید. به اعتقاد موزیلا این کار دشوارتر است و ممکن است باعث گمراهی برخی کاربران شود. دقیقاً مشخص نیست که مایکروسافت چرا روند کار را در ویندوز 10 تغییر داده است اما احتمالاً دلیل آن امنیتی بوده است. به این ترتیب هر برنامه‌ای به راحتی قادر نخواهد بود تا اپلیکیشن پیش‌فرض را بدون متوجه شدن کاربر تغییر بدهد؛ هرچند که روال کار پیچیده‌تر شده است.

موزیلا خطاب به مایکروسافت می‌گوید:

به شدت توصیه می‌کنیم تا تاکتیک کسب‌وکار خود را تغییر دهید و مجدداً به انتخاب مردم و کنترل آنها بر روی تجربه آنلاین‌شان احترام بگذارید. لطفاً به کاربرانتان انتخاب و کنترلی که لیاقت دارند را در ویندوز 10 بدهید.

مایکروسافت نیز در جواب این‌گونه می‌گوید:

ما ویندوز 10 را طوری طراحی کرده‌ایم تا تجربه ساده‌ای برای ارتقا باشد. در هنگام ارتقا کاربران به راحتی می‌توانند پیش‌فرض‌ها از جمله برای مرور وب را انتخاب کنند. پس از ارتقا نیز کماکان امکان تغییر مرورگر پیش‌فرض وجود دارد. درست مانند تمامی جنبه‌های محصول، ما ویندوز 10 را به عنوان یک سرویس طراحی کرده‌ایم؛ اگر از تجربه کاربران راهی برای بهبود آن یاد بگیریم حتماً آن را به کار خواهیم بست.

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2021 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس