پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

مایکروسافت ظاهرا هیچ علاقه‌ای به استفاده کاربران ویندوز ۱۰ از کروم ندارد

Admin19 اکتبر 2015 اخبار اینترنت اکسپلورر مرورگر مایکروسافت

Microsoft-really-doesn’t-want-Windows-10-users-to-switch-to-Chrome

بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت آن‌طور که انتظار می‌رفت نتوانسته پتانسیل کافی برای جذب کاربران به سوی مرورگر اج را خلق کند، از این رو ضریب نفوذ مایکروسافت اج علی‌رغم رشد روز افزون ویندوز 10 کماکان ثابت مانده است.

در همین حال گوگل و موزیلا که دو مرورگر پرمخاطب جهان را در دست توسعه دارند با همگام‌سازی محصولات خود با طراحی یکپارچه ویندوز 10 توانسته‌اند گوی سبقت را از مایکروسافت اج که به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز 10 برگزیده بربایند.

به نظر می‌رسد مایکروسافت که نتوانسته طبق وعده قبلی خود امکانات بیشتری از جمله پشتیبانی از افزونه را به مرورگر اج اضافه کند، درصدد کاهش مخاطبین سایر مرورگرهای رقیب برآمده است. استفاده‌کنندگان ویندوز 10 بر این نکته آگاه هستند که شیوه تعیین نرم‌افزارهای پیش‌فرض از جمله مرورگر و پلیر فایل‌های مدیا نسبت به نسخه قبلی تغییرات گسترده‌ای به خود دیده به طوری که تنها با مراجعه به قسمت تنظیمات داخلی سیستم‌عامل می‌توان آنها را برگزید.

حال خبرهای منتشر شده حاکی از آن‌اند که ردموندی ها در بیلد جدید ویندوز 10 دسکتاپ ترفند تازه‌ای برای جلوگیری از مهاجرت کاربران مرورگر اج به سایر مرورگرها به کار گرفته‌اند به طوری که این افراد هنگام تغییر مرورگر پیش‌فرض ویندوز 10 با جمله “به مایکروسافت اج یک فرصت کوتاه دیگر بدهید” رو به رو می‌شوند.

آن‌طور که از شواهد و قرائن پیداست، مایکروسافت در ادامه مطالب این کادر خصوصیات منحصر به فرد مرورگر اج از جمله امکان حاشیه‌نویسی و ادغام با کورتانا را به کاربران یادآور شده است. در انتها این کادر دکمه بزرگی نیز گنجانده شده که بر روی آن جمله “اکنون نیاز به تغییر این مرورگر نیست” حک گردیده است.

انتظار می‌رود این اقدام مایکروسافت در آینده‌ای نه چندان دور صدای اعتراض گوگل و موزیلا را درآورد، این در حالیست که کمپانی موزیلا در اولین اقدام خود ویدئو کلیپی آموزشی از تنظیم مرورگر خود در ویندوز 10 را تهیه کرده که در هنگام نصب به کاربران نمایش داده خواهد شد.

در همین حال دریافت‌کنندگان این بیلد گزارش داده‌اند که در هنگام تغییر برنامه پیش‌فرض نمایش تصاویر و پخش موزیک ویندوز 10 نیز با چنین کادرهایی برای متقاعد کردن کاربران به استفاده از برنامه‌های داخلی سیستم‌عامل رو به رو گردیده‌اند.

 

 

 

 

 

 

منبع

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2021 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس