پی سی مرورگر

!آنلاین، بدون نگرانی، مرورگر خود را امروز به‌روزرسانی کنید

خداحافظی با اینترنت اکسپلورر 6، منفورترین مرورگر دنیا!

Admin14 آوریل 2014 اخبار اینترنت اکسپلورر مرورگر مایکروسافت

goodbye-internet-explorer-66786

به جرات می‌توان گفت که پس از عرضه ویندوز ایکس‌پی در سال ۲۰۰۱ و با گذشت چند سال پس از آن، مرورگر اینترنت اکسپلورر ۶ به یکی از مهمترین مرورگر‌های اینترنتی در دنیا تبدیل شد. اما جالب اینجاست که در تمام این مدت تا به امروز به عنوان پُر اشکال‌ترین مرورگر نیز شناخته می‌شد.

goodbye-internet-explorer-6275922_774

این مرورگر پر ایراد اما محبوب کماکان به زندگی خود ادامه داد تا اینکه در نهایت مایکروسافت در سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که از نوزدهم فروردین ۱۳۹۳ در کنار پایان پشتیبانی از ویندوز ایکس‌پی دیگر از این نسخه از مرورگر خود نیز پشتیبانی نخواهد کرد و در نتیجه آپدیت‌های امنیتی را برای آن ارایه نخواهد داد.

در اواسط دهه گذشته اینترنت اکسپلورر نسخه ۶ توانست بر مرورگر نت‌اسکیپ نویگیتور غلبه و بیش از ۹۰ درصد از سهم بازار را از آن خود کند، با این حساب می‌توان گفت که نسخه ۶ این مرورگر تا قبل از عرضه نسخه ۷ توانسته به مدت پنج سال متمادی یکه‌تاز میدان باشد.

goodbye-internet-explorer-6275923_432

در این مدت کاربران نیز دچار مشکلات زیادی امنیتی زیادی در هنگام کار با این مرورگر می‌شدند و هر از گاهی مایکروسافت آپدیت‌های امنیتی را برای اینترنت اکسپلورر منتشر می‌کرد. این مشکلات به اندازه‌ای بود که عده‌ای از کاربران اقدام به راه‌اندازی کمپینی کرده‌ و در آن به صورت نمادین خواستار خاتمه دادن مایکروسافت به حیات این مرورگر پیر شده بودند.

در عین حال مرور‌گرهایی نظیر فایرفاکس و کروم توانستند از فرصت نهایت استفاده را برده و کاربران اینترنت اکسپلورر را به سمت خود بکشانند تا آنجا که با وجود تلاش فراوان مایکروسافت برای جلب اعتماد دوباره کاربران نسبت به نسخه‌های جدید مرورگر خود، از قرار معلوم با اقبال خوبی در این زمینه روبرو نشده است.

با تمام این حرف‌ها این مرورگر ۱۲ ساله همچنان ۴٫۱۵ درصد بازار را در اختیار دارد واین نشان می‌دهد که به همین راحتی‌ها هم دست برداشتنی نیست. اگر شما همچنان از اینترنت اکسپلورر ۶ استفاده می‌کنید دعا می‌کنیم به راه راست هدایت شوید و یک مروگر دیگر مانند فایرفاس، کروم و یا حداقل آخرین نسخه اینترنت اکسپلورر را برای ادامه حیات اینترنتی خود برگزینید! آمین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

مرجع دانلود مرورگر و افزونه حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت p30mororgar محفوظ است.
.Copyright © 2012-2024 p30mororgar.ir All rights reserved
پي‌سي‌مرورگر حامي خليج فارس